Monzun Sport: pitný režim při sportovním výkonu

Monzun Sport

Dodržování pitného režimu je důležité při každé činnosti v běžném životě, ale při jakékoliv sportovní aktivitě je to nezbytné. Pitný režim by měl zajistit nejen přísun tekutin ztracených při výkonu, ale i doplnění nezbytné energie, minerálů a dalších tělu potřebných látek.

Pro zajištění přísunu těchto látek je zásadní výběr vhodného nápoje, který nejen splňuje požadavky pitného režimu sportovce, ale i dobře chutná. Výběr může ovlivnit i typ a délka zátěže, způsob použití před výkonem, během zátěže nebo po výkonu, a v neposlední řadě i věk a „výkonnost“ sportovce. Jiné požadavky a preference má amatérský sportovec, jiné profesionální sportovec a nebo sportující dítě.

Většinu těchto požadavků může splnit řada sportovních nápojů Monzun Sport, vyráběná českou rodinnou společností Catus. Na vývoji těchto nápojů úzce spolupracuje s renomovanými sportovci a sportovními týmy, které výrobky testují. Vhodnost těchto výrobků doporučuje i lékař české olympijské reprezentace MUDr. Libor Macek.

Sportovní nápoje řady Monzun Sport: Monzun Sport ACTIVE, Monzun Sport REGENERATION a Monzun Sport JUNIOR, svým zaměřením pokrývají širokou škálu požadavků kladených na kvalitní sportovní nápoje a jak je již z názvu patrné, jsou vhodné pro použití v různých fázích sportovního výkonu pro všechny typy uživatelů.

D_ACTIVE

Monzun Sport ACTIV

Monzun sport ACTIVE, jako základní typ iontového hypotonického nápoje je vhodný před a během zátěže. Jeho hlavním úkolem je doplnění tekutiny, která zabrání dehydrataci při výkonu. Tento hypotonický nápoj má ve srovnání s krevní plazmou menší osmolalitu a díky tomu se ionty obsažené v nápoji rychleji dostanou do krve. Po použití nápoje tak v těle dochází k vyrovnání hladiny iontů.

Nápoj Monzun sport ACTIVE obsahuje další prospěšné látky, jako vitamin B6, který přispívá k normálnímu energetického metabolizmu, vitamin C, který je výborný pomocník imunitního systému během intenzivního výkonu i po něm. Velmi důležitými a funkčními látkami v tomto nápoji jsou L-karnosin, L-glutamin a inositol.

  • L-karnosin je dipeptid, který se nalézá v kosterních svalech a je důležitý pro neutralizaci kyseliny mléčné ve svalech a oddálení svalového vyčerpání.
  • L-Glutamin zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu krevního cukru glykogenu, zvyšuje imunitu a při dlouhodobém užívání působí anabolicky
  • Inositol  je ideální pro podporu nervové soustavy a koncentrace při sportu.

Tento nápoj je vhodný pro všechny typy sportovců, oceníte jeho chuť a sílu.

D_REGENERATION 

Monzun Sport REGENERATION 

Monzun Sport REGENERATION je nápoj, vhodný především pro regeneraci po zátěži, chrání organizmus a vyrovnává napětí ve svalech. Obsahuje optimální poměr BCAA větvených aminokyselin.

Vitaminy C, B1 a B6 přispívají k udržení zdravého imunitního a nervového systému v těle po zátěži, dále obsahuje bílkoviny přispívající k růstu a udržení svalové hmoty.

lizace2 

Monzun Sport JUNIOR

Monzun Sport JUNIOR je nápoj vyvinutý pro sportující děti a juniory, jeho ovocná chuť tak přispívá k dostatečnému přísunu tekutin. Děti a junioři často nemají pocit žízně a únavy a tento nápoj jim dodá rychlou energii v podobě šťávy ze švestek a jablek. Švestková šťáva obsahuje glukózu, ta je nezbytná pro fungování lidského těla, je základním a nejrychlejším zdrojem energie pro všechny tělesné tkáně. Pro některé lidské buňky, zejména pro buňky mozku a červené krvinky, je glukóza jediným zdrojem energie, bez kterého se neobejdou. Obsahuje i vitamin C.

Jakákoli sportovní aktivita má být především zábava a dobrý pocit z vlastní síly a odhodlání a má vést ke zlepšení psychického a zdravotního stavu. Proto i vhodný sportovní nápoj má tuto aktivitu podpořit.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Mohu jedině doporučit!


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte