Potravinová intolerance a protizánětlivá strava - co dělat pro správné fungování organismu?

Potravinová intolerancePotravinová intolerance

Trpíte často bolestí hlavy, únavou, máte sennou rýmu, astma, objevují se opakovaná nachlazení, záněty mandlí, plný nos, zánět nosních a čelních dutin, vyrážky, zánětlivé klouby nebo třeba žaludeční a střevní záněty? Příčina může být mnohdy tam, kde byste ji možná neočekávali. I taková bolest hlavy nebo zánět středního ucha může mít totiž příčinu ve stravě.

Potravinová intolerance se neprojeví tak rychle a nápadně, jako alergie na určitou potravinu. Potravinová intolerance má důsledky nejprve nenápadné, dlouhodobé. Proto se rozhodně nevyplácí test potravinové intolerance podceňovat a je nutné brát na vědomí, že fungující střevní mikroflóra je pro naše zdraví zcela klíčová.

Test potravinové intolerance zvládá odhalit nežádoucí odezvy těla na 90, 180 a 270 druhů potravin. Potravinová intolerance je vyhodnocena na základě imunitní reakce typu III zprostředkované IgG imunoglobuliny, což jsou reakce, které se objevují nejdříve za 4 až 72 hodin po konzumaci dané potraviny - proto je prakticky nemožné, aby si člověk reakce organismu s konkrétní potravinou vyhodnotil sám. 

Zánět ve střevech - jak se projevuje a jak mu předcházet?

V případě, že je náš imunitní systém potravinovou alergií či intolerancí přetížen a oslabován, vznikají zánětlivé reakce, které následně vedou k nejrůznějším zdravotním potížím.  

Protizánětlivá stravaProtizánětlivá strava

Jak vypadá protizánětlivá strava? Jde především o takové potraviny, na které naše tělo nereaguje negativně, tedy taková jídla, u kterých naše tělo netrápí potravinová intolerance. A právě pro odhalení problému jménem potravinová intolerance slouží výše zmíněné testy. 

Protizánětlivá strava samozřejmě nejlépe funguje v kombinaci se správně fungující střevní mikroflórou. S obojím vám pomohou specialisté na výživové poradenství a potravinové intolerance v nutričním centru MitoLife. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1197x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Kokosové mýdlo Siddhalepa 60g

Ájurvédské ručně dělané mýdlo s kokosem pro vyživení pokožky…

Cena: 149 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte