Hlavička

MUDr. Petra Uríková

profil

info@mudr-urikova.com

+420 774 616 064 

Terapie podle tradiční čínské medicíny

Zatímco se ostatní lékaři dohadují, zda je účinnější západní nebo východní medicína, MUDr. Petra Uríková se při výběru nejvhodnější terapie neomezuje jen na jeden ze dvou směrů. Díky absolvování lékařské fakulty a doplňujícímu studiu tradiční čínské medicíny se dokáže vždy přizpůsobit potřebám svých klientů, ať už mají zájem o hubnutí, duševní rozvoj nebo řešení aktuálního zdravotního stavu.

Pro MUDr. Petru Uríkovou není pomoc klientům jen prací, ale posláním. Není pro ně jen ošetřující terapeutkou, ale průvodkyní na cestě za zdravím a pohodou. Pomáhá jim poznat tělo, lépe ho vnímat a udržet si tělesnou i duševní kondici. Díky kombinaci poznatků ze západní i tradiční čínské medicíny jim je schopná vždy vyjít vstříc a najít způsob, jak jim pomoci od zdravotních problémů.

Aby mohla svým klientům pomoct i na dálku, sestavuje MUDr. Uríková přehledné e-kurzy, ve kterých se mimo jiné věnuje baňkování, hubnutí podle západní i tradiční čínské medicíny a zvyšování sebevědomí.

MUDr. Uríková už z praxe dobře ví, že se nemusí s každým setkat osobně, aby mohla pomoct zlepšit jeho zdraví. I proto se rozhodla stát součástí naší poradny, kde vám ráda zodpoví jakékoliv dotazy.

Vzdělání MUDr. Petry Uríkové

2000-2006 Gymnázium Olomouc Hejčín - anglická sekce

2003-2011 Filozofická škola Nová Akropolis

2006-2013 Všeobecné lékařství, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

2008-2010 Tradiční čínská medicína, MUDr. Doris Danielová, Masérská škola Mgr. Romana Šimáčka Brno

2009 Akupunkturní kurz pro lékaře, NCONZO Brno

2009 Bachovy květy, Mgr. Lenka Samková, Nová Akropolis Praha

2009-2011 stáž v ordinaci MUDr. Doris Danielové

2010 kurz Tuina, David Wei, Masérská škola Brno

2015 Taiji pro začátečníky, Jana Šedivá, Brno

Praxe

2009-2011 v rámci stáže v ordinaci MUDr. Doris Danielové

od 2010 samostatná praxe

Rozbalit všechny příspěvky

Vložte nový dotaz do tématu

Odesláním dotazu souhlasíte s pravidly diskuze.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat,jestli můžu vyléčit revmatoidní artritidu,je mi 57 let.
Trpím bolestmi a otoky kloubů,taky kromě léta trpím na dutiny.Dekuji za odpověď.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
můj dotaz se týká mého švagra kterému byla diagnostikovaná chronická leukemie. Nyní je léčený na hematologii. Je možné jej léčit ji TČM?

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
Přes kamarádku,která má RS jsem se dostala k moxování, které mě velice zaujalo. Ráda bych se zúčastnila nějakého kurzu pro začátečníky, kde bych měla možnost se naučit základní moxovaci oblasti,které bych na sobě mohla aplikovat. Děláte prosím i osobní kurzy moxování?
Děkuji za odpověď a přeji mnoho radosti a úspěchů.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Jano, ano, dělávám i osobní kurzy moxování, ale většinou bývají v sezóně, to znamená v zimě. Buď bývá jednodenní kurz zaměřený jen na moxu nebo si můžete vyzkoušet moxování i u některých veřejných přednášek a workshopů - např. Jak na jarní únavu a nachlazení a nebo Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny. Bohužel všechny tyto akce se uskutečnily během posledních měsíců a další zatím naplánovány nemáme. V tomto období můžete využít stejnojmenných online kurzů. Samostatný online kurz na moxování zatím nemám, ale bude se na něm také pracovat.
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, začala jsem s pitím slané vody podle jednoho návodu TČM.Do 1 litru vody se přidá 1/3 mořské soli. Já dávám na špičku lžičky.Takto se má vypít zhruba 2,5-3l (na moji váhu). Bohužel mám velké nadýmání a cítím i pálení na ženských orgánech.Jinak se cítím dobře a mám i zářivou pleť. Nevím jestli dál pokračovat.Piju teprve třetí den,tak snad se to upraví? Děkuji Alena.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Adamová, máte ten návod, podle kterého jste se do toho pustila? Můžete dát odkaz? S takovým doporučením jsem se zatím nesetkala. V Číně se snaží spotřebu soli spíš snižovat. Jak je myšlena ta 1/3? Obecně slaná chuť patří k ledvinám, ve větším množství je může z hlediska tcm ochlazovat a tím Ledviny oslabovat. Slaná chuť ochlazuje, zvlhčuje a změkčuje. Jinak v západní první pomoci nás učili používat slanou vodu pro vyvolání zvracení.. Toto doporučení mě tedy překvapuje a ráda si přečtu víc. S pozdravem PU

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
je mi 54 let a trápí mne opakovaně záněty prsu (oteklé,bolestivé, zarudlé, zvětšené).Lékařka mi vždy předepíše antibiotoka a problém zmizí, ale po určité době se vrátí.Co může být příčinou tohoto problému a jak se ho mohu zbavit bez atb?

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Kamilo,
z hlediska čínské medicíny opakované záněty prsů mohou souviset se "stagnující jaterní čchi", "jedovatou horkostí" či s "dráhou žaludku". Aby bylo možné určit o který typ jde, bylo by třeba znát další příznaky a aspoň vidět fotku Vašeho jazyka. Nicméně častá je stagnující jaterní čchi, která se obvykle projevuje i tlaky v pravém podžebří, bolestivostí prsou v průběhu cyklu, změnami nálad a případně i bolestí hlavy před a při začátku menstruace, častou podrážděností či podrážditelností. Pokud tyto příznaky míváte, mohla by preventivně pomoct bylinná směs Zklidnění zčeřené hladiny. Ale je to jen jedna z možností, jak už jsem uvedla. Pokud už zánět přijde nebo přichází, je možné místo antibiotik využít bylinnou směs Stín brokátového závoje, která působí jako bylinné širokospektrální antibiotikum. Popisy účinků obou směsí najdete například na www.tcmencyklopedie.cz a obě je možné objednat v mém eshopu.
Kromě bylin je často vhodná také úprava stravy, ale tam opět záleží na příčině. Nicméně horkost bývá přítomná téměř vždy, takže obecně bude vhodné vynechat aspoň smažená a hodně kořeněná jídla, pokud by šlo o stagnující jaterní čchi, užitečné budou zelené, kyselkavé a lehce pikantní potraviny.
S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Petra Uríková

Mam chronicke onemocneni hlasivek,castecne poskozene . Kazdou chvili mam otekly krk a davi me ucpane dutiny v krku . Nam chronickou rymu uz tricet let . Staci se jen napit stdenehonnapoje a uz se v krku hromadi hleny a otika to . Dusi me to . Pomaha inhalace ale jen na chvili . Jak si mam pomoci nebo jak mam predchazet temto stavum . Nejvic me to trapi v lete caj pit v horku je hrozny .

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Varhánková,
z hlediska čínské medicíny máte možnost využít několik metod - buď si vybrat některou z nich nebo je zkombinovat, pak bude samozřejmě efekt rychlejší. Pokud bývá permanentní zahlenění, je každopádně důležité dát si pozor na stravu. Z hlediska čínské medicíny jsou zahleňujícími potravinami zejména mléčné výrobky, mastná jídla, potraviny s velkým obsahem (bílého) cukru a k zahlenění mohou přispívat také jakákoli studená jídla čí nápoje, také některé ovoce nebo zelenina - banány, hrušky a u některých jedinců také jakákoli syrová zelenina a ovoce, které budou syrové a studené. Je potřeba snažit se tedy tyto potraviny omezit.
Dále je možné využít ovlivnění akupunkturních bodů - můžete dělat akupresuru, čili jen mačkání bodů, nebo moxování (nahřívání akupunkturních bodů), baňkování (přikládání baněk na akupunkturní body), případně chodit na akupunkturu. První 3 metody můžete bez problémů zvládnout i sama doma, jen je důležité vybrat správné body a metody. Body, které by Vám mohly pomoct, jsou například LI4, ST40, SP3, LU9 - obrázky najdete na googlu, když zadáte zkratky bodů. Pokud bývají hleny světlé a spíš zimomřivější typ, doporučovala bych zejména moxování.
Dále je možné využít fytoterapii - pokud byste volila bez porady s terapeutem tcm, využijete nejspíš předpřipravené doplňky stravy ve formě tablet či kuliček. Na dutiny například dobře pomáhá směs Vyvanutí dračí jeskyně nebo by bylo vhodné volit z některých směsí na zahlenění.
Podrobnější informace k tomu tématu najdete i v mé přednášce o (jarní) únavě a nachlazení, kterou jsem už i zpracovala i jako online kurz, protože informace v ní obsažené jsou užitečné pro kohokoli a během celého roku. V tomto kurzu se i naučíte z řady krátkých videí, jak ošetřit jednotlivé body moxováním a baňkováním a také jaké body jsou vhodné pro jednotlivé stavy. Je k dispozici zatím za 190Kč na http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz71-jak-na-jarni-unavu-a-nachlazeni
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den potřeboval bych poradit v oblasti karmalogie. Potřebuju se pochopit .svůj záměr a směr života.
Cítím v sobě velkou negativitu zlost vztek vučí sobe nebo kamaradu!m to ve spojeni když se mi něco nelíbí. A z rozchodu na nový rok jsem stale depresivním stavu. A i to přes to že se snažím myslet pozitivně. Je mi skoro 27 a potřebuju se konečně nasměrovat za sluncem. Čas nezastaviš.
Děkuji za odpoved ☺ spozdravem KB

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Borku, to je tezka otázka na odpověď v poradne, nicméně se pokusim odpovědět. Nevím, co máte za sebou v tomto ani minulém živote, ale když se ptáte v souvislosti s karmou, je potřeba si uvědomit, že karma je zákon akce a reakce. Reakce nejen na to, co uděláte, ale reakce i na to, co "myslite". Pisete, že se snažíte myslet pozitivne, ale zároveň jste v depresi. Zkuste tedy ještě více ignorovat všechny negativni myšlenky, prostě si jich nevšímat a snažte se místo nich věnovat pozornost tem pozitivním. A kam se máte v živote vydat? Tady musím říct, že to většinou nevymyslite, když jsme u tech myšlenek. Tady je potřeba sledovat spis sve pocity, věnovat se tomu, co Vam dela radost, co cítíte, že je to spravne, že by Vás naplnovalo. I když to někdy muze vypadat, že bude velmi slozite to realizovat, pokud člověk chce, cesta se vždycky najde a dovede Vás tam, kam chcete. Důležite je ale sledovat, co Vam rika "srdce" - pocity - a ne, co rika "hlava" - ta dokáže vymyslet jakýkoli scénář a klidne ho během 5 minut 5x změnit. S pozdravem PU

MUDr. Petra Uríková

Moc prosim pani doktorko.cinska medicina ma urcite reseni pro karpalni tunel.ale ulnarni...loketni .ktery mi zasahuje malicek a nekdy i prstenik..
vetsinou od 01...03.hod v noci...mam za sebou 4 porody.ale toto jsou hrozne bolesti...malicek .trne.je mene citlivy az do bolesti.ktera vystreluje az do lokte a ramene....velice dekuji za odpoved..mam 54 let...milada

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Milado,
v tomto případě bývá nejlepším řešením akupunktura. Zkuste si najít nějakého akupunkturistu ve Vašem okolí, ten by Vám měl s tímto problémem pomoct. Sama byste mohla zkusit masírovat body na dráze Srdce a/nebo Trojitého zářiče a Perikardu. Když si názvy těchto drah zadáte do vyhledávače, uvidíte na obrázcích jednotlivé body těchto drah. Je možné, že Vás bolí přímo některé z nich.
Nicméně podle toho, co píšete, je pravděpodobné, že bolesti budou souviset i s Vaším psychickým stavem nebo většími stresy. Bolesti se objevují na dráze Srdce, přičemž Srdce je hlavním sídlem psychiky. Částečně asi i na dráze Trojitého zářiče, který souvisí se získáváním energie v těle. A doba 1-3h v noci je dvouhodina Jater. Játra co se týče psychiky většinou souvisí s nějakém hněvem, agresí. Často potlačenými, které nechcete nebo nemůžete ventilovat. Bylo by tedy dobré pracovat i s psychikou a emocemi.
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Dotazy z jednotlivých témat :


Přečteno: 1135x

 


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte