Stolní hry pro děti – zábava i poučení

Společenské hry mají odjakživa příznivce mezi malými i dospělými, protože umožňují příjemné strávení chvil okořeněných špetkou napětí, soutěživosti a hlavně pořádnou dávkou zábavy. V nabídce internetového hračkářství Hračkárna je možné vybírat mezi oblíbenými (nejen) stolními hrami, bez kterých se neobejde téměř žádná rodina.

Jen těžko si lze představit dětství, ve kterém nejsou hry nejčastější náplní volného času. Je úplně jedno, zda se u nich sejdou jen sourozenci či se zapojí i táta s mámou, hlavní je, že se nad nimi každý určitě hodně pobaví. A nejen to. Společenské hry utužují vztahy a pomáhají zlepšovat práci s vlastní fantazií. Hry jsou zkrátka důležitým faktorem ovlivňující přirozený vývoj všech dovedností a znalostí.

Hry rozvíjí logické myšlení i smysl pro fair play

Hračky se u dítěte podílejí na tom, jak vnímá svět a jak se v něm dokáže chovat. Mají tedy své nezastupitelné místo v jeho životě. Vhodně vybrané hry podpoří smysl pro logiku i fair play. Dítě se učí uvažovat strategicky a korigovat své kroky. V neposlední řadě se u stolních her učí trpělivosti a zdravému soutěžení bez podvádění a lží. Stanovená pravidla ukazují ratolesti, že je třeba držet se daných informací, aby se svým úsilím dostalo do kýženého cíle. Vědomě i nevědomě pak děti své zkušeností z hraní promítají do vlastního života.

Nuda už nebude mít šanci

Největším nepřítelem dobré nálady je jednoznačně nuda, která otráví děti i dospělé a dokáže silně demotivovat. Smysluplnou obranou proti ní mohou být právě společenské hry, které si můžete jednoduše zakoupit v internetovém hračkářství Hračkárna, které svou širokou nabídkou uspokojí i ty nejnáročnější. Zapomeňte na nudu, která vás sužuje při dlouhých cestách. S cestovními verzemi známých her jí nedáte žádnou šanci. Hromadnou zábavu v kombinaci s pohybem zažijete při sportovních variantách, stálicí pro dlouhé zimní večery je i legendární pexeso, u kterého si vy i vaše děti ověříte, jak jste na tom s pamětí. Stolní hry jsou univerzálním společníkem, se kterým se nudit rozhodně nebudete!

Operace nanečisto – originální hra pro malé doktory

Aktuálním hitem mezi společenskými hrami je Operace, při které si dítě může vyzkoušet, jaké to je být doktorem. Úkolem je zachránit pacienta Sama. A to není vůbec snadné, protože úspěšná léčba závisí především na trpělivosti, postřehu a rychlých reakcích! Zvukové efekty ukazují, zda zvolený postup operace Samovi pomáhá nebo nikoliv. Dítě se u této hry nejen pobaví, ale také se dozví základní informace o lidském těle a jeho fungování. Úspěšné provedené zákroky pomohou pacientovi Samovi, aby byl opět zdravý jako rybička.

Společenské hry by proto neměly chybět v žádném dětském pokojíčku. Nechte se inspirovat naším tipem a pořiďte své ratolesti nápaditou a žádanou hru Operace, u které zažije spoustu legrace, ale také se dozví plno zajímavých informací. Zahrajte si spolu s ním a vyžeňte nudu z vašeho domova. Stolní hry vás opravdu nadchnou!


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2283x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

LAKTOFYT Bylinný sirup 250ml

Sirup pro kojící ženy Bylinný sirup Laktofyt Klášterní officína 250 ml je…

Cena: 83 Kč

Kokosík - kokosový olej pro děti BIO 200ml…

Vynikající kvalita, pro péči o pokožku miminek od narození Existuje mnoho…

Cena: 95 Kč  140 Kč 

ImunoFruit Gummies, 90+10 gummies

Pro podporu imunity s echinaceou ImunoFruit Gummies je komplex vitaminu C se zinkem a…

Cena: 284 Kč

Dětská BIO zubní pasta JACK N´JILL

BIO dětská zubní pasta Jack N' Jill, různé příchutě Čistě přírodní…

Cena: 169 Kč

Dětské zimní capáčky s kožešinou 0-6…

Capáčky z jehněčí kůže, s pravou ovčí kožešinou, pro kojence a batolata.…

Cena: 480 Kč

Vláknina pro děti + živé kultury 100g

Směs vlákniny s inulínem a živými kulturami, doplněk stravy Vláknina dodává…

Cena: 135 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte