Přichází léto, čas vaginálních mykóz

PR článek

mykozyLéto je obdobím, kdy spousta žen trpí vaginální mykózou

Léto je časem odpočinku, koupání a radostného dovádění. Pro ženy však znamená také zvýšené období výskytu nepříjemných vaginálních mykóz. Spousta žen a dívek jimi trpí právě jenom v létě, kdy jim dokáží pěkně znepříjemnit dovolenou. Co nám může pomoci?

Vaginální infekce způsobené bakteriemi nebo kvasinkami. Tyto potíže postihnou alespoň jednou za život dvě třetiny žen, zhruba pětinu sužují pravidelně. Svědění, pálení, nepříjemný výtok, bolest v podbřišku či při pohlavním styku patří k symptomům, které bychom neměli jen tak přehlížet. Proč se zbytečně trápit? Trpí nejen ženy, ale i jejich partneři, milování s vaginální infekcí není nic příjemného.

Proč se mykózám tolik daří v létě?

Kvasinky mají velmi rády teplo i vlhko, a tomu se prostě přes léto nevyhnete. Můžete nosit sukně a bavlněné spodní prádlo, ale efekt zaručený není. Nemluvě o tom, že sehnat čistě bavlněné kalhotky, které nebudou vypadat jako pro babičku, není zrovna snadný úkol. Preventivně je také dobré posílit imunitní systém a omezit příjem sladkostí, i cukr kvasinky podporuje. Jestliže užíváte antibiotika, jste dlouhodobě ve stresu, trpíte cukrovkou, žilním onemocněním nohou nebo obezitou, patříte navíc do rizikové skupiny, jež se s mykózami setkává častěji.

Jak se jim ubránit?

Nejlepší léčbou je prevence a aktivní péče o rovnováhu vaginální mikroflóry. Mezi základní preventivní opatření platí důsledná, šetrná, ale nepřehnaná hygiena, vhodné a často měněné spodní prádlo, hygienické návyky po sexu, vyvážená strava, eliminace alkoholu a třeba i rychlá výměna mokrých plavek na pláži za suché. Na trhu je také spousta přípravků, které jsou proti vaginálním infekcím a zaberou do několika dní. Právě ty však ve většině případů nemůžete užívat také preventivně. Pouze šetrné složení s látkami, které obnovují přirozenou vaginální rovnováhu, je možné takto užívat, jako aktivní péče i v případě, pokud cítíte jen první nepříjemné signály. Jakmile ucítíte první svědění nebo zaznamenáte zvýšený výtok, je na čase věnovat svému tělu tu správnou pozornost. Některé ženy mají také vypozorované, že se jim infekce objevuje po koupání v bazéně či několikadenních túrách na kole, a tak hledají péči vhodnou obzvláště v tomto rizikovém období a aktivitách.

Volně dostupných přípravků na vaginální obtíže je spousta. Walmark však uvedl na trh komplexní řadu Idelyn Beliema v čele se zdravotnickým prostředkem vaginálními tabletami Idelyn Beliema Efekt s velmi šetrným složením s laktobacily a kyselinou mléčnou, které podporují obnovu přirozené vaginální rovnováhy, a tak i její přirozené obranné mechanismy. Tato řada je doplněna o kosmetické přípravky pro aktivní a šetrnou intimní hygienu vhodné při aktivitách se zvýšeným rizikem bakteriální nebo kvasinkové infekce. Beliema intim gel je určen pro každodenní intimní hygienu, má optimální pH a přináší svěžest a pocit čistoty. Naproti tomu Idelyn Beliema krém je určen pro aktivní péči o vnější části ženských pohlavních orgánů a díky svému složení je pomáhá zklidňovat a chránit. Zásobte se raději předem, vezměte si tablety či krém s sebou na každou dovolenou, zejména pokud míříte do zahraničí. Zorientovat se v nabízených produktech v zahraničí může být komplikované.

Zaslouží si vaši pozornost

Jestliže však ženskými potížemi trpíte celoročně a opakovaně, bylo by vhodné místo dočasného boje zajít ke gynekologovi a společně najít příčinu. Mohou mít co do činění s oslabenou imunitou, špatnou skladbou jídelníčku apod. Ačkoliv vaginální infekce nejsou nic životu nebezpečného, neměli byste je přehlížet a včas pro ně najít vhodné řešení. Buďte zase sama sebou.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte