Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

Nuda pláže v ČeskuS naším popisem nuda pláží se v Česku neztratíte!

Koupete se rádi v přírodě? A co takhle vyzkoušet něco nového? Kromě běžných koupališť je možné, si zaplavat také na nuda plážích. Shrnuli jsme pro vás klady a zápory nudistických pláží a přidali jejich ucelený seznam v Česku podle 14 krajů. 

Koupání “na Adama a Evu” má mnoho svých nadšenců, stejně jako odpůrců. Zarytí fanoušci si na přirozeném koupání nejvíce cení svobody, volnosti a pocitu odhození studu. Mnoho lidí naopak tvrdí, “že by na nuda pláž nikdy nešli”.

Tento strach obvykle pramení z neznalosti a nezkušenosti. Většina laiků si totiž nuda pláže v Česku představuje jako ráj všech úchylů. Tak to ale není. Na nuda pláže chodí normální lidé - jako jste vy. 

Jaké jsou výhody nuda pláží?

  • Když si plavky zapomenete doma, nemusíte to řešit. 
  • Po koupání ženám nehrozí záněty, nemají na sobě totiž nic mokrého.
  • Překonáním studu překročíte svou komfortní hranici.
  • Bez plavek se budete cítit volní a svobodní.

Jaké jsou nevýhody nudapláží?

  • Nuda pláže v Česku nejsou pro každého. Je třeba odhodit prvopočáteční stud. 
  • Muži se často obávají nechtěné erekce.
  • Na nuda pláži se opravdu může objevit nějaký člověk, který se primárně nepřišel vykoupat, ale koukat na ostatní. 

TIP PRO VÁS:

Začátečníkům doporučujeme na nuda pláž vyrazit ve dvou, ideálně v páru. Přes zimu můžete snižovat hranici studu ve veřejných saunách, kde se také saunuje bez oblečení. 

Nuda pláže v Česku - Přehledný seznam podle krajů

1. Hlavní město Praha

Nudapláž Hostivař, Hostivařská přehrada

Jedná se o vyhlášenou a velmi známou nudistickou pláž v Česku. Otevřeno má v létě od 9 do 20 hodin. Je možné zakoupit občerstvení. Pokud hledáte známé nuda pláže v ČR, Hostivař je tou pravou volbou. 

Nudistická pláž u koupaliště Džbán, Divoká Šárka, Praha

Nudistická pláž je otevřena obvykle od května do září, tedy v koupací sezóně. Přístup MHD nebo autem, parkování opodál. Zatímco běžná pláž je přístupná ze severní strany Džbánu, pláž určenou jen pro nudisty hledejte na jižní straně koupaliště. Na nudistickou pláž by vás v případě nejistoty měly navést také šipky a cedule. 

Naturistická pláž Šeberák, Praha Kunratice

U této nuda pláže rozhodně nečekejte davy. Naopak - je příjemně odlehlá. Přístup MHD, pěšky nebo autem. 

2. Středočeský kraj

Nudistická pláž, Jezero Lhota, Brandýs nad Labem

Nudistická pláž není příliš velká, ale má příjemné prostředí. Z Prahy je dostupná zhruba do 1 hodiny autem. Parkovat je možné na vyznačeném parkovišti u jezera. Jezero Lhota patří mezi nepříliš známé nuda pláže v Česku. 

Nudistická pláž, Jezero Poděbrady, město Poděbrady

Jezero Poděbrady je z Prahy dostupné autem zhruba do 1 hodiny. Nudistická pláž se nachází na východní části koupaliště a od běžného koupání je oddělena živým plotem a stromy. U jezera se nachází kemp, možnosti občerstvení a půjčovna sportovního vybavení. 

3. Jihočeský kraj

Naturistický kemp Mléčná dráha, Zdíkov, okres Prachatice

Naturistický kemp se nachází na okraji národního parku Šumava. V okolí kempu je čisté přírodní koupaliště s chladnou vodou. Tento kemp v létě často vyhledávají cizinci. 

Nudistická pláž v obci Hoštice, Strakonice

Kdo jste viděli trilogii Slunce, seno, jahody... pak si určitě vybavíte scénu s nuda pláží. A právě na počest tomuto filmu vznikla v obci Hoštice nudistická pláž. Nuda pláž byla otevřena v roce 2009. Pokud toužíte vidět nějaké známé nuda pláže v Česku, určitě sem zamiřte. 

4. Plzeňský kraj

Ejpovické útesy, řeka Klabava, Rokycany

U Ejpovických útesů na břehu řeky Klabavy najdete nudistickou pláž. Její nevýhodou je špatná dostupnost pěšky, výhodou krásná lokalita a relativní klid. 

5. Ústecký kraj

Pláž Barbora, Oldřichov u Duchcova, 

U obce Oldřichov u Duchcova najdete nudistickou pláž, která se nachází u pláže Barbora. Nedaleko je dostupný kemp, lokalita je v horkém létě spíše plnější. 

6. Karlovarský kraj

Koupaliště Lido, Hamrníky, Mariánské Lázně

U vesnice Hamrníky najdete koupaliště Lido, kde je i nudistická pláž. Není ale příliš známá, a tak se vám může stát, že tady potkáte oblečené návštěvníky v plavkách. Nedoporučujeme proto začínajícím nudistům, kteří se na nuda pláže v Česku vypraví poprvé. 

7. Liberecký kraj

Nudistická pláž u Kempu Borný, Máchovo jezero

Pokud toužíte po impozantních výhledech, zamiřte k Máchovu jezeru v romantické krajině Karla Hynka Máchy. Nudistickou pláž hledejte na severní straně jezera u klidné chatové oblasti. 

8. Královéhradecký kraj

Stříbrný Rybník, Malšova Lhota

Kousek od vesnice Malšova Lhota se nachází Stříbrný Rybník, kde najdete kromě běžné pláže také nudistickou pláž. V okolí je dostupný kemp, ve kterém se dá přespat. Pokud pojedete z Hradce Králové autem, koupat se můžete už za 15 minut

9. Pardubický kraj

jezero Oplatil, Nové Zdánice

Jezero Oplatil se nachází u Opatovického kanálu kousek od vesnice Nové Zdánice. Pláž má neuvěřitelných 1,3 km a jedná se o jednu z nejdelších plážích v Česku. Parkování autem je možné opodál. 

Kemp Naháč, Přírodní koupaliště Písniky Mělice, obec Lohenice

Nedaleko od Pardubic najdete nudistický kemp s možností naturistického koupání. Kemp Naháč patří mezi nuda pláže v Česku, které nabízejí možnost koupání v čisté vodě s výhledem na šest ostrůvků lomu. 

10. Kraj Vysočina

Nudistická pláž u Jedlovského rybníku, Ždár nad Sázavou

Tato nuda pláž je spíše opuštěná, a tak tady rozhodně nečekejte davy. Přístup je bezplatný, 24 hodin denně dostupný

11. Jihomoravský kraj

Nudistická pláž Osada, Brněnská přehrada

Vstup na tuto nuda pláž je bezplatný, je otevřena 24 hodin denně. Přístup pěšky, na kole nebo autem, parkovat se dá u silnice. 

Naturistická pláž Malá laguna, Kemp Merkur, Pasohlávky

Vodní nádrž Nové Mlýny je na jižní Moravě vyhlášenou oblastí, kde se dá v létě vykoupat. Koupání je rozděleno na dvě oblasti - Malou a Velkou lagunu. Právě u Malé laguny vyhlášenou nuda pláž najdete. Přístup je značený, vstup za poplatek pro neubytované v kempu. 

Vodní nádrž Křetínka, Letovice

Při příjezdu od Letovic nebo od Křetína autem, je třeba zaparkovat na parkovišti. Nuda pláž se nachází hned vedle normální pláže. Věnujte pozornost návštěvnímu řádu. 

  

12. Zlínský kraj

Koupaliště Štěrkoviště, Otrokovice

U koupaliště Štěrkoviště u města Otrovice na Zlínsku najdete nudistickou pláž. Místní ji znají pod názvem Štěrkáč, zaparkovat můžete opodál. 

13. Olomoucký kraj

Jezero Jadran, Osek nad Bečvou

U obce Osek nad Bečvou v blízkosti řeky Bečva najdete nudistickou plá s možností koupání v jezeru Jadran. Pláž je volně přístupná, neplatí se vstupné. 

14. Moravskoslezský kraj

Nudistická pláž Pohoda, Slezská Ostrava

Pouhých 25 minut autem od Ostravy najdete nudistickou pláž Pohoda, která se pyšní travnatou pláží, kempem a přilehlou restaurací. Na nuda pláž se v sezóně platí vstupné. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 11227x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Pěkná hloupost o jižních Čechách. Mléčná dráha už asi nefunguje, navíc tam byly holandské ceny. Hoštická pláž asi taky nefunguje. A přitom na pískovnách jsou místa, kde oblečeného nepotkáte. Kdekoli, kde není hlava na hlavě, se najde místo na nahé… celý příspěvek

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte