Psyllium drcené 75g

Cena: 65  

Dodavatel/Výrobce: Wolfberry

Vyčištěné drcené slupky semene jitrocele indického nejvyšší kvality výhradně z oblasti Pujaba v Indii

Psyllium podporuje normální funkci trávícího traktu a střev a také přispívá k normální hladině cholesterolu v krvi.

Psyllium má schopnost nabobtnat a zvětšit svůj objem až 40x, čímž vyvolá v žaludku pocit sytosti. Proto je vhodným pomocníkem při redukčních dietách. Psyllium je svým objemem schopno pročistit záhyby (klky) tlustého střeva. 

Nutriční hodnota psyllia je velmi nízká, jedná se vlastně o čistou vlákninu, která projde trávicím traktem. V současné době je konvenční strava na vlákninu velmi chudá, proto je psyllium velmi vhodným doplňkem stravy. Psyllium neobsahuje lepek, není návykové a tudíž je vhodné také k dlouhodobému užívání. Lze je používat místo běžných projímadel s negativními vedlejšími účinky.

Slupky semen jitrocele mají mimořádnou vlastnost uvolňovat přírodní gelovou hmotu, této vlastnosti si lidé všimli již v dávné historii a tento efekt je dobře popsán například v Ajurvédské medicíně.

Užívání: 1 až 2 čajové lžičky rozmícháme ve vlažné vodě, čaji, šťávě..., necháme 5 min působit a následně konzumujeme ráno či večer před jídlem. Psyllium je možné přidat do jogurtu či pečiva. Maximální denní dávka je 5 gramů.

Země původu: Indie

Obsah balení: 75 g

 


Kategorie: Superpotraviny, rostlinné přípravky

Obezita, StřevaStáhnout v PDF

Přečteno: 292x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.