Na co lákají letošní vánoční trendy? Hitem je vánoční výzdoba z dob našich prarodičů

Vánoční trendy pro rok 2017 (3)Zdobení stromečku si užije celá rodina.

Vánoční trendy ve vánoční výzdobě se rok od roku mění. Jednou jsou trendy červené barvy a slaměné ozdoby, podruhé zlatá barva a obrovské baňky. Pokud si nejste jistí, co je o letošních Vánocích trendy, rádi vám poradíme. Hitem Vánoc pro rok 2017 je návrat k tradicím a přírodě. Celé vánoční svátky se ponesou v duchu romantických bílých Vánoc.

Rok 2017 se nese ve znamení přírody a tradičních hodnot

Letošní Vánoce se ponesou v duchu historie a návratu k přírodě a našim kořenům. Co je tím myšleno? Například vánoční stromeček ve stylu vintage, vánoční ozdoby ve tvaru figurek z dob našich prarodičů nebo ozdobičky z přírodních materiálů. Všechny vánoční trendy pro rok 2017 nasvědčují tomu, že se vracíme k tradicím a dávným zvyklostem. Proto neuděláte chybu, když se vydáte do lesa a ozdoby na vánoční stromeček nebo dekorace do domu si na letošní Vánoce sami vyrobíte.

Vánoční výzdoba by na vás měla dýchat stylem tradičních staročeských Vánoc. K tomu nám dopomohou především vánoční výzdoby z přírodního materiálu. Využít můžete například:

 • Šišky
 • Jehličí
 • Kůru stromů
 • Mech
 • Sušené ovoce a květy
 • Ořechy

Vánoční výzdoba rovnou z přírody

Vánoční výzdoba z přírodních materiálů vytvoří ve vašem domě kouzelnou atmosféru, hřejivý pocit a navodí ty pravé tradiční Vánoce. Proto neváhejte a vydejte se se svou rodinou do lesa a sami si vyrobte z toho, co naleznete v přírodě na procházce, krásné vánoční ozdoby.

Sami si tak můžete z přírodních materiálů vyrobit například nádherný adventní věnec na stůl, vánoční věnec na dveře nebo ozdoby na vánoční stromeček, a to jen z toho, co vám dá sama příroda. Ruční výroba dekorací se letošní Vánoce hodně cení. Nejenže si de facto zcela sami vytvoříte krásnou tradiční vánoční atmosféru a odpočinete si, ale také se u výroby vánočních ozdob máte šanci více sblížit se členy rodiny a trávit s nimi více času.

Mezi vánoční trendy patří stromeček ve stylu vintage

Jak jsme poukazovali na začátku, vánočním trendem ohledně vánočního stromečku je styl vintage. Že nevíte, o co se jedná? Vintage znamená v překladu klasické, staré nebo také minulé. Mluvíme tu o retro stylu, který je většinou spojovaný s 50. až 70. lety 19. století. Ve vánoční výzdobě se tedy obracíme zpět do minulosti do období našich prapředků. Stačí, když vylezeme na půdu a prohledáme krabice s vánočními ozdobami našich prarodičů a dozajista nalezneme skvosty, které se staly letošním vánočním trendem.

Vánoční trendy pro rok 2017 (1)Po vintage ozdobách se podívejte ve sklepě nebo na půdě.

Vánoční stromeček si letos ozdobíme především tradičními figurkami ve tvaru autíček, sněhuláků, kominíčků a mnohých lesních zvířátek jako jsou sovy, lišky a podobně. Právě díky těmto vánočním ozdobám se zahalíme do nostalgického vzpomínání na tradiční Vánoce u našich prarodičů. A co dál můžeme v duchu vintage stylu a návratu k přírodě pověsit na vánoční stromeček?

 • Šišky
 • Ořechy
 • Perníčky
 • Mašličky
 • Skořice
 • Sušené ovoce

Důležité je ale také to, aby váš vánoční stromeček byl živý. Nejdéle vám vydrží v domácnosti jedle, chybu neuděláte ani při výběru smrku nebo borovice. Živý vánoční stromeček vám krásně provoní dům a navodí ty pravé Vánoce.

Mezi stálé vánoční trendy patří bílé Vánoce

A jaké barvy jsou vůbec letos trendy? Jednoznačně vítězí krásná bílá barva, která zahalí celé Vánoce do romantické atmosféry. Bílá barva nám evokuje čistotu, romantiku a sníh. Můžeme ji kombinovat jednak s tradičními barvami jako jsou červená, modrá i zlatá. Vybíráme spíše ale tlumenější teplé odstíny. Skvěle bude vypadat bílá se zelenou, především s mátovou nebo pistáciovou.

Ovšem i Vánoce v duchu fialové barvy jsou letošním vánočním trendem. Fialová barva je připravena pro ty, kteří nejsou zaujati představu tradičních bílých Vánoc. Fialová patří také na adventní věnec, jelikož symbolizuje postní období. Podle katolických tradic by měly hořet tři svíčky fialové a jedna růžová. Pokud si tedy sladíte vánoční výzdobu i do tónů fialové, která bude perfektně ladit se svícnem na vánočním adventním věnci, neuděláte rozhodně chybu. A čím bychom si měli dům ještě vyzdobit?

Vánoční trendy pro rok 2017 (2)Trendem roku 2017 je bílá barva v kombinaci s dalšími barvami.

Výzdoba patří i na okna

Nejen vánoční stromeček nebo adventní věnec jsou typickou výzdobou vánočního období. Pokud si chceme opravdu navodit skvělou vánoční atmosféru, vyzdobíme si celý dům i byt. Snad nejzákladnějším prvkem při vánoční výzdobě jsou světýlka. Světelné dekorace můžeme rozvěsit do oken, na zábradlí v domě, kolem postele, ale i ven na balkon nebo kolem střechy domu.

Především okna jsou nepřehlédnutelným místem, kam vánoční výzdoba neodmyslitelně patří. Do okna můžeme nainstalovat světelnou dekoraci, jako jsou světelné krápníky, záclony nebo elektrické svícny. Vždyť přeci okno je pohled do našich domovů, proto bychom na ně neměli pří vánoční výzdobě zapomínat.

Vánoční výzdoba ani nemusí přijít na velkou část peněz. Díky LED technologii, která spotřebuje malé množství energie, si můžete dovolit napájet vánoční světýlkovou výzdobu po celý vánoční čas.

Další super tipy na vánoční výzdobu domu

Kromě světýlek rozvěšených všude kolem po domě nebo v oknech můžete svůj domov vyzdobit na Vánoce ještě mnohými způsoby. Mezi vánoční trendy patří letos návrat k přírodě a vintage styl. To, co si doma sami za ozdoby vyrobíte, okouzlí nejen vás, ale i veškerou návštěvu. Nabízíme proto několik dalších tipů, jak si s vánoční výzdobou domu ještě poradit.

Vánoční trendy pro rok 2017 (4)Do vánoční výzdoby zapojte také děti.

 • Vyrobíme si věnec na vstupní dveře, a to z přírodních materiálů, které nalezneme venku, tedy z jehličí, sušeného ovoce, šišek apod.
 • Ze zavařovacích sklenic můžeme vyrobit krásné lucerničky, které pohladí na duši i zalichotí našemu oku. Na sklo přiložíme například papírové šablony sněhuláků, hvězdiček, dárečků, vánočního stromečku apod. a přestříkáme sněhem ve spreji. Do sklenice dáme svíčku, kolem otvoru sklenice omotáme provázek a lucerničku zavěsíme někam do prostoru.
 • Před vstupní dveře naaranžujeme do kbelíku nebo proutěné ošatky větvičky jehličí a na ně zavěsíme baňky, šišky, ořechy a další oblíbené vánoční ozdobičky. Takhle jednoduše si uděláme venkovní vánoční výzdobu za pár korun.

Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Solná LED lampička STROM růžový

Solný krystal z Himaláje z růžové soli, vybroušený do tvaru stromu, s…

Cena: 299 Kč

VÁNOČNÍ hvězdy k pískování ZELENÉ

 6 různých vzorů v krabičce Formát 10x10 cm 6 motivů, 4 písky, 2 třpytky,…

Cena: 155 Kč

Vánoční papírové kostky - Zlaté…

Kostka ve slavnostním viktoriánském stylu 16 x 6 různých příchutí, 96…

Cena: 365 Kč

Vánoční papírové kostky - Červené…

Kostka ve slavnostním viktoriánském stylu 16 x 6 různých příchutí, 96…

Cena: 281 Kč  365 Kč 

Dětský vánoční čaj PERNÍČEK

Limitovaná vánoční edice - 40 sáčků Balení obsahuje: 40 sáčků v kanystru…

Cena: 155 Kč

VÁNOČNÍ ČAJ "Coffee Cream" - plechovka 15…

Vánoční čaje s kávou a kakaem, vhodné pro celou zimní sezónu SLOŽENÍ:  …

Cena: 238 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte