Hlavička

Poradna

Potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky z širokého spektra oblastí. Ať už potřebujete psychologa, výživového experta, odborníka na finance nebo lunární kalendář, v naší poradně si přijdete na své.

Jak použít poradnu krok za krokem

  1. Vyberte si jednu z kategorií poradny. Ať se vás zajímá téma Zdraví, Homeopatie a homeoterapie, Psychologie a osobní rozvoj, Sex a vztahy, Výživové poradenství, Lunární kalendář, Zvířata, Výchova dětí nebo Marketing, naši poradci vám budou k dispozici.
  2. Jakmile máte vybranou kategorii, můžete oslovit přímo jednoho z poradců NEBO se zeptat všech najednou - stačí jen položit nový dotaz přímo zde a brzy vám někdo z poradců odpoví.
  3. Pokud se chcete trochu seznámit s našimi poradci a prostudovat si, čím se zabývají, stačí kliknout na kteréhokoliv z nich a otevře se vám krátký popis jejich specializace.
  4. V detailu poradce mu můžete rovnou položit dotaz, který pošlete jen a pouze jemu.
  5. Pokud by vám informace o poradci nestačily, můžete si zobrazit jeho celý profil, kde mu opět můžete položit dotaz.

Poslední dotazy poradny :Ing. Iva Vladíková

Dobry den.prosim vas nedavno sem prodelala zanet slinivky a mam žlučníkové kameny.mam napsane jake potraviny smím a nesmím ale nemám tam napsane vse.nevim jestli můžu jahody nebo aepon polevku z bujónu kdyz nesmim vyvar.a jeste jestli můžu listové těsto na štrůdl.muzete mi poradit co ještě můžu.moc vam děkuji

Lunární kalendář

26.2.2019 jdu na operaci kladivkového prstu a vybočenéko prstu .Je to vhodná doba doba k operaci?
Děkuji za odpověď

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobry den,Prosim vas co je pravdy na tom že stary pes se už nemusi očkovat.Mam NO je mu15let děkuji.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, začala jsem s pitím slané vody podle jednoho návodu TČM.Do 1 litru vody se přidá 1/3 mořské soli. Já dávám na špičku lžičky.Takto se má vypít zhruba 2,5-3l (na moji váhu). Bohužel mám velké nadýmání a cítím i pálení na ženských orgánech.Jinak se cítím dobře a mám i zářivou pleť. Nevím jestli dál pokračovat.Piju teprve třetí den,tak snad se to upraví? Děkuji Alena.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Adamová, máte ten návod, podle kterého jste se do toho pustila? Můžete dát odkaz? S takovým doporučením jsem se zatím nesetkala. V Číně se snaží spotřebu soli spíš snižovat. Jak je myšlena ta 1/3? Obecně slaná chuť patří k ledvinám, ve větším množství je může z hlediska tcm ochlazovat a tím Ledviny oslabovat. Slaná chuť ochlazuje, zvlhčuje a změkčuje. Jinak v západní první pomoci nás učili používat slanou vodu pro vyvolání zvracení.. Toto doporučení mě tedy překvapuje a ráda si přečtu víc. S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den, prosim chtěla bych se zeptat zda očkovat 13.11 nebo 27.11.

Děkuji za odpoveď
Kamila Sekaninová

Lunární kalendář

Dobrý den chci se zeptat,kdy nakládat kysané zelí?děkuji

Zvířata - MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobrý den chci se prosím vás zeptat můj pes žere trávu a nevím si rady jak mu pomoct aby se to odnaučil nebo jestli mu nechybí nějaké vytamíny které jsou důležité proto se na vás obracím děkuji vám za odpověď s pozdravem František Mišák

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
je mi 54 let a trápí mne opakovaně záněty prsu (oteklé,bolestivé, zarudlé, zvětšené).Lékařka mi vždy předepíše antibiotoka a problém zmizí, ale po určité době se vrátí.Co může být příčinou tohoto problému a jak se ho mohu zbavit bez atb?

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Kamilo,
z hlediska čínské medicíny opakované záněty prsů mohou souviset se "stagnující jaterní čchi", "jedovatou horkostí" či s "dráhou žaludku". Aby bylo možné určit o který typ jde, bylo by třeba znát další příznaky a aspoň vidět fotku Vašeho jazyka. Nicméně častá je stagnující jaterní čchi, která se obvykle projevuje i tlaky v pravém podžebří, bolestivostí prsou v průběhu cyklu, změnami nálad a případně i bolestí hlavy před a při začátku menstruace, častou podrážděností či podrážditelností. Pokud tyto příznaky míváte, mohla by preventivně pomoct bylinná směs Zklidnění zčeřené hladiny. Ale je to jen jedna z možností, jak už jsem uvedla. Pokud už zánět přijde nebo přichází, je možné místo antibiotik využít bylinnou směs Stín brokátového závoje, která působí jako bylinné širokospektrální antibiotikum. Popisy účinků obou směsí najdete například na www.tcmencyklopedie.cz a obě je možné objednat v mém eshopu.
Kromě bylin je často vhodná také úprava stravy, ale tam opět záleží na příčině. Nicméně horkost bývá přítomná téměř vždy, takže obecně bude vhodné vynechat aspoň smažená a hodně kořeněná jídla, pokud by šlo o stagnující jaterní čchi, užitečné budou zelené, kyselkavé a lehce pikantní potraviny.
S pozdravem a přáním hezkého dne

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobrý den paní doktorko Dvořáková,
četla jsem Vámi napsaný článek v časopise Pes přítel člověka o výživě BŠO, která podporuje kvalitu a bílou barvu srsti a pigmentu. Mám půl roční fenku a barva její srsti není úplně bílá má barvu trochu do béžova. Pro zlepšení kvality srsti doporučujete krmení značkyK-9 a nejlépe značky Nutram. Pokud by jste byla tak laskavá a napsala mi který typ granulí Nutram by byl nejvhodnější byla bych velmi ráda za Vaši pomoc.
Předem děkuji za ochotu a odpověď
Ivana Mazúchová

Sex a vztahy

Dobrý den,chci se zeptat jestli tento rok 2018 otěhotním děkuji s pozdravem Janoušková

Dagmar Borešová

Dobrý den, zajímalo by mě jestli tento rok otěhotním děkuji s pozdravem Janoušková

Sex a vztahy

Dobrý den, jaké manželství čeká ženu nar. 8.4.1990 a muže nar, 21.8.1988? Vydrží nebo se rozvedou? Svatba je 1.9.2018 Děkuji

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, mám menší dotaz.. Půjde to zle vysvětlit, ale zkusim to. Už několik let se mi stává, že se v noci reálně vzbudím něco jako ve snu, v černé místnosti, a musím najít nějaké dveře, v realitě nějaký záchytný bod abych se z toho ‘snu’ dostala. Takže většinou se snažím najít v ložnici světlo, bohužel v tý tmě a té panice, zmatenosti si nedokážu uvědomit, že světlo mám po pravé ruce. Hledám ‘imaginární dveře’ abych je otevřela a bylo tak světlo, abych se z toho všeho probrala. Někdy, když dlouho nemohu najít světlo, zachytí mě už taková panika, že začnu brečet. Netuším co to je, někdo říká že jsou to lucidní sny, někdo mluví o spánkové paralýze, ale pořád to není ono. Nemohu přijit na ten správný název abych si o tom víc přečetla popř. o tom začla více komunikovat. Předem díky:)

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, Sofie,
odborný název Vám neřeknu, ale co se týká řešení, mám dobrou zkušenost s Bachovými květy (stručný popis, o co jde: https://mudr-urikova.com/clanek/9-bachovy-kvety), kde by bylo potřeba namíchat pro Vás individuální kombinaci. Občas se dá pomoct i pomocí čínské fytoterapie - v tomto případě například Úlitba mocnému vládci nebo Elixír nebeského císaře, pokud by seděly i další příznaky (najdete v http://tcmencyklopedie.cz/).
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

… všechny příspěvky
MUDr. Petra Uríková

Mam chronicke onemocneni hlasivek,castecne poskozene . Kazdou chvili mam otekly krk a davi me ucpane dutiny v krku . Nam chronickou rymu uz tricet let . Staci se jen napit stdenehonnapoje a uz se v krku hromadi hleny a otika to . Dusi me to . Pomaha inhalace ale jen na chvili . Jak si mam pomoci nebo jak mam predchazet temto stavum . Nejvic me to trapi v lete caj pit v horku je hrozny .

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Varhánková,
z hlediska čínské medicíny máte možnost využít několik metod - buď si vybrat některou z nich nebo je zkombinovat, pak bude samozřejmě efekt rychlejší. Pokud bývá permanentní zahlenění, je každopádně důležité dát si pozor na stravu. Z hlediska čínské medicíny jsou zahleňujícími potravinami zejména mléčné výrobky, mastná jídla, potraviny s velkým obsahem (bílého) cukru a k zahlenění mohou přispívat také jakákoli studená jídla čí nápoje, také některé ovoce nebo zelenina - banány, hrušky a u některých jedinců také jakákoli syrová zelenina a ovoce, které budou syrové a studené. Je potřeba snažit se tedy tyto potraviny omezit.
Dále je možné využít ovlivnění akupunkturních bodů - můžete dělat akupresuru, čili jen mačkání bodů, nebo moxování (nahřívání akupunkturních bodů), baňkování (přikládání baněk na akupunkturní body), případně chodit na akupunkturu. První 3 metody můžete bez problémů zvládnout i sama doma, jen je důležité vybrat správné body a metody. Body, které by Vám mohly pomoct, jsou například LI4, ST40, SP3, LU9 - obrázky najdete na googlu, když zadáte zkratky bodů. Pokud bývají hleny světlé a spíš zimomřivější typ, doporučovala bych zejména moxování.
Dále je možné využít fytoterapii - pokud byste volila bez porady s terapeutem tcm, využijete nejspíš předpřipravené doplňky stravy ve formě tablet či kuliček. Na dutiny například dobře pomáhá směs Vyvanutí dračí jeskyně nebo by bylo vhodné volit z některých směsí na zahlenění.
Podrobnější informace k tomu tématu najdete i v mé přednášce o (jarní) únavě a nachlazení, kterou jsem už i zpracovala i jako online kurz, protože informace v ní obsažené jsou užitečné pro kohokoli a během celého roku. V tomto kurzu se i naučíte z řady krátkých videí, jak ošetřit jednotlivé body moxováním a baňkováním a také jaké body jsou vhodné pro jednotlivé stavy. Je k dispozici zatím za 190Kč na http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz71-jak-na-jarni-unavu-a-nachlazeni
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Zdraví

Dobry den
Jizerou desert let bojuji s polypy v nose. Byla jsem na dvou operacich ale bez vysledku. Polypy byly za tri mesice zpet. Zkusila jsem homeopetii a acupuncturu ale take zatim bez uspechu.
Cetla jsem on zazracnych ucincich Kalisie. Mohla bych take vyzkouset? Poradite jak a kde se da pripadne sehnat?
Mam maleho syna a kojim. Neni to problem?

Dekuji mnohokrat za vasi pomoc

Jindra

Zdraví

Dobrý den, Jindro,
sama zkušenosti s použitím kalisie zatím nemám, ale mám známou, která kalisii používá ráda a často mi nadšeně líčí její účinky v různých oblastech. Ona doporučuje knížečku Kalisie voňavá, kterou koupíte na internetu v zahradnictví Kruh. Podle této knížečky vyrábí z kalisie všechny preparáty a účinky si nemůže vynachválit. Nicméně s nosními polypy zkušenost nemá.
Já bych na nosní polypy doporučila preparát z čínské medicíny Vyvanutí dračí jeskyně. Popis tohoto preparátu najdete na stránkách www.tcmencyklopedie.cz a k dostání je i na mudr-urikova.com. S tímto preparátem mám výborné zkušenosti při alergiích, zánětech dutin a působí i na nosní polypy. Někdy bývá vhodné kombinovat jej s akupunkturou. Co je ale důležité, abyste omezila konzumaci "vlhkých" potravin - z hlediska čínské medicíny jimi jsou mléčné výrobky, sladkosti, bílá mouka, rafinovaný cukr, mastná jídla, džusy. Konzumace těchto potravin často bývá důvodem, proč se potíže, včetně polypů, znovu vrací. Obzvlášť pokud byste měla i jiné příznaky, související s vlhkostí - zahlenění, otoky, horší trávení, aj. Více o stravování, které eliminuje vznik vlhkosti, najdete zde: http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz31-hubnuti-s-pomoci-metod-tradicni-cinske-mediciny - jde sice o kurz hubnutí, ale jednou z důležitých zásad je právě úprava stravy tak, aby se moc vlhkosti v těle nevytvářelo, proto by byl použitelný i pro Vás, pokud máte výše uvedené příznaky.

Zdraví - Ing. Iva Vladíková

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda existuje nějaká bylina, která zastaví plíseň na nohou? Má sestra pracuje v prádelně a stálé vlhko ji způsobilo řadu potíží, ale nejvíce ji trápí plísen na nehtech na nohou. Má to už tak moc, že ji vytéká hnis. Posílala jsem ji k lékaři, ale bohužel pracuje v Německu a tak návštěva je prý komplikovanější. Tak se teda ptám , co s tím ? Děkuji

 

 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte