Rolety zajistí zdravé prostředí: látkové i předokenní

anti pliseZdravé bydlení se opírá o několik základních pilířů. Jsou jimi především čisté prostředí bez prachu, celoročně příjemná pokojová teplota a ochrana před rušivými vlivy zvenčí. Všechny tyto pilíře dokážou podepřít vhodně zvolené prvky stínící techniky. Mezi nejznámější z nich patří rolety.  

Zdravé prostředí bez prachu

Neexistuje bydlení bez prachu. Ani když bydlíme v přírodě daleko od města. Ovšem volba vhodné alternativy stínění dokáže množství prachu účinně redukovat. Moderní, a zároveň osvědčené řešení, představují rolety s antistatickou povrchovou úpravou bránící usazování prachu. Jejich instalace významně přispívá ke zdravějšímu prostředí v bytě. Rolety vyrobené z látek opatřených impregnací Dustblock představují ideální řešení všude tam, kde žijí alergici.      

Celoročně příjemné klima

Dalším přínosem látkových rolet je schopnost účinné regulace intenzity denního světla. Tím, že rolety interiér stíní, brání jeho přehřátí na nesnesitelnou úroveň. Rolety z látek s impregnací Dustblock jsou rovněž opatřeny UV filtry.

Pokud však chceme ochránit svůj domov před teplotními výkyvy také v chladných dnech, kdy interiér ochlazuje především profukování pod rámy oken, můžeme si zvenčí nainstalovat předokenní rolety.         

Ochrana i úspora 

Ke zdravému prostředí rovněž přispívá schopnost předokenních rolet ochránit domov před rušivými vlivy, které přicházejí zvenčí, tedy zejména před hlukem a zvědavými pohledy okolí, a potažmo i k ochraně našeho majetku. Tím, že předokenní rolety pomáhají udržovat stabilní teplotu v interiéru, rovněž přispívají ke snižování nákladů na provoz domácnosti. V zimě na vytápění a v létě na klimatizaci. Nehledě na to, že chlazení místností jen o několik stupňů není pro naše zdraví tak škodlivé jako velké teplotní šoky, kdy přecházíme z horka do chladné místnosti. Také z těchto důvodů se stávají rolety čím dál více oblíbenou součástí zdravého bydlení. Více na www.rolrols.cz.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte