Jak si správně přát, aby se vám splnily všechny sny?

Každý člověk má v hlavě vlastní sny a přání, které jsou pro něm symbolem štěstí. Někomu radost přinesou peníze a kariéra, pro druhého je základem zdraví a psychická kondice. Ať už toužíte po čemkoliv, dnes vám poradíme, jak si splnit sny. 

Také jste byli zvyklí dávat si předsevzetí? Zhubnout během měsíce 5 kilo, přestat kouřit nebo jezdit každý den na kole do práce? A vydržela vám daná předsevzetí? Nejspíše ne, co. A my vám teď objasníme proč.

Na to, abychom ve svém životě něco změnili, nepotřebujeme jedno datum v kalendáři, konec roku. Potřebujeme k tomu jen sami sebe a také první krok, který musíme udělat

Prvním krokem, jak si splnit sny, je rozhodnout se

Zní to možná banálně, ale je to tak. Pokud v životě něco skutečně chcete, musíte se pro to ROZHODNOUT. Proč je vědomé rozhodnutí tak důležité? Vzpomeňte si na účastníky televizního pořadu - Jste to, co jíte. Cílem pořadu bylo namotivovat zúčastněné, aby zhubli a zlepšili svůj fyzický i psychický stav. Možná si vzpomenete, že některým z nich se to povedlo, jiní pohořeli. Čím to je? Vždyť měli všichni stené podmínky, ne? 

Čtěte také:

Horoskop 2018

Klíč je právě ve vůli a skutečném rozhodnutí. První skupina účastníků chtěla zhubnout a byla pro to ochotná obětovat cokoliv. Druhá, neúspěšná řada lidí, si to sice přála, ale kromě samotného přání sami neudělali žádný krok kupředu. A v tom je celé tajemství. Právě jste ušetřili tisíc korun, neboť tohle vám řekne každý kouč. 

Prvním krokem, jak si splnit sny, je tedy rozhodnout se, že je skutečně chcete. Dalším krůčkem je si sny vizualizovat a představovat a poslední fází je pracovat na jejich splnění

Praktické tipy, jak si správně přát

Nyní se nacházíte ve fázi, kdy už víte, jak si splnit sny a jaká přání máte. Teď se společně naučíme, jak si správně přát. Nejlépe nám k tomu poslouží dvě jednoduché metody.

1. Nástěnka přání (vision board) = vizualizace přání

Americký naturalistický filosof George Santyana před časem řekl: "Ti kdo si nepomatují minulost, jsou odsouzeni k tomu, aby si ji zopakovali". Člověk je tedy tvor zapomínavý. Zapomíná nejen to, co se stalo před 100 lety, ale také to, co chtěl ráno udělat. Proto je klíčem k tomu, jak si splnit sny, vizualizovat si je. Jen tak je budete mít každý den na očích a každé ráno budete vstávat s pocitem, že víte, proč máte budík nařízený na šest nebo proč si máte zrovna teď nazout tenisky a jít běhat. 

Jak vytvořit nástěnku přání?

Pro vytvoření nástěnky přání budete potřebovat jen několik věcí:

  • tvrdý kartón / velký papír
  • fotky vysněných snů
  • lepidlo a nůžky
  • fixy, pastelky
  • washi pásky na ozdobu
  • alespoň dvě hodiny o samotě

vision boardPříklad, jak může vypadat vision board, neboli nástěnka snů.

Na čistý papír umisťujte fotky svých snů. Snažte se být v přáních co nejkonkrétnější a nejvýstižnější. K fotkám přidejte popisek nebo hesla - jací byste chtěli být, co bystě chtěli mít nebo co byste chtěli umět.

Na nástěnku snů si můžete nalepit fotku auta nebo domu, který byste chtěli mít. Můžete si na něj vizualizovat ideální pracovní pozici, příští dovolenou nebo počet dětí. Záleží jen na vás.

Nástěnku snů pak umístěte na viditelné místo, kde ho každý den uvidíte. Vedle postele, do koupelny, k šatní skříni nebo do diáře, který používáte každý den. Sny si každý den prohlížejte, vizualizujte v hlavě a podnikejte vědomé kroky, které vás k nim dovedou. 

2. Jak si správně přát? Pomocí pozitivní afirmace

Další metodou, jak si splnit sny, je metoda pozitivní afirmace. Slouží k tomu, abychom se cítili psychicky zdraví a odolní a měli dostatek energie k plnění našich cílů. Je to jednoduché. Stačí si stanovit několik vět, které si budete opakovat během dne. Výborně funguje ranní věta po probuzení "dnes bude krásný den", při které se na sebe usmějete do zrcadla. Vyzkoušejte to. 

Příklady pozitivních afirmací, které si můžete opakovat každý den:

Podaří se mi vše, do čeho se pustím! 
Jsem zdravá a mám ráda své tělo. 
Jsem vděčný za svou rodinu a za podporu, kterou mi dává. 
Dnes bude krásný den a užiji si ho na maximum.
Věřím, že všechny mé sny se mi vyplní. 
Dnes se pokusím udělat alespoň jeden dobrý skutek. 
Jsem vyrovnaný, šťastný a spokojený člověk. 
Dnes se usměji na jednoho cizího člověka na ulici. 

A na závěr si dovolíme jednu citaci. Nezapomeňte se radovat z každého dne a buďte vděční za to, čeho se vám v životě dostalo. Jen tak se vám splní všechny sny, které si dáte

"Doktor Vlach vždycky říká, že nejtrestuhodnější formou roztržitosti je, když se lidé zapomínají radovat ze života. Když přijímají královské dary osudu s přesvědčením, že je to samozřejmé. Probudí-li se člověk ráno zdráv a svěží v čisté posteli s vědomím, že za chvíli dostane teplou snídani, je to pádný důvod k tomu, aby vstal a aby zazpíval píseň díků nebo napsal oslavnou báseň na krásu života." (Saturnin)


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2285x

Chcete se na cokoliv zeptat? Obraťte se na naše poradce:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Adžvajen celý 50g DNM

Kopytský kmín, indické koření Složení: adžvajen celý (Trachyspermum…

Cena: 26 Kč  33 Kč 

Bezinková šťáva 100% Beutelsbacher 0,7l…

100% bezinková šťáva Čerstvá vylisována šťáva z plodů divoce rostoucího…

Cena: 72 Kč  87 Kč 

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 139 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 83 Kč  109 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte