Hlavička

MVDr. Zdeňka Dvořáková

profil

dotazy@krmivok9.cz

Správné stravování pro psy a kočky

MVDR. Zdeňku Dvořákovou provázejí psi celý život. Od pracovitých německých ovčáků, přes dvacet chovatelských let s bladhaundy, zatoulané voříšky, až po současnou pětičlennou psí smečku na jejím dvoře. Díky tomu dobře ví, jak důležitou roli ve spokojeném životě psů hraje kvalitní strava. Rozhodla se proto zasadit o to, aby čeští psi měli vždy přístup k opravdovým nenáhražkovým a nechemickým krmivům. Chtěla také, aby jejich majitelé byli dostatečně informovaní a mohli tak spolehlivě vybírat bez ohledu na laciné reklamy a plané sliby globálních výrobců.

Stala se proto zvěrolékařkou a pomáhala založit Komoru veterinárních lékařů, které léta předsedala. Kolegy vedla k tomu, aby pro psy chtěli jen to nejlepší a doporučovali pouze stravu, za jejímž složením, chutí i vlivem na zdraví si budou moct stát. Nechtěla však zůstat jen u dobrých rad, které nemusí vždy padnout na úrodnou půdu. Chtěla psům rovnou ideální krmivo nabídnout a se svou firmou Candy uzavřela spolupráci s kanadským výrobcem K9.

Od té doby se situace na českém trhu krmiv pro psy výrazně posunula. Svoboda rozhodování pro zákazníky je jen velmi omezená. Potrava se většinou už dávno nevyrábí z klasických surovin a spousta produktů je plná chemie. Veterináři jsou ovládáni velkými distributory, kteří jim nedovolí si udělat vlastní názor. Zatímco se na upřímná doporučení a poctivou práci pomalu zapomíná, alespoň jedna jistota pro české chovatele zůstává - “Kádevítka” Zdeňky Dvořákové.

Rozbalit všechny příspěvky

Vložte nový dotaz do tématu

Odesláním dotazu souhlasíte s pravidly diskuze.

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobry den,Prosim vas co je pravdy na tom že stary pes se už nemusi očkovat.Mam NO je mu15let děkuji.

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobrý den paní doktorko Dvořáková,
četla jsem Vámi napsaný článek v časopise Pes přítel člověka o výživě BŠO, která podporuje kvalitu a bílou barvu srsti a pigmentu. Mám půl roční fenku a barva její srsti není úplně bílá má barvu trochu do béžova. Pro zlepšení kvality srsti doporučujete krmení značkyK-9 a nejlépe značky Nutram. Pokud by jste byla tak laskavá a napsala mi který typ granulí Nutram by byl nejvhodnější byla bych velmi ráda za Vaši pomoc.
Předem děkuji za ochotu a odpověď
Ivana Mazúchová

Dotazy z jednotlivých témat :

Zvířata


 


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte