Hlavička

Poradna

Potřebujete poradit? Obraťte se na odborníky z širokého spektra oblastí. Ať už potřebujete psychologa, výživového experta, odborníka na finance nebo lunární kalendář, v naší poradně si přijdete na své.

Jak použít poradnu krok za krokem

  1. Vyberte si jednu z kategorií poradny. Ať se vás zajímá téma Zdraví, Homeopatie a homeoterapie, Psychologie a osobní rozvoj, Sex a vztahy, Výživové poradenství, Lunární kalendář, Zvířata, Výchova dětí nebo Marketing, naši poradci vám budou k dispozici.
  2. Jakmile máte vybranou kategorii, můžete oslovit přímo jednoho z poradců NEBO se zeptat všech najednou - stačí jen položit nový dotaz přímo zde a brzy vám někdo z poradců odpoví.
  3. Pokud se chcete trochu seznámit s našimi poradci a prostudovat si, čím se zabývají, stačí kliknout na kteréhokoliv z nich a otevře se vám krátký popis jejich specializace.
  4. V detailu poradce mu můžete rovnou položit dotaz, který pošlete jen a pouze jemu.
  5. Pokud by vám informace o poradci nestačily, můžete si zobrazit jeho celý profil, kde mu opět můžete položit dotaz.

Poslední dotazy poradny :MUDr. Petra Uríková

Dobrý den,
je mi 54 let a trápí mne opakovaně záněty prsu (oteklé,bolestivé, zarudlé, zvětšené).Lékařka mi vždy předepíše antibiotoka a problém zmizí, ale po určité době se vrátí.Co může být příčinou tohoto problému a jak se ho mohu zbavit bez atb?

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Kamilo,
z hlediska čínské medicíny opakované záněty prsů mohou souviset se "stagnující jaterní čchi", "jedovatou horkostí" či s "dráhou žaludku". Aby bylo možné určit o který typ jde, bylo by třeba znát další příznaky a aspoň vidět fotku Vašeho jazyka. Nicméně častá je stagnující jaterní čchi, která se obvykle projevuje i tlaky v pravém podžebří, bolestivostí prsou v průběhu cyklu, změnami nálad a případně i bolestí hlavy před a při začátku menstruace, častou podrážděností či podrážditelností. Pokud tyto příznaky míváte, mohla by preventivně pomoct bylinná směs Zklidnění zčeřené hladiny. Ale je to jen jedna z možností, jak už jsem uvedla. Pokud už zánět přijde nebo přichází, je možné místo antibiotik využít bylinnou směs Stín brokátového závoje, která působí jako bylinné širokospektrální antibiotikum. Popisy účinků obou směsí najdete například na www.tcmencyklopedie.cz a obě je možné objednat v mém eshopu.
Kromě bylin je často vhodná také úprava stravy, ale tam opět záleží na příčině. Nicméně horkost bývá přítomná téměř vždy, takže obecně bude vhodné vynechat aspoň smažená a hodně kořeněná jídla, pokud by šlo o stagnující jaterní čchi, užitečné budou zelené, kyselkavé a lehce pikantní potraviny.
S pozdravem a přáním hezkého dne

MVDr. Zdeňka Dvořáková

Dobrý den paní doktorko Dvořáková,
četla jsem Vámi napsaný článek v časopise Pes přítel člověka o výživě BŠO, která podporuje kvalitu a bílou barvu srsti a pigmentu. Mám půl roční fenku a barva její srsti není úplně bílá má barvu trochu do béžova. Pro zlepšení kvality srsti doporučujete krmení značkyK-9 a nejlépe značky Nutram. Pokud by jste byla tak laskavá a napsala mi který typ granulí Nutram by byl nejvhodnější byla bych velmi ráda za Vaši pomoc.
Předem děkuji za ochotu a odpověď
Ivana Mazúchová

Sex a vztahy

Dobrý den,chci se zeptat jestli tento rok 2018 otěhotním děkuji s pozdravem Janoušková

Dagmar Borešová

Dobrý den, zajímalo by mě jestli tento rok otěhotním děkuji s pozdravem Janoušková

Sex a vztahy

Dobrý den, jaké manželství čeká ženu nar. 8.4.1990 a muže nar, 21.8.1988? Vydrží nebo se rozvedou? Svatba je 1.9.2018 Děkuji

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, mám menší dotaz.. Půjde to zle vysvětlit, ale zkusim to. Už několik let se mi stává, že se v noci reálně vzbudím něco jako ve snu, v černé místnosti, a musím najít nějaké dveře, v realitě nějaký záchytný bod abych se z toho ‘snu’ dostala. Takže většinou se snažím najít v ložnici světlo, bohužel v tý tmě a té panice, zmatenosti si nedokážu uvědomit, že světlo mám po pravé ruce. Hledám ‘imaginární dveře’ abych je otevřela a bylo tak světlo, abych se z toho všeho probrala. Někdy, když dlouho nemohu najít světlo, zachytí mě už taková panika, že začnu brečet. Netuším co to je, někdo říká že jsou to lucidní sny, někdo mluví o spánkové paralýze, ale pořád to není ono. Nemohu přijit na ten správný název abych si o tom víc přečetla popř. o tom začla více komunikovat. Předem díky:)

Psychologie a osobní rozvoj

Dobrý den, Sofie,
odborný název Vám neřeknu, ale co se týká řešení, mám dobrou zkušenost s Bachovými květy (stručný popis, o co jde: https://mudr-urikova.com/clanek/9-bachovy-kvety), kde by bylo potřeba namíchat pro Vás individuální kombinaci. Občas se dá pomoct i pomocí čínské fytoterapie - v tomto případě například Úlitba mocnému vládci nebo Elixír nebeského císaře, pokud by seděly i další příznaky (najdete v http://tcmencyklopedie.cz/).
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

… všechny příspěvky
MUDr. Petra Uríková

Mam chronicke onemocneni hlasivek,castecne poskozene . Kazdou chvili mam otekly krk a davi me ucpane dutiny v krku . Nam chronickou rymu uz tricet let . Staci se jen napit stdenehonnapoje a uz se v krku hromadi hleny a otika to . Dusi me to . Pomaha inhalace ale jen na chvili . Jak si mam pomoci nebo jak mam predchazet temto stavum . Nejvic me to trapi v lete caj pit v horku je hrozny .

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Varhánková,
z hlediska čínské medicíny máte možnost využít několik metod - buď si vybrat některou z nich nebo je zkombinovat, pak bude samozřejmě efekt rychlejší. Pokud bývá permanentní zahlenění, je každopádně důležité dát si pozor na stravu. Z hlediska čínské medicíny jsou zahleňujícími potravinami zejména mléčné výrobky, mastná jídla, potraviny s velkým obsahem (bílého) cukru a k zahlenění mohou přispívat také jakákoli studená jídla čí nápoje, také některé ovoce nebo zelenina - banány, hrušky a u některých jedinců také jakákoli syrová zelenina a ovoce, které budou syrové a studené. Je potřeba snažit se tedy tyto potraviny omezit.
Dále je možné využít ovlivnění akupunkturních bodů - můžete dělat akupresuru, čili jen mačkání bodů, nebo moxování (nahřívání akupunkturních bodů), baňkování (přikládání baněk na akupunkturní body), případně chodit na akupunkturu. První 3 metody můžete bez problémů zvládnout i sama doma, jen je důležité vybrat správné body a metody. Body, které by Vám mohly pomoct, jsou například LI4, ST40, SP3, LU9 - obrázky najdete na googlu, když zadáte zkratky bodů. Pokud bývají hleny světlé a spíš zimomřivější typ, doporučovala bych zejména moxování.
Dále je možné využít fytoterapii - pokud byste volila bez porady s terapeutem tcm, využijete nejspíš předpřipravené doplňky stravy ve formě tablet či kuliček. Na dutiny například dobře pomáhá směs Vyvanutí dračí jeskyně nebo by bylo vhodné volit z některých směsí na zahlenění.
Podrobnější informace k tomu tématu najdete i v mé přednášce o (jarní) únavě a nachlazení, kterou jsem už i zpracovala i jako online kurz, protože informace v ní obsažené jsou užitečné pro kohokoli a během celého roku. V tomto kurzu se i naučíte z řady krátkých videí, jak ošetřit jednotlivé body moxováním a baňkováním a také jaké body jsou vhodné pro jednotlivé stavy. Je k dispozici zatím za 190Kč na http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz71-jak-na-jarni-unavu-a-nachlazeni
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Zdraví

Dobry den
Jizerou desert let bojuji s polypy v nose. Byla jsem na dvou operacich ale bez vysledku. Polypy byly za tri mesice zpet. Zkusila jsem homeopetii a acupuncturu ale take zatim bez uspechu.
Cetla jsem on zazracnych ucincich Kalisie. Mohla bych take vyzkouset? Poradite jak a kde se da pripadne sehnat?
Mam maleho syna a kojim. Neni to problem?

Dekuji mnohokrat za vasi pomoc

Jindra

Zdraví

Dobrý den, Jindro,
sama zkušenosti s použitím kalisie zatím nemám, ale mám známou, která kalisii používá ráda a často mi nadšeně líčí její účinky v různých oblastech. Ona doporučuje knížečku Kalisie voňavá, kterou koupíte na internetu v zahradnictví Kruh. Podle této knížečky vyrábí z kalisie všechny preparáty a účinky si nemůže vynachválit. Nicméně s nosními polypy zkušenost nemá.
Já bych na nosní polypy doporučila preparát z čínské medicíny Vyvanutí dračí jeskyně. Popis tohoto preparátu najdete na stránkách www.tcmencyklopedie.cz a k dostání je i na mudr-urikova.com. S tímto preparátem mám výborné zkušenosti při alergiích, zánětech dutin a působí i na nosní polypy. Někdy bývá vhodné kombinovat jej s akupunkturou. Co je ale důležité, abyste omezila konzumaci "vlhkých" potravin - z hlediska čínské medicíny jimi jsou mléčné výrobky, sladkosti, bílá mouka, rafinovaný cukr, mastná jídla, džusy. Konzumace těchto potravin často bývá důvodem, proč se potíže, včetně polypů, znovu vrací. Obzvlášť pokud byste měla i jiné příznaky, související s vlhkostí - zahlenění, otoky, horší trávení, aj. Více o stravování, které eliminuje vznik vlhkosti, najdete zde: http://mudr-urikova.com/detail-produktu/kurz31-hubnuti-s-pomoci-metod-tradicni-cinske-mediciny - jde sice o kurz hubnutí, ale jednou z důležitých zásad je právě úprava stravy tak, aby se moc vlhkosti v těle nevytvářelo, proto by byl použitelný i pro Vás, pokud máte výše uvedené příznaky.

Zdraví - Ing. Iva Vladíková

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda existuje nějaká bylina, která zastaví plíseň na nohou? Má sestra pracuje v prádelně a stálé vlhko ji způsobilo řadu potíží, ale nejvíce ji trápí plísen na nehtech na nohou. Má to už tak moc, že ji vytéká hnis. Posílala jsem ji k lékaři, ale bohužel pracuje v Německu a tak návštěva je prý komplikovanější. Tak se teda ptám , co s tím ? Děkuji

Lunární kalendář

Dobrý den,mam 8 mesacneho syna a chcela by som sa opytat, kedy je najvhodnejsi cas na ockovanie. Očkovani bude viac.Viem ,ze pocas splnu nie.pocas ubudajuceho mesiaca ? a cez ktore znamenia? dakujem pekne

Lunární kalendář

Kdy má jít na plastiku nosu ze zdravotních důvodů 14ti letý mladík (září, říjen). Děkuji za odpověď.

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den potřeboval bych poradit v oblasti karmalogie. Potřebuju se pochopit .svůj záměr a směr života.
Cítím v sobě velkou negativitu zlost vztek vučí sobe nebo kamaradu!m to ve spojeni když se mi něco nelíbí. A z rozchodu na nový rok jsem stale depresivním stavu. A i to přes to že se snažím myslet pozitivně. Je mi skoro 27 a potřebuju se konečně nasměrovat za sluncem. Čas nezastaviš.
Děkuji za odpoved ☺ spozdravem KB

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, Borku, to je tezka otázka na odpověď v poradne, nicméně se pokusim odpovědět. Nevím, co máte za sebou v tomto ani minulém živote, ale když se ptáte v souvislosti s karmou, je potřeba si uvědomit, že karma je zákon akce a reakce. Reakce nejen na to, co uděláte, ale reakce i na to, co "myslite". Pisete, že se snažíte myslet pozitivne, ale zároveň jste v depresi. Zkuste tedy ještě více ignorovat všechny negativni myšlenky, prostě si jich nevšímat a snažte se místo nich věnovat pozornost tem pozitivním. A kam se máte v živote vydat? Tady musím říct, že to většinou nevymyslite, když jsme u tech myšlenek. Tady je potřeba sledovat spis sve pocity, věnovat se tomu, co Vam dela radost, co cítíte, že je to spravne, že by Vás naplnovalo. I když to někdy muze vypadat, že bude velmi slozite to realizovat, pokud člověk chce, cesta se vždycky najde a dovede Vás tam, kam chcete. Důležite je ale sledovat, co Vam rika "srdce" - pocity - a ne, co rika "hlava" - ta dokáže vymyslet jakýkoli scénář a klidne ho během 5 minut 5x změnit. S pozdravem PU

MUDr. Petra Uríková

Moc prosim pani doktorko.cinska medicina ma urcite reseni pro karpalni tunel.ale ulnarni...loketni .ktery mi zasahuje malicek a nekdy i prstenik..
vetsinou od 01...03.hod v noci...mam za sebou 4 porody.ale toto jsou hrozne bolesti...malicek .trne.je mene citlivy az do bolesti.ktera vystreluje az do lokte a ramene....velice dekuji za odpoved..mam 54 let...milada

MUDr. Petra Uríková

Dobrý den, paní Milado,
v tomto případě bývá nejlepším řešením akupunktura. Zkuste si najít nějakého akupunkturistu ve Vašem okolí, ten by Vám měl s tímto problémem pomoct. Sama byste mohla zkusit masírovat body na dráze Srdce a/nebo Trojitého zářiče a Perikardu. Když si názvy těchto drah zadáte do vyhledávače, uvidíte na obrázcích jednotlivé body těchto drah. Je možné, že Vás bolí přímo některé z nich.
Nicméně podle toho, co píšete, je pravděpodobné, že bolesti budou souviset i s Vaším psychickým stavem nebo většími stresy. Bolesti se objevují na dráze Srdce, přičemž Srdce je hlavním sídlem psychiky. Částečně asi i na dráze Trojitého zářiče, který souvisí se získáváním energie v těle. A doba 1-3h v noci je dvouhodina Jater. Játra co se týče psychiky většinou souvisí s nějakém hněvem, agresí. Často potlačenými, které nechcete nebo nemůžete ventilovat. Bylo by tedy dobré pracovat i s psychikou a emocemi.
S pozdravem a přáním hezkého dne PU

Zdraví

Dobrý den paní doktorko,
Prosím o rady, zodpovězení otázek týkající se těhotenství. Jsem v prvním trimestru a mám velký problém se zácpou. Beru vitaminy pro těhotné; k tomu pravidelně uzivam i zelené potraviny. Menší zlepšení mám po každodenním pití smoothie s lnenym seminkem. Ale stále to je málo, v minulosti jsem trpěla hemoroidy a chci se vyhnout znovuobjevení vridku. Také se mi velmi zhoršilo akné. Používám levandulovi olej, ale pleť na nej nereaguje už tak dobře jako dříve. Vím; ze za to mohou hormony :-)
Dále by mne zajímalo; zda si mohu provádět lymfaticke masáže - nechci ublížit miminku. Velmi mi pomáhají. Mám také vibrační plošinu; na které jsem byla zvykla cvičit. Rada bych ji dále používala na uvolnění zadoveho svalstva a zmírnění celulitidy. Je mi 35 let. Velmi děkuji za Vaše odpovědi. Hezky den přeji

Zdraví

Dobrý den, paní Žižková,
pokud na upravení zácpy nestačí strava (zelenina, ovoce, vařené obiloviny - obecně vláknina + dostatek pití - voda, čaje, ovocné a zeleninové šťávy), mohou pomoci bylinné preparáty. Velmi účinné je Naplnění vyschlého řečiště. Nebo vyzkoušejte směs Růst hory Tchaj, která je základní směsí pro těhotné - pomáhá k udržení a vývoji plodu, doplňuje energii, působí proti únavě, otokům nohou a také upravuje trávení. Tu bych doporučila na prvním místě.
Ano, akné je hodně způsobeno hormony, důležitá je ale i strava. Z hlediska čínské medicíny nejsou vhodné kombinace horkých potravin (např. kořeněná jídla, smažená jídla) s vlhkými potravinami (mléčné výrobky, majonézy, sladkosti, tučná jídla). Pokud tyto potraviny zkombinujete, je to ideální půda pro vznik akné.
Ohledně lymfatických masáží se obvykle udává, že v prvním trimestru se nemají dělat vůbec. Někteří maséři je nedělají v celém těhotenství, někteří zastávají názor, že od 4. měsíce se jemné ruční lymfatické masáže dělat mohou, pokud se po nich maminka cítí dobře.
Vibrační plošinu bych vůbec nedoporučovala, těhotenství se uvádí jako kontraindikace k použití vibrační plošiny. Zkuste raději (těhotenská) cvičení, dobrá bývají cvičení s velkým balónem.
S pozdravem PU

Lunární kalendář

Dobrý den, který den v březnu a dubnu by jste mi doporučila na odstranění štítná žláza. Ráda bych věděla, kterým dnům se vyhnout.

Lunární kalendář

Paní Borešová to je dobré se vyhnout beranu, ale podle vašich tabulek hlavně býku, nebo ne? Lepší je termín začátek dubnam nebo bych mohla mít 10.dubna. Děkuji Jana

… všechny příspěvky
Sex a vztahy

Dobrý den, jaký vztah čeká dlouhodobě ženu nar. 8.4.1990 a muže nar. 21.8.1988 ? Mají šanci uspět v manželství?
Děkuji

 

 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte