Sencha Fukamushi 70g EV

japonský zelený čaj
Cena: 340  

Pravý zelený čaj Japonského původu

Detail

Fukamushi-cha v překladu znamená hluboce spařený čaj (deep steamed). Horká pára se u japonských čajů používá pro zastavení oxidace lístků, čímž se odlišují od většiny čínských čajů. Tento způsob zpracování čaje dokáže potlačit trpkost v chuti a přidat na sladkých tónech. Naše Sencha Fukamushi byla navíc před sklizní na 5–7 dní zastíněna pro podpoření sladké chuti a výsledné jemnosti. Dlouhá fáze spaření způsobí, že lístky výrazně změknou a začnou se trhat, takže po vysušení čaj obsahuje část lístků ve formě malých částeček a prachu. Takto může nepříliš znalým milovníkům čaje připadat jako čaj nižší třídy, ale opak je pravdou. Navíc jako bonus zákazník získává posílené zdravotní účinky čaje. Díky obsahu malých částic v nálevu dostáváme do těla mnohé látky, které se z lístků nelouhují, např. některé katechiny, vitamíny, vláknina a chlorofyl, což znásobuje jeho antioxidační účinky na lidský organismus. Pravidelné pití čaje Sencha zvyšuje odolnost pokožky vůči UV záření, dochází ke zlepšení kvality spánku a koncentrace. Pomáhá udržovat zdravé srdce a kosti. Přispívá k regulaci hmotnosti.

Obsah: 70 g

Instrukce

Zalejte 5–6 čajových lžiček pro každých 200 ml horkou vodou, nebo dle vlastní chuti, o teplotě 80°C, nechte luhovat po dobu 60 sekund pro první a druhý nálev. Nižší teplota zdůrazní sladkou chuť na úkor jeho svěžesti. Vyzkoušejte různé teploty vody a časy luhování pro nalezení kombinace, která Vám osobně vyhovuje nejvíce.

Ingredience

Zelený čaj (Camellia sinensis)

Měrná cena: 100g/485,71 Kč
Výrobce/Distributor v ČR: Eccevita s.r.o., IČO: 26491486


Kategorie: Produkty, Zelené čajeStáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte