Světoznámá, u nás nová. Peruánská medicína léčí orgány, psychiku i rakovinu

Světoznámá, u nás nová. Peruánská medicína léčí orgány, psychiku i rakovinu

Peruánská medicína si u nás získává stále více příznivců. A není se čemu divit. Dokáže si poradit snad s každou zdravotní obtíží: od srdce, přes zažívání až po psychiku. Velmi dobrá je na léčbu rakoviny. Peruánská medicína navíc není žádné šarlatánství. Pracuje s lékařskými poznatky. Samotné peruánské byliny si ale můžeme koupit i my. Stačí vědět, která bylina je nejlepší právě na náš problém.

Čtěte také:

Ajurvédská medicína radí, jak spokojeně žít a co jíst. Jste typ Váta, Pitta nebo Kapha?

Co to je Peruánská medicína?

Tradiční lékařská medicína často využívá léčiva na chemické bázi. Ta mají vedlejší účinky, řeší pouze příznaky anebo nefungují vůbec. Peruánské byliny ale řeší nemoci přírodní a přirozenou cestou. Jejich výjimečný vliv je prokázaný.

Ideální proto je, když peruánská medicína doplňuje tu běžnou. Léčbu posiluje a pacientovi urychluje uzdravování. Navíc se soustředí nejen na tělo, ale zároveň i na mysl.

Peruánská medicína zlepšuje léčbu rakoviny

  • Při léčbě rakoviny se používají postupy peruánské medicíny, které prokazatelně zvyšují úspěšnost běžné onkologické léčby.
  • Peruánská medicína a peruánské byliny se dokonce používají ve Švýcarsku a ve Spojených státech v  ústavech léčící rakovinu. Peruánská medicína zde doplňuje klasickou onkologickou léčbu. Díky tomu dosahují skvělých výsledků.
  • Peruánské byliny užívá pacient v několika fázích a různých kombinacích. Mezi takové patří třeba byliny Manayupa, Vilcacora, Sangre de Drago anebo Maca.

Peruánská medicína léčila už starodávné Inky

Peruánské byliny pochází z oblasti And a amazonské džungle. Používali ji už staří Inkové. Některé z rostlin dokonce uctívali a považovali za svaté. Sílu Peruánské medicíny do světa rozšířil polský misionář, páter Edmund Szeliga.  Založil v Limě dokonce Peruánský institut andské fytoterapie. Tuto medicínu horlivě propagoval a podpořil vědecké zkoumání jejich účinků. Chtěl světu ukázat, jakou sílu může mít spojení tradiční a peruánské medicíny. V Česku se sice Peruánská medicína stala známou teprve před pár lety, ale za krátkou dobu si získala velkou popularitu.

Peruánské byliny a jejich sílu znal jen vyvolený léčitel

  • Tradiční léčitelé z Peru, takzvaní Curranderos, si vědomosti předávají z generace na generaci. Navíc pouze na jednoho vybraného potomka, kterého do umění peruánské medicíny zasvětí. Nikomu jinému se znalosti nepředávají. To má zabránit, aby se léčitelem stal někdo, kdo by umění peruánské medicíny nedělal poctivě.
  • V některých oblastech, zejména v těch odlehlých, přežívá zvyk používat morčata k rozpoznání nemocí. Morče se tře se o nemocného a tím se má na zvíře přenést pacientova energie i příznaky. Morče se pak zkoumá, někdy i pitvá, aby se odhalil původ choroby.
  • Některé peruánské byliny se dají použít i jako droga. Mezi takové patří například peruánské byliny Coca a Ayahuasca. Z té první se vyrábí kokain, ta druhá má psychotropní účinky.
  • Yerba maté je rozšířená bylina, ze které se připravují posilující čaje. Podívejte se, jak si čaj z yerba maté připravit

Nejsilnější peruánské byliny, které uzdraví snad vše

Peruánské byliny pochází hlavně z oblasti And a amazonského pralesa. Bylin je opravdu hodně. Každá z nich léčí různé zdravotní obtíže. Poznejte, kterých osm peruánských bylin se nejčastěji používá a na co jsou dobré.

Peruánská medicína (2)

Peruánské byliny: Uña de Gato

  • Posiluje imunitní systém, léčí záněty, chrání před karcinogeny a zabraňuje rakovinotvornému bujení, používá se při zažívacích problémech a má protivirové látky
  • Užívání této peruánské byliny je buďto v nápojích anebo v kapslích
  • Její české jméno je řemdihák plstnatý, jinak se mu přezdívá také kočičí dráp
  • Účinná je zejména jeho kůra, která se používá už po tisíciletí
  • Za léčivými účinky této peruánské byliny stojí zejména vysoký obsah alkaloidů

Peruánské byliny: Achiote

  • Semena jsou dobrá proti malárii, na zažívání a k léčbě astmatu
  • Plody a semena zlepšují bolesti hlavy, můžeme je konzumovat v čaji
  • Listy mají protizánětlivé a antibakteriální účinky, slouží jako prevence zvětšené prostaty
  • Podrcené listy se používají na zmírnění respiračních problémů, na infekci krku, horečku, dermatitidu, zánět spojivek, průjem a zvracení
  • České jméno této peruánské byliny je oreláník barvířský

Peruánské byliny: Sacha Inchi

  • Zlepšuje krevní tlak, brání vzniku nejrůznějším druhům rakoviny, udržuje hormonální rovnováhu, zmírňuje kardiovaskulární problémy a snižuje špatný cholesterol. Má i celou řadu dalších účinků
  • Semena se jí syrová
  • Má opravdu velký obsah omega3, omega6 a omega9 mastných kyselin. Také obsahuje vitamín A, E a aminokyseliny
  • V původním jazyce znamená název této peruánské byliny horský arašíd

Peruánské byliny: Muña Muña

  • Posiluje kosti a zuby, slouží také jako prevence osteoporózy, zklidňuje zažívání a bolesti žaludku, léčí střevní infekce
  • Chuť této peruánské byliny je velmi příjemná, připomíná mátu
  • S oblibou se používá jako čaj
  • Má vysoký podíl fosforu a vápníku

Peruánské byliny: Maca peruánská

  • Maca peruánská dodává energii, léčí anémii, deprese a chronický únavový syndrom, zlepšuje paměť a kognitivní funkce, slouží jako afrodiziakum a zvyšuje plodnost jak u žen, tak u mužů
  • Maca peruánská je kořen, ze kterého si můžeme připravit nápoj anebo jej zamíchat do jídla. Kořen ale můžeme jíst i sám o sobě, dá se třeba opéct
  • Macu peruánskou zakoupíte v našem e-shopu

Peruánské byliny: Lapacho matto grosso

  • Je dobrý na celou řadu zdravotních obtíží: na chřipku, infekce, dýchací systém, močové cesty, parazitární a kvasinkové infekce, průjmy, cukrovku, potíže s játry, astma, popáleniny, rány, anémii, poruchy spánku, ekzémy a onemocnění kůže a určité druhy rakoviny, jako je například rakovina žaludku
  • antioxidační, protivirové a antibakteriální účinky
  • Dřevo stromu se používá i ve stavitelství
  • Dožívá se až 700 let
  • Český název této peruánské byliny se příliš neliší od originálního, říká se jí Lapačo červené

Peruánské byliny: Sangre de Drago

  • Je účinná proti virům, zlepšuje trávení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a jizev, je dobrá na průjem, infekce, zlomeniny, kousnutí hmyzem, horečku a vředy
  • Používá se hlavně její míza, která obsahuje cennou látku SP-303
  • Název této peruánské byliny v překladu znamená dračí krev. Je to kvůli její tmavě červené barvě

Peruánské byliny: Chuchuhuasi

  • Vývar je výborný proti zánětům, třeba zánětu ledvin, také se používá při revmatizmu, svalových bolestech, bronchitidě, chřipce, Parkinsonově chorobě, průjmech a cizopasnících, kardiovaskulárních a jaterních nemocech, podporuje imunitu, činnost nervové soustavy a tlumí bolest
  • Má vynikající účinky při léčbě rakoviny, zejména rakoviny kůže. Také zabraňuje tvorbě nádorů
  • Považuje se za pochutinu, dokonce se nakládá do rumu


Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ČTVRTEK 25. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 26. 04. 2024
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
SOBOTA 27. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
NEDĚLE 28. 04. 2024
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, je v ubývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte, kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou,…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 29. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
ÚTERÝ 30. 04. 2024
kozoroh
Měsíc putuje znamením Kozoroha a je v ubývající fázi. Kozoroh má vliv na pleť, ale působí také na kolena, kyčle a klouby. Nepodnikejte dnes dlouhé…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 05. 2024
vodnář
Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v ubývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nezatěžujte nohy dlouhým chozením a stáním. Vhodný den…
více o tomto dni

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

No, pro mne je káva KÁVA a měla by i kávou zůstat, tj. s čistou chutí a vůní kávy. A že cukr do kávy nepatří? ...

Entezopatie

Dobrý den p. Jano jsem na tom stejně, bolesti,které mám snad všude. Jak jste vy na tom ?Příspěvek je starý 4 r...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Bylo mi doporučeno ať užívám fermentovanou rýži na snížení cholesterolu v krvi. Máte...

prací prostředky e shop

tam taky ráda objednávám. Líbí se mi, že je to eshop zamřěený celkově na ekologii a c...

prací prostředky e shop

taky si nemůžu vynachválit tu Tierra Verde :)
Zobrazit všechna témata

Nezapomenutelná žádost o ruku aneb Kde vyslovit „Vezmeš si mě?“

Chcete, aby vaše žádost o ruku měla jistý punc originality a došly vám nápady? Pak pro vás máme hned několik tipů, díky nimž pozdvihnete tak důležitý okamžik života na vyšší úroveň. Svůj způsob si v našem výčtu...

Nanotechnologie v domácnosti: Univerzální úklid s nano houbičkami

V dnešní zrychlené době si často nemůžeme dovolit ztrácet hodiny času nad úklidem. Naštěstí se vývoj rapidně posunul i v oblasti úklidu a přinesl s sebou revoluční pomocníky v podobě nano houbiček. Tito malý, a...

Sociální sítě u dětí: Kdy je povolit a jaká přináší rizika?

Sociální sítě jsou v 21. století tématem číslo jedna. Od jejich vzniku si na ně lidé velmi rychle zvykli, a tak jsou dnes nedílnou součástí mnoha životů. Kde je ale ona zdravá uživatelská míra a existuje nějaká...

Dovolená na jaře? Proč ne! Volno má blahodárný vliv na naše tělo a čistí mozek

Letní dovolená je takový evergreen. Rádi někam vyrazíme a plánujeme si ji často prakticky už zkraje roku. Je vlastně tradice, že vždy v létě někam odjedeme a odpočíváme. Ale co si udělat dovolenou třeba právě t...

Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

Pořádně hořkou a poctivou kávu bez příměsí si jistě dá rád každý. Jsou ale dny, kdy si i tu kávu chceme trošku ozvláštnit. A třeba si i trošku více osladit život. V takovém případě přijde jistě vhod sirup do ká...

Věříte v paranormální jevy? Psychologická fakta možná vaše přesvědčení vyvrátí

Proč i v 21. století věří stále tolik lidí na paranormální jevy? Psychologové mají na toto téma jasné vysvětlení, které vás možná ve výsledku překvapí. Nehledejte za ním však nic „duchařského“ ani abnormálního,...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.