Pterocarpus marsupium

Popis Pterocarpu

pterocarpusStrom, který roste v různých hornatých částech Indie. Má mnoho léčebných účinků. Používá se jeho kůra a listy.

Složení Pterocarpu

Zejména flavonoidy marsupin, pterosupin a liquiritigenin, u nichž se prokázal vliv na snížení tuků a cholesterolu.

Zdravotní účinky

Bylinu Pterocarpus a kalíšky z tohoto dřeva vyrobené předepisuje ájurvédská medicína z těchto důvodů:

  • jedná se o přírodní ájurvédskou léčbu, jak zlepšit léčbu diabetu
  • pro pozitivní úlohu při snižování přebytečného tuku z těla 
  • pro harmonizaci hladinu cukru v krvi
  • pro očistu krve
  • pro lepší trávení

dřevo stromu PterocarpusCukrovka - Pterocarpus Marsupium se používá velmi dlouho v léčbě cukrovky. V jedné studii se zkoumal pozitivní vliv na slinivku u cukrovky 1. i 2. typu. Pterostilben, látka nacházející se v kůře, snižovala krevní cukr u psů. Za účinek zodpovídají of tannaty. Flavonoidy z Pterocarpus marsupium regenerovaly beta buňky ve slinivce, vylučující inzulin. Epicatechin, aktivní molekula, podprouje vylučování a účinek inzulinu. Současně jako inzulin podporuje tvorbu zásobního cukru glykogenu.

Tuky -  Marsupin, pterosupin a liquiritigenin snižují hladinu tuků.

Kalíšek z Pterocarpus marsupium Vijaysar Kalash

dřevěný kalíšek na detoxikační voduPití vody z kalíšku z tohoto stromu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak řešit stabilní hladinu krevního cukru , nadváhu, bolesti kloubů či vysoký krevní tlak. Vyrábí se ze dřeva Pterocarpus marsupium, který se staletí používá pro správnou hladinu cukru v krvi, přiměřenou váhu atd.

V dávných dobách se pacientům s diabetem doporučovalo pít vodu z poháru, ve kterém byl namočený kus dřeva Vijayasar přes noc. Ráno se voda přecedila a pacient jí vypil. Hladina krevního cukru významně klesala.
Poté se metoda vylepšila tím, že ze kalíšek z tohoto dřeva přímo vyrábí. Do něj se nalije voda a vypije se ráno nalačno. Jedná se o jednodušší a praktický způsob, jak dosáhnout stejného výsledku.

Literatura, studie

Haranath P.S.R.K., Ranganathrao K., Anjaneyulu C.R., Ramnathan J.D. Studies on the hypoglycemic and pharmacological actions of some stilbenes. Ind. J. Medl. Sci. 1958;12:85–89. [PubMed]
Joglekar G.V., Chaudhary N.Y., Aiaman R. Effect of Indian medicinal plants on glucose absorption in mice. Indian J. Physiol. Pharmacol. 1959;3:76–77.
Chakravarty B.K., Gupta S., Gambhir S.S., Gode K.D. Pancreatic beta cell regeneration. A novel antidiabetic mechanism of Pterocarpus marsupium Roxb. Ind. J. Pharmacol. 1980;12:123–127.
Jahromi M.A., Ray A.B., Chansouria J.P.N. Antihyperlipidemic effect of flavonoids from Pterocarpus marsupium. J. Nat. Prod. 1993;56:989–994. [PubMed]
Ahmad F., Khalid P., Khan M.M., Rastogi A.K., Kidwai J.R. Insulin like activity in (–) epicatechin. Acta. Diabetol. Lat. 1989;26:291–300. [PubMed]


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Triphala BIO prášek 100g

Ájurvédská starodávná kombinace tří bylin na pročištění BIO a RAW…

Cena: 129 Kč

Triphala BIO 180kps.

Ájurvédská starodávná kombinace tří bylin na pročištění BIO a RAW…

Cena: 240 Kč

Ostružiny sušené mrazem 20g WB

Lyfolizované plody ostružin Tyto bobule vyjímečné barvy, chuti a vůně jsou…

Cena: 36 Kč

COLLALLOC - mořský kolagen

100% Bioaktivní mořský kolagen Kolagen má v lidském těle zásadní roli. Je…

Cena: 599 Kč

Detoxikační severní mýdlo 120g

Detoxikační černé mýdlo Natura Siberica Od dávných dob jsou známé…

Cena: 360 Kč

Detox

40 receptů na celý rok, které pomohou zbavit tělo škodlivých látek a získat…

Cena: 224 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte