Suché, polámané anebo mastné vlasy? Domácí maska na vlasy, která zaručeně pomůže

domácí maska na vlasyPřírodní domácí maska na vlasy

Každý může mít krásné vlasy. Domácí maska na vlasy je rychlým a účinným způsobem, jak dodat vlasům okamžitou výživu. S těmi správnými ingrediencemi mohou být vlasy jemnější, lesklejší a hlavně zdravější. Různé druhy masek můžou vlasům dodat větší objem anebo naopak větší poddajnost. Záleží, co zrovna potřebujeme. Poradíme ty nejlepší recepty, jako je domácí maska na suché vlasy, mastící se vlasy nebo polámané vlasy.

Domácí maska na vlasy: 5 pravidel, která se vyplatí

1. Vybírejme čistě přírodní produkty: Příroda nám nabízí celou řadu nejrůznějších produktů, které mají plno živin. Nezatěžujme vlasy zbytečnou chemií.

2. Každé vlasy potřebují něco jiného: Aby byla domácí maska na vlasy opravdu účinná, předem si ujasněme, co naše vlasy potřebují. Suché vlasy potřebují výživu a hydrataci, mastné vlasy by se neměly příliš zatěžovat a péče o vlasy, které se lámou, by měla být regenerující. Stejně jako u šampónů a kondicionérů, i domácí maska na vlasy má být to pro naše vlasy tím nejlepším.

3. Delší aplikace, lepší výsledky: Pokud bychom po 2 minutách masku vymyli, ochudili bychom se o její skvělé účinky. Ideálně ji na vlasech nechejme alespoň 20 minut až 1 hodinu. Nejlepší je naplánovat si čas jen pro sebe a čekání si zkrátit třeba čtením oblíbené knihy. Domácí maska na vlasy a její aplikace se tak rázem stane příjemným zážitkem.

4. Aplikaci pravidelně opakujme: Domácí maska na vlasy je nejúčinnější, když ji používáme dlouhodobě. Pokud ji budeme užívat každý týden nebo dva, kvalita vlasů se mnohonásobně zlepší.

5. O vlasy se starejme: Pokud máme hodně poškozené vlasy, jedna aplikace masky je bohužel nezachrání. Péče o vlasy by měla být celková. Pokud vlasy často fénujeme, odbarvujeme je doma, málo pijeme a nepřijímáme dostatek vitamínů a minerálů, efekt masky rychle přijde vniveč. Stejně tak bychom měli používat kvalitní a přírodní vlasovou kosmetiku. Chemie může vlasům škodit.

Domácí maska na suché vlasy

Suché vlasy většinou nejsou příliš zdravé. Nejenom, že jim chybí lesk a živost, ale hlavně se častěji lámou. Můžou být také důvodem, proč nám vlasy ne a ne narůst. Navíc k suchým vlasům často patří i suchá pokožka hlavy a lupy. Proto je potřeba se vlasům i kůži postarat o důkladnou výživu. Pomůže nám s tím domácí maska na suché vlasy z 1 lžíce kokosového oleje, 2 lžíce koncentrátu aloe vera a 2 lžic medu. Rovnoměrně nanesme na vlasy a nechejme působit 30 až 35 minut. Pak se domácí maska na suché vlasy vymyje šamponem.

  • Kokosový olej: Vlasům dodává výživu a hydrataci. Budou hebké, jemné a poddajné. Zároveň kokosový olej zabraňuje jejich lámání. Navíc má mastné kyseliny, které pronikají do struktury vlasů hlouběji, než obyčejný kondicionér.
  • Koncentrát z aloe vera: Obsahuje pořádnou dávku nejrůznějších živin, jakou jsou například vitamíny A, C a E. Zbavuje vlasy škodlivých látek a k tomu je velmi silný proti tvorbě lupů. Nejúčinnější je organický a za studena lisovaný koncentrát.
  • Med: Dodává vlasům vláhu a pomáhá, aby si ji udržely.

domácí maska na vlasy kokosový olejDomácí maska na vlasy: aloe vera, avokádo či kokosový olej jsou bohaté na vitamíny a dodají vlasům potřebnou výživu

Domácí maska na vlasy proti lámání

Pokud jsou naše vlasy poškozené, začínají se lámat. Proto by péče o vlasy měla být hlavně pravidelná. Vlasy potřebují čas na to, aby se uzdravily. Pomůže nám s tím jednoduchá, ale zároveň silná domácí maska. Stačí smíchat 2 lžíce za studena lisovaného koncentrátu aloe vera a 5 kapek agranového oleje. Rovnoměrně si směs rozetřeme do vlasů a nechejme působit dvacet až třicet minut. Pak se domácí maska na vlasy vymyje.

  • Arganový olej: Je bohatý na vitamíny A, C a E. Navíc má detoxikační účinky a chrání vlasy před poškozením. Omega6 mastné kyseliny zase dodávají vlasům vláhu.
  • Aloe vera koncentrát: Pro vlasy je tato rostlinka opravdovou bombou nejrůznějších živin. Dodá do vlasů vitalitu, živost a výživu. K tomu má antibakteriální a detoxikační účinky. Volme ale opravdu kvalitní a přírodní aloe.

Domácí maska na vlasy proti maštění

Mastnější vlasy můžeme mít sklon umývat co nejčastěji. Bohužel, pro pokožku hlavy je to signál, že má začít produkovat o to více mazu. Proto to s umýváním nepřehánějme, moc si nepomůžeme. Vlasy myjme maximálně dvakrát až třikrát týdne. Ideálním pomocníkem pro mastné vlasy je pak domácí maska na vlasy z citrónové šťávy, z vaječného bílku a koncentrátu aloe vera. Oddělme bílek od žloutku a přidejme k němu vymačkanou šťávu z půlky citrónu a 2 lžíce koncentrátu aloe vera. Vše dobře smíchejme, nanesme na vlasy a nechme působit 30 až 45 minut.

  • Bílek: Je bohatý na vitamíny A, D a E. Stejně tak na bílkoviny a mastné kyseliny, které pomáhají dodávat vlasům sílu a lesk.
  • Citrónová šťáva: Je jedním z nejlepších přírodních způsobů, jak řešit mastnou pokožku hlavy. Má schopnost absorbovat nadbytečný maz, je bohatá na vitamín C a díky své přirozené kyselosti udržuje vlasy čisté i od prachu a jiných nečistot.
  • Aloe vera: Je skvělá jak proti mastnotě vlasů, tak proti lupům, Obsahuje řadu cenným živin, jako jsou třeba vitamíny, aminokyseliny anebo antioxidanty. Vlasům dodá sílu, zdraví a skvělý vliv má i na pokožku hlavy. Aby byla aloe vera opravdu kvalitní, měla by být za studena lisovaná.

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte