Mommavit – multivitamin pro maminky

PR článek

Fotolia_64539583_XSVyvážené složení zajišťuje dostatečný příjem klíčových živin pro matku i plod.Kompletní a vyvážené složení produktu zajišťuje dostatečný příjem klíčových živin pro matku i plod ve všech obdobích – v těhotenství, v období kojení nebo již před plánovaným otěhotněním.

Lion Nutrition Mommavit vitamins & minerals obsahuje 10 vitaminů a 6 minerálů, které podpoří vaše tělo v důležitých obdobích těhotenství. Pojďme se podívat, k čemu jsou dobré a jak fungují.

Beta-karoten slouží tělu k tvorbě vitaminu A. Předávkování by však mohlo mít negativní vliv na vývoj nervové soustavy plodu. Při použití beta-karotenu nehrozí předávkování vitaminem A, protože si ho tělo matky tvoří podle aktuální potřeby.

Vitamin C (kyselina askorbová) přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Dále přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí a chrupavek, dásní, zubů a kůže.

Vitamin E je silný antioxidant chránící před volnými radikály.

Vitamíny B1, B12, železo a hořčík mohou pomoci překonat únavu a vyčerpání. Nároky na příjem železa v těhotenství stoupají, je nutné pro tvorbu červených krvinek miminka, ale i zvýšené tvorbě červených krvinek matky.

Vitamin B2 (Riboflavin) přispívá k udržení normálního stavu sliznic, červených krvinek, pokožky a zraku.

Vitamin B3 (Niacin) přispívá k normálnímu metabolismu pro tvorbu energie, ke správnému fungování nervového systému a funkci psychiky. Přispívá k zachování zdravých sliznic a ke snížení vyčerpání a únavy.

mommavit-vitamins-mineralsMommavit – multivitamin pro maminkyVitamin B5 (Kyselina pantothenová) je obsažena v mnoha enzymech. B5 je součástí koenzymu A, důležitého při základním metabolismu sacharidů, tuků a dalších látek. Kyselina pantothenová přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů. Působí na nadledviny a má protistresové účinky.

Vitaminy B6 a B12 B12 přispívají k normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy, psychické činnosti, snížení únavy a vyčerpání. Vitamin B12 se dále podílí na procesu dělení buněk.

Biotin přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti nervové soustavy, metabolizmu makroživin a psychické činnosti. Má vliv na správný stav vlasů, sliznic a pokožky.

Kyselina listová. Běžný příjem z potravy bývá v našich podmínkách nedostatečný a lidský organismus si tento druh vitaminu B neumí sám vyrobit. Nedostatek vede k chudokrevnosti…

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad, normální syntéze DNA, normální plodnosti a reprodukci, normálnímu metabolismu makroživin a vitaminu A. Zinek dále podporuje syntézu bílkovin, normální stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Zinek se podílí na procesu dělení buněk.

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, přenosu kyslíku, snížení míry únavy a vyčerpání.

Jód přispívá k normální činnosti nervové soustavy, udržení normálního stavu pokožky, normální tvorbě hormonů štítné žlázy.

Vápník zajišťuje správnou tvorbu kostí a zubů a podílí se na procesu dělení a specializace buněk.

Hořčík je důležitý pro svaly, nervovou soustavu, kosti, zuby a podílí se na procesu dělení buněk.

Selen funguje jako antioxidant. Přispívá k normální činnosti štítné žlázy a imunitního systému. Některé studie nasvědčují tomu, že selen může snížit riziko potratu.

Zajímavost: Produkt byl původně vytvořen pro ženy (maminky), ale nakonec o něj projevují velký zájem také muži s vysokým výdejem energie. Svým obsahem je totiž opravdu nabitý.

Přejít do eshopu.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Mýdlo ylang-ylang s kozím mlékem

Ručně vyráběné glycerinové přírodní mýdlo s éterickým olejem Ylang-Ylang…

Cena: 49 Kč

Vitamin C 330g v prášku

100% čistý vitamin C v prášku Vitamín C zdravýden® : přispívá k…

Cena: 320 Kč

Zázvor kandovaný 100g Wolfberry

Zázvor kandovaný Wolfberry 100 g je vynikající a originální pochoutka slazená…

Cena: 23 Kč

Lněné semínko zlaté BIO 200g Wolfberry

Z kontrolovaného ekologického zemědělství, bez GMO Vynikající zdroj…

Cena: 26 Kč

Lněné semínko zlaté BIO 500g Wolfberry

Z kontrolovaného ekologického zemědělství, bez GMO Vynikající zdroj…

Cena: 59 Kč

Mýdlo citrusové s kozím mlékem

Ručně vyráběné přírodní glycerinové mýdlo s éterickým olejem Litsea…

Cena: 49 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte