Propolis - včelí poklad proti nachlazení

Propolis můžeme bez okolků označit za přírodní poklad bojující proti nachlazení a dalším neduhům.Propolis můžeme bez okolků označit za přírodní poklad bojující proti nachlazení a dalším neduhům.Podzim, nejbarevnější roční období, už je v plném proudu. Poslední záblesky babího léta nám umožňují podnikat dlouhé procházky, při kterých obdivujeme barevnou škálu korun stromů. Co si ale často neuvědomujeme je, že z venku si domů přineseme nevítané a hlavně neviditelné hosty v podobě virů a bakterií. Kvůli nim pak nedobrovolně trávíme čas v posteli se snahou vyhnat je na hony daleko. A právě proto je tu propolis - blahodárný přírodní produkt.

Propolis je účinná látka, kterou vyrábí včely společně s medem a díky svým účinným látkám působí jako přírodní antibiotikum. Jde v podstatě o včelí poklad. Propolis totiž působí protizánětlivě a pomáhá při únavě a vyčerpání organismu.

Propolis a echinacea, pomocníci k nezaplacení

Propolis se používá při léčbě nachlazení a kašle. Obsahuje ho například sirup proti kašli Propolaid, který lze koupit online v našem e-shopu. Kromě propolisu obsahuje i echinaceu, která posiluje imunitu. Spojení propolisu a echinacei také desinfikuje dutinu ústní a horní cesty dýchací, takže zabraňuje množení bakterií.

S léčbou je potřeba začít co nejdřív, už při prvních příznacích chřipky. První účinnou léčbou při počátečním kašli jsou vesměs sirupy, které buď tlumí dráždivý kašel nebo podporují vykašlávání. Propaloid obsahuje takové látky, které umožňují oboje.

A jsou to právě bylinky, které působí nejúčinněji. Kromě propolisu a echinacei se v boji proti kašli osvědčuje například i proskurník lékařský, lípa srdčitá nebo vlčí mák. Důležitá je kombinace účinných látek, které umocňují léčivou sílu propolisu. Výsledkem je bylinný koktejl, který podporuje odkašlávání a zároveň tlumí záněty.

Med i propolis jako přírodní antibiotika

Kromě propolisu využívá medicína v boji proti chřipce a nachlazení i další včelí produkt - med. Stejně jako propolis působí jako přírodní antibiotikum, ale co je ještě důležitější, je jeho chuť. Pamatujete ještě na nedobrovolné mučení v podobě ranní dávky rybího tuku? Ty časy, kdy jsme se snažili zajistit si imunitu pomocí polykání kapaliny nevalné chuti a vůně, jsou dávno pryč. Sirup Propolaid obsahuje i med, takže výsledkem je příjemná nasládlá chuť.  A věřte, že vaše chřipkou znavené děti (a nejenom ony) to náležitě ocení.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1352x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Jak dál o antibiotokách

Kniha o to jak eliminovat negativní dopad antibiotik v těle Tato kniha reaguje na…

Cena: 329 Kč

Masážní prsní balzám pro dospělé 50ml…

Dýchací systém, kašel, průdušky Masážní prsní balzám pro dospělé –…

Cena: 89 Kč

Masážní prsní balzám pro děti 50ml…

Dýchací cesty, průdušky, plíce, kašel Masážní prsní balzám pro děti –…

Cena: 89 Kč

Propolisová tinktura extra silná 20ml

Propolisová tinktura extra silná je velmi razantní a účinná forma propolisu.…

Cena: 98 Kč

Tělový peeling s rakytníkem a medem 300ml…

Výborně očišťuje a regeneruje pokožku, napomáhá chránit krásu a mládí…

Cena: 175 Kč

ČAJ PŘI NACHLAZENÍ 20 sáčků Vitaharmony

BYLINNÝ ČAJ  Složení:  máta peprná, jitrocel kopinatý, řebříček…

Cena: 51 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte