Pupalkový olej BIO 50ml

_vyrp13_24EU_BioLogo
Cena: 105  

Firma/Výrobce: Health Link

BIO panenský pupalkový olej z prvního lisování za studena

Popis:
Pupalkový olej je získáván ze semen pupalky dvouleté, která je pěstována v ekologickém zemědělství. Olej je získáván šetrným lisováním semene za nízkých teplot do 40 °C, bez přístupu světla a vzduchu. Vyznačuje se světle žlutou barvou s přirozenou chutí semen pupalky. Je bohatým zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin především kyseliny linolové a kyseliny gama-linolenové. Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi (příznivého účinku se dosáhne při přívodu 10 g kyseliny linolové denně).

Složení:
BIO panenský pupalkový olej
 

 Výživové údaje na 100 g:
 Energetická hodnota  3768 kJ / 900 kcal
 Tuk  100 g
 - nasycené mastné kyseliny  10 g
 - mononenasycené mastné kyseliny  8 g
 - polynenasycené mastné kyseliny  82 g
    • kyselina linolová  72,6 g
    • kyselina gama-linolenová  9,1 g
 Ostatní kyseliny  2,4 g


Použití:
V kosmetice je vhodný k regeneraci staré pokožky, na problematickou pleť, vlasy nebo na nehty, formou zábalů a masek. Hodí se také pro studenou kuchyni do salátů, zálivek, na dochucení hotových jídel.
Olej není vhodný používat k tepelnému ohřevu.

Doporučené dávkování:
1,5-3 g denně (1-2 kávové lžičky). Jedná se o doplněk stravy, není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte denní doporučenou dávku. Není určeno dětem do 3 let.

Balení: 
50 ml


Kategorie: Oleje, másla

Bolest hlavy, Cholesterol, Ekzém, Hormonální systém, Imunita, Menopauza, Menstruace, PMS, Metabolismus, Nehty, Pleť, Psychika, Vlasy, lupy, Žíly


Bolest hlavy, Cholesterol, Ekzém, Hormonální systém, Imunita, Menopauza, Menstruace, PMS, Metabolismus, Nehty, Pleť, Psychika, Vlasy, lupy, ŽílyStáhnout v PDF

Přečteno: 329x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.