Hlavička

Ing. Iva Vladíková

profil

iva2704@seznam.cz

Homeoterapie a alternativní medicína

Ing. Iva Vladíková používá Bachovy květové esence, které si dokážou výtečně poradit s mnoha nepříjemnými emočními stavy, jakými jsou například úzkost, strach, nejistota, podrážděnost, vyčerpání, smutek, žárlivost a mnoho dalších emocí, kterými téměř každý z nás v některých fázích života prochází. Bachovy esence dokáží výrazně ulevit od depresivních a jiných nepříjemných stavů a znovu obnovit duševní pohodu a vyrovnanost. Jelikož nemají žádné vedlejší účinky, jsou vhodné jak pro děti, těhotné matky i zvířata.

Další účinnou terapií, kterou Iva Vladíková pomáhá svým klientům, je homeoterapie. Homeoterapie vychází z klasické homeopatie a dokáže člověku pomoci překonat i dlouhodobé problémy, někdy i problémy celoživotní či hluboko usazené. Můžete se přesvědčit sami, jak harmonizace psychiky dokáže významně posunout celkový zdravotní stav člověka směrem k uzdravení.

Iva Vladíková hledá vždy pro klienta tu nejvhodnější cestu, která bude vyhovovat právě jemu. Klade důraz na individuální přístup ke klientům a ve společném dialogu a vcítění hledá nejefektivnější způsob, jakým může v ten okamžik nejlépe pomoci.

Rozbalit všechny příspěvky

Vložte nový dotaz do tématu

Odesláním dotazu souhlasíte s pravidly diskuze.

Ing. Iva Vladíková

Dobry den.prosim vas nedavno sem prodelala zanet slinivky a mam žlučníkové kameny.mam napsane jake potraviny smím a nesmím ale nemám tam napsane vse.nevim jestli můžu jahody nebo aepon polevku z bujónu kdyz nesmim vyvar.a jeste jestli můžu listové těsto na štrůdl.muzete mi poradit co ještě můžu.moc vam děkuji

Dotazy z jednotlivých témat :

Zdraví

Zdraví

Dobrý den, prosím o radu ,jiř celý měsíc mě bolí chodidlozejména pod patou.Bolest je tupá ,přes den to jde ale v noci se budím bolestí, Ráno na nohu musím stoupat pomalu .Jsou nějaké obklady nebo jiná pomoc? děkuji

Zdraví

Dobrý den, Martino, takto se často projevují "patní ostruhy", ale abyste měla jistotu, bylo by samozřejmě vhodné navštívit Vašeho lékaře. V tomto případě, pokud vím, mazání většinou moc nepomáhá, někomu analgetika uleví od bolesti, ale není to cesta dlouhodobého řešení. Z čínské medicíny se většinou tyto bolesti dobře řeší akupunkturou, často už po pár sezeních bolesti vymizí. V západní medicíně je nejdříve nutné udělat diagnostiku, pokud by se ostruhy potvrdily, řeší se například ultrazvukem nebo laserem. Doporučují se také režimová opatření, jako boty s dobrou podrážkou a měkkou výstelkou, uvolňování lýtkových svalů nebo u někoho také snížení váhy.
S pozdravem PU

Zdraví

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych použít kalísii voňavou na zlepšení imunity. Jak ji prosím užívat. Děkuji

Zdraví

Dobrý den, paní Konfrštová,
to bude samozřejmě záležet na tom, jakou formu zvolíte. Pokud si koupíte nějaký preparát, bude u něj návod, pokud budete vyrábět sama, záleží kolik kolínek použijete a pak by měla být u receptu také doporučena vhodná dávka. S pozdravem PU

Zdraví

Dobry den
Jizerou desert let bojuji s polypy v nose. Byla jsem na dvou operacich ale bez vysledku. Polypy byly za tri mesice zpet. Zkusila jsem homeopetii a acupuncturu ale take zatim bez uspechu.
Cetla jsem on zazracnych ucincich Kalisie. Mohla bych take vyzkouset? Poradite jak a kde se da pripadne sehnat?
Mam maleho syna a kojim. Neni to problem?

Dekuji mnohokrat za vasi pomoc

Jindra

Zdraví

Dobrý den, Jindro,
sama zkušenosti s použitím kalisie zatím nemám, ale mám známou, která kalisii používá ráda a často mi nadšeně líčí její účinky v různých oblastech. Ona doporučuje knížečku Kalisie voňavá, kterou koupíte na internetu v zahradnictví Kruh. Podle této knížečky vyrábí z kalisie všechny preparáty a účinky si nemůže vynachválit. Nicméně s nosními polypy zkušenost nemá.
Já bych na nosní polypy doporučila preparát z čínské medicíny Vyvanutí dračí jeskyně. Popis tohoto preparátu najdete na stránkách www.tcmencyklopedie.cz a k dostání je i na mudr-urikova.com. S tímto preparátem mám výborné zkušenosti při alergiích, zánětech dutin a působí i na nosní polypy. Někdy bývá vhodné kombinovat jej s akupunkturou. Co je ale důležité, abyste omezila konzumaci "vlhkých" potravin - z hlediska čínské medicíny jimi jsou mléčné výrobky, sladkosti, bílá mouka, rafinovaný cukr, mastná jídla, džusy. Konzumace těchto potravin často bývá důvodem, proč se potíže, včetně polypů, znovu vrací. Obzvlášť pokud byste měla i jiné příznaky, související s vlhkostí - zahlenění, otoky, horší trávení, aj. Více o stravování, které eliminuje vznik vlhkosti, najdete zde: http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz31-hubnuti-s-pomoci-metod-tradicni-cinske-mediciny - jde sice o kurz hubnutí, ale jednou z důležitých zásad je právě úprava stravy tak, aby se moc vlhkosti v těle nevytvářelo, proto by byl použitelný i pro Vás, pokud máte výše uvedené příznaky.

Zdraví

Dobrý den paní doktorko,
Prosím o rady, zodpovězení otázek týkající se těhotenství. Jsem v prvním trimestru a mám velký problém se zácpou. Beru vitaminy pro těhotné; k tomu pravidelně uzivam i zelené potraviny. Menší zlepšení mám po každodenním pití smoothie s lnenym seminkem. Ale stále to je málo, v minulosti jsem trpěla hemoroidy a chci se vyhnout znovuobjevení vridku. Také se mi velmi zhoršilo akné. Používám levandulovi olej, ale pleť na nej nereaguje už tak dobře jako dříve. Vím; ze za to mohou hormony :-)
Dále by mne zajímalo; zda si mohu provádět lymfaticke masáže - nechci ublížit miminku. Velmi mi pomáhají. Mám také vibrační plošinu; na které jsem byla zvykla cvičit. Rada bych ji dále používala na uvolnění zadoveho svalstva a zmírnění celulitidy. Je mi 35 let. Velmi děkuji za Vaše odpovědi. Hezky den přeji

Zdraví

Dobrý den, paní Žižková,
pokud na upravení zácpy nestačí strava (zelenina, ovoce, vařené obiloviny - obecně vláknina + dostatek pití - voda, čaje, ovocné a zeleninové šťávy), mohou pomoci bylinné preparáty. Velmi účinné je Naplnění vyschlého řečiště. Nebo vyzkoušejte směs Růst hory Tchaj, která je základní směsí pro těhotné - pomáhá k udržení a vývoji plodu, doplňuje energii, působí proti únavě, otokům nohou a také upravuje trávení. Tu bych doporučila na prvním místě.
Ano, akné je hodně způsobeno hormony, důležitá je ale i strava. Z hlediska čínské medicíny nejsou vhodné kombinace horkých potravin (např. kořeněná jídla, smažená jídla) s vlhkými potravinami (mléčné výrobky, majonézy, sladkosti, tučná jídla). Pokud tyto potraviny zkombinujete, je to ideální půda pro vznik akné.
Ohledně lymfatických masáží se obvykle udává, že v prvním trimestru se nemají dělat vůbec. Někteří maséři je nedělají v celém těhotenství, někteří zastávají názor, že od 4. měsíce se jemné ruční lymfatické masáže dělat mohou, pokud se po nich maminka cítí dobře.
Vibrační plošinu bych vůbec nedoporučovala, těhotenství se uvádí jako kontraindikace k použití vibrační plošiny. Zkuste raději (těhotenská) cvičení, dobrá bývají cvičení s velkým balónem.
S pozdravem PU

Zdraví

Mám diagnostikovanou Parkinsonovu nemoc cca 2. rokem. Dozvěděl jsem se, že je možné tuto nemoc léčit respektive zpomalovat její průběh užíváním kalisie voňavé (výluh nebo odvar), ale nikde jsem zatím nenašel četnost a sílu užívaného přípravku z kalisie. Můžete mi v tomto poradit konkrétně? Děkuji

Zdraví

Dobrý den, pane Dufku,
sama zkušenosti s použitím kalisie zatím nemám, ale mám známou, která kalisii používá ráda a často mi nadšeně líčí její účinky v různých oblastech. Ona doporučuje knížečku Kalisie voňavá, kterou koupíte na internetu v zahradnictví Kruh. Podle této knížečky vyrábí z kalisie všechny preparáty a účinky si nemůže vynachválit. S pozdravem P.U.

Zdraví

Dobrý den, mám problémy s dnou. Mám 69 let. První záchvat do palce levé nohy před 25 lety. Pak cca 18 let bez dny. Pak jsem ji dostal i několikrát za rok. Před 4 lety jsem to začal řešit s revmatologem, protože se počet záchvatů za rok zvyšoval. Začal jsem pravidelně brát Milurit a při záchvatu dny Colchycum. Upravil jsem stravovací návyky, bylo to těžké připravovat 2 druhy jídel pro 2 lidi pro celý den. Nakonec se nám podařilo zavést střídavě pokrm s masem s pokrmem bezmasým, zdravější. Za tu dobu jsem zhubl o 15 kg, ale mám stále nadváhu. V zahradě mám v sezóně pohybu dost, v zimě je to horší. Otec a jeho 2 bratři se vyučili řezničině a celý život prováděli cca 100 zabijaček za rok. Do posledního roku jeho života/ 92 let/ mu zabijačka stále chutnala a dnu nikdy nedostal. Jak je to možné. Měl jsem po operaci náhrady kyč.kloubu a cca za 14 dnů po operaci jsem v rehabilitačním středisku dostal záchvat dny do zápěstí pravé ruky a z toho mizerného jídla to nemohlo být. Jak je to možné. Letos byly záchvaty jen dva. Cca 1 x za 2 měsíce jsem si nechal změřit obsah KM z krve a jen v jednom případě, byla po 420 jednotkami KM, jinak o 20 až 150 jednotek.O dně jsem toho přečetl mnoho.Měl bych pár dotazů :
1. Jde měřit v domácím prostředí obsah KM z moče a jakým způsobem.
2. Jde stanovit na př. 100gr masa má cca 60 purinů- o cca kolik jednotek se zvýší KM.
3.Př. mám zjištěno cca 500 jednotek KM, za jakou dobu za přísné diety lze KM snížit pod 420 jednotek?
Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
Kallus

Zdraví

Dobrý den, pane Kallusi,
odpovím nejdříve na dotazy dole:
1. V domácím prostředí je možné měřit hladinu kyseliny močové z krve. Existují přístroje, na kterých z kapky prstu z krve změříte hladinu glukózy, cholesterolu a kyseliny močové. Proužky na měření z moči jsem nenašla a měření z moči by dle mého názoru nemělo velkou vypovídací hodnotu - kyselina močová je odpadním produktem, takže hladiny v moči se mohou měnit dle stravy. Pro dnu je důležitá hladina v krvi, hladina v moči by nejspíš neodpovídala přesně stavu dny a množství kyseliny močové v krvi, byla by velmi orientační.
2. Myslím, že toto stanovit nejde. Záleží totiž na Vašem metabolismu. Biochemicky může být dna způsobena např. nedostatkem enzymu urikázy, který oxiduje špatně rozpustnou kyselinu močovou na rozpustnou látku, kterou můžeme vyloučit močí. Záleží tedy mimo jiné na tom, kolik máte takového enzymu a kolik kyseliny v těle zůstane/vyloučí se.
3. Řádově v rámci týdnů. Čím přísnější dieta, tím rychlejší efekt + úbytek hmotnosti, který také prospěje.
Proč tatínek neměl dnu a Vy máte? Neznám ani jednoho, ale obecně záleží na tom, jak máte nastavený metabolismus kys. močové, jaké jídlo a v jakém množství a kombinacích - u dny vadí maso, hlavně vnitřnosti, alkohol, luštěniny - pokud si dáte jen trochu masa, nebude to takový problém jako vnitřnosti + alkohol. Dna také může být způsobena nebo zhoršena jiným onemocněním, kterým trpíte. Z hlediska čínské medicíny záleží také na tom, jaké orgány máte zatíženy/oslabeny, na emocích, které prožíváte. To u každého z vás mohlo být jiné.
Jednou z příčin dny v čínské medicíně je i stagnace nebo nerovnováha energie v drahách Jater a Žlučníku. Přes kyčel prochází dráha Žlučníku, po operaci tedy mohlo dojít ke zhoršení touto cestou.

Zdraví

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda i přes prodělanou lehkou plicní embolii a trombózu dolní končetiny je nutné přestat kouřit. Jsem silný kuřák, přítele mám taky kuřáka, je to velmi obtížné s tím přestat za těchto podmínek a za dobu kouření. Zkoušela jsem, ale vydržela jsem měsíc a opět sahám po cigaretě. Chtěla bych se zeptat, jelikož mi žádný ošetřující lékař neřekne v tomto ohledu zda to není zas tak vážné, ale automaticky odpoví přestat, tak zda není možné to jen omezit. Dotaz pokládám z důvodu klidu na duši, jestli je to opravdu závažné nebo se zas tolik neděje. Samozřejmě mám vysazenou antikoncepci jako další nebezpečný faktor.

Popřípadě je někdo, kdo má zkušenost?

Zdraví

Dobrý den, Luc99,
našla jsem pár čísel. Kouření společně s antikoncepcí zvyšuje riziko trombembolie asi 20x. Při samotném kouření je 1,5-2x vyšší riziko cévní mozkové příhody. Je zajímavé, že v roce 2001 bylo v doporučených postupech pro praktiky uvedeno, že kouření samotné nezvyšuje riziko trombembolie. Obecně se dá říct, že pokud kouříte, jakýkoli další rizikový faktor bude hodně zvyšovat riziko nové trombembolie. Pokud je 99 Váš ročník narození, je podezřelé, že už jste měla embolii a trombózu a bylo by vhodné také vyšetřit aspoň jestli nemáte Leidenskou mutaci. Pokud ano, kouření byste měla rozhodně skončit. Důvod, proč Vám všichni lékaři nařizují skončit, i když kouření třeba "jen" může zvyšovat riziko, je ten, že trombembolie není jen tak nějaké onemocnění - na plicní embolii nebo mozkovou mrtvici se dá i zemřít, z ničeho nic a v jakémkoli věku.

… všechny příspěvky
Zdraví

Mně by vcelku zajímalo, zda mohou mít doplňky stravy na podporu otěhotnění i nějaké vážné vedlejší účinky.

Zdraví

Doplňky stravy většinou bývají bylinné a i byliny mají svoje indikace a kontraindikace, takže nějaké nežádoucí účinky se objevit mohou. Nakolik vážné, to bude záležet na tom, jak moc nevhodný preparát vyberete: Faktorem také může být, jestli např. užíváte nějaké léky, které by se s doplňky stravy mohly bít.

… všechny příspěvky
Zdraví

Mám dotaz související, as jak dlouho po vysazení HA je rozumné začít s přípravky na podporu gravidity, chcemeli s partnerem potomka? Jak dlouho se tělo tzv. čistí od uměle dodávaných hormonů?

Homeopatie a homeoterapie

Homeopatie a homeoterapie

Možná je trochu troufalé se takhle ptát, ale od spousty svých známých slýchávám, že je homeopatie podvod, že je to jen taková pavěda. Delší dobu se však potýkám se zdravotními problémy (kožní) a návštěvy mojí doktorky nepřináší výsledek. Dala bych proto klidně homeopatii šanci, ale mám na ni jen negativní ohlasy. Jak to s ní tedy je? Doopravdy?

Homeopatie a homeoterapie

Dobrý den paní Sádková, Váš dotaz není vůbec troufalý. Homeopatie funguje přes 200 let po celém světě a má za sebou spoustu skvělých výsledků. Bohužel v naší republice je dosti očerňována v médiích, protože je to alternativa ke klasické medicíně, farmaceutické lobby atd...nebudu to zde dále rozvádět. Je také velice snadné homeopatii napadat, neboť skutečně není současnými vědeckými metodami udělat rozbor a najít vědci tolik hledané molekuly:-) Homeopatie působí na energo-informační bázi. Pokud máte jen negativní ohlasy, to mě mrzí. Mezi lidmi většinou najdete spoustu lidí s dobrými zkušenostmi. Záleží však na Vás samotné, co si vyberete a jakou cestou půjdete. Pokud věříte tomu, že každá nemoc má svůj důvod a příčina nemocí je v nás samých, může být homeopatie vhodná cesta i pro Vás.
S pozdravem Iva Vladíková.

Psychologie a osobní rozvoj

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, mám menší dotaz.. Půjde to zle vysvětlit, ale zkusim to. Už několik let se mi stává, že se v noci reálně vzbudím něco jako ve snu, v černé místnosti, a musím najít nějaké dveře, v realitě nějaký záchytný bod abych se z toho ‘snu’ dostala. Takže většinou se snažím najít v ložnici světlo, bohužel v tý tmě a té panice, zmatenosti si nedokážu uvědomit, že světlo mám po pravé ruce. Hledám ‘imaginární dveře’ abych je otevřela a bylo tak světlo, abych se z toho všeho probrala. Někdy, když dlouho nemohu najít světlo, zachytí mě už taková panika, že začnu brečet. Netuším co to je, někdo říká že jsou to lucidní sny, někdo mluví o spánkové paralýze, ale pořád to není ono. Nemohu přijit na ten správný název abych si o tom víc přečetla popř. o tom začla více komunikovat. Předem díky:)

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, Sofie,
odborný název Vám neřeknu, ale co se týká řešení, mám dobrou zkušenost s Bachovými květy (stručný popis, o co jde: https://mudr-urikova.com/clanek/9-bachovy-kvety), kde by bylo potřeba namíchat pro Vás individuální kombinaci. Občas se dá pomoct i pomocí čínské fytoterapie - v tomto případě například Úlitba mocnému vládci nebo Elixír nebeského císaře, pokud by seděly i další příznaky (najdete v http://tcmencyklopedie.cz/).
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

… všechny příspěvky

Sex a vztahy

Sex a vztahy

Dobrý den,chci se zeptat jestli tento rok 2018 otěhotním děkuji s pozdravem Janoušková

Sex a vztahy

Dobrý den, jaké manželství čeká ženu nar. 8.4.1990 a muže nar, 21.8.1988? Vydrží nebo se rozvedou? Svatba je 1.9.2018 Děkuji

Sex a vztahy

Dobrý den, jaký vztah čeká dlouhodobě ženu nar. 8.4.1990 a muže nar. 21.8.1988 ? Mají šanci uspět v manželství?
Děkuji

Výchova dětí

Výchova dětí

Dobrý den,prosila bych o radu.Mám 8let.syna od jeho 3let jsem rozvedená.S otcem dítěte se nedokážem dohodnout na výchově.Zároven mám podezření spíše vím,že ho psychicky týrá.Např.ho terorizuje,když mu syn nevolá,že mu sebere mobil,který dostal k Vánocům.Když nezavolá,tak ho neveme na výlet atd.je toho více.Syn se ho bojí a začíná lhát,děti ve škole kope a když si volají s otcem a vynadá mu,tak pak brečí a mluví syn o smrti a že v tomto světě nechce žít.Už si nevím rady s otcem dítěte,když ho tahle pořád trápí a zároven mu to ríkám at ho nechá být a nevydírá ho.Odpoví mi,at se mu nepletu do jeho výchovy.Tak kde jsme...nemyslí na jeho psychické trápení ale jen na sebe a ne na dítě..prosím o radu...kam se obrátit atd..


 


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte