Proč muži po třicítce ztrácejí sílu? Za vším hledejte testosteron

PR článek

man_strongSvalová hmota se začíná ztrácet, tuk se naopak na těle usazuje mnohem lépe. Na vině může být úbytek testosteronu, který u mužů začíná být patrný již po třicátém roce života. Udržet jeho normální hladinu může pomoci zdravý životní styl i správně vyvážený doplněk stravy.

Pohlavní hormon, který z mužů dělá muže. To je testosteron, o jehož produkci se starají především Leydigovy buňky uložené ve varlatech. Nejaktivnější jsou během puberty, kdy se na chlapeckém těle začínají tvořit sekundární pohlavní znaky – mimo jiné začíná růst svalová hmota, objevuje se ochlupení a mění se hlas. Už po třicítce ale produkce testosteronu v těle začíná klesat, a to každým rokem přibližně o jedno procento.

V důsledku toho mohou pánové pociťovat snížený zájem o sex a může je také potkat snížená sexuální výkonnost. K tomu se později mohou přidat také potíže s erekcí. Neméně závažná je pro muže ztráta svalové hmoty a neschopnost udržet krok s mladšími rivaly v posilovně. Vyrýsované tělo se i přes pravidelný trénink zkrátka nedaří udržet. Navíc se přidává únava a vyčerpání, takže muž čím dál častěji tráví večery doma na gauči místo toho, aby odpočíval aktivně.

nova_proman_prava_s-kapsliS úbytkem mužského testosteronu je ovšem možné bojovat. V první řadě je nutné nenechat se odradit a nepolevovat v pohybových aktivitách, věnovat pozornost správné životosprávě a konzumovat pestrou a vyváženou stravu. Proti úbytku svalové hmoty působí třeba hořčík, ke zvýšení energie zase napomůže ženšen, jemuž se také přisuzují afrodiziakální účinky.
Tyto a řadu dalších látek obsahuje doplněk stravy ProMan Plus, přírodní produkt vyvinutý speciálně pro potřeby muže po třicítce. Díky ingrediencím, pečlivě vybraným na základě studií a doporučení expertů, podporuje hladinu testosteronu a zvyšuje energii, výkonnost a výdrž.

Více informací a možnost objednat si měsíční balení zdarma naleznete na www.promanplus.cz nebo na bezplatné lince 800 10 40 40.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 365x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.