Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

Hlavička

MČ Praha-Vinoř: Poznejte krásu historické obce i jejího okolí

30. 11. 2018

Městská část Praha-Vinoř má co nabídnout milovníkům historie i těm, kteří hledají nová místa na zajímavé výlety za poznáním přírodních krás. 

MČ Praha-Vinoř: prastaré místo plné zajímavostí

Vinoř láká turisty na místní zámek, ale také na nejstarší dochovanou budovu, kterou je kostel Povýšení svatého Kříže. V interiéru jsou zachovány varhany z konce 18. století a další cenné artefakty. Na náměstí před kostelem si nemůžete nevšimnout sousoší sv. Jana Nepomuckého od Ignáce Františka Platzera.

Vinořská škola fungovala již za doby Marie Terezie, zakladatelky povinné školní docházky. V areálu společnosti Pražské strojírny se nachází původní pražská tramvaj T3SUCS, kterou můžete vidět z hlavní ulice. 

Hlavní město Praha

Turisticky nejvyhledávanějším místem je samozřejmě hlavní město Praha, které je zapsáno na seznam UNESCO. Historické jádro o rozloze téměř 900 hektarů zahrnuje unikátní urbanistický celek Pražského hradu a Hradčan, včetně Malé strany a Karlova mostu, Vyšehradu i dalších památek, které rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud si chcete užít město v poklidu a nasávat jeho pravou atmosféru, vyhraďte si na Prahu alespoň dva dny. Při toulkách po krásách města si můžete odpočinout v místních kavárničkách i restauracích, které lákají na tradiční česká jídla i exotické pochoutky.

Ze zámků a zřícenin dýchá ta pravá historie

Přenést se o několik století zpět nenabízí jen Praha, ale také okolí MČ Praha-Vinoř. Pouhých 8 km odtud se rozkládá zámek Brandýs nad Labem, který patří mezi významné renesanční památky se skvostnými grafity. V průběhu staletí tu pobývali všichni panovníci habsburské dynastie.

16 km od Vinoře se nachází zámek Škvorec, který je zapsán na seznam kulturních památek. V dnešní době je zámek sídlem aristokratické rodiny Eremeev-Salvatore pocházející z Toskánska. Zámek vznikl renesanční přestavbou a přežil dokonce i velký požár.

Krásnou procházkou se můžete dostat také na zříceninu hradu Jenštejn a vystoupat až na hradní věž vysokou 22 metrů, která slouží jako rozhledna. Během prohlídky nahlédnete do hladomorny i kaple.

DSC01739

Objevujte magickou krásu přírody

MČ Praha-Vinoř má v okolí několik přírodních krás, jako je například botanická zahrada v Praze. Rozkládá se na pravém břehu Vltavy, nachází se zde tropický skleník, historická vinice i meditační japonská zahrada. Při procházce je k dispozici několik lavic pro odpočinek i pítka.

Trochu vzdálenější jsou Koněpruská jeskyně, které ale rozhodně stojí za návštěvu. Rozprostírají se v krásném prostředí Českého krasu. Jeskyně jsou jedinečné paleontologickými nálezy dokládající vývoj přírody za posledních 1,5 milionů let.

Okolí MČ Praha-Vinoř nabízí koupání i relaxaci

Relaxaci a odpočinek najdete v místních aquaparcích i přírodních koupalištích. Jezero Lhota poskytuje zázemí pro sportovní i zábavné aktivity. Krásu jezera lze díky šlapadlům prozkoumat do nejmenšího detailu.

Aquapark Praha Čestlice nebo Aquacentrum Praha Letňany jsou ideální pro ty, kteří chtěj strávit několik hodin vodní zábavy. Užijí si tu ti, kteří touží po odpočinku, ale i adrenalinoví nadšenci. 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Adžvajen celý 50g DNM

Kopytský kmín, indické koření Složení: adžvajen celý (Trachyspermum…

Cena: 26 Kč  33 Kč 

Bezinková šťáva 100% Beutelsbacher 0,7l…

100% bezinková šťáva Čerstvá vylisována šťáva z plodů divoce rostoucího…

Cena: 72 Kč  87 Kč 

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 139 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 83 Kč  109 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

IMG_20921-590x590

Město Dolní Bousov, Český ráj

Dolní Bousov je město ležící v bezprostřední blízkosti jedné z nejvyhledávanějších tuzemských turistických oblastí...

clunek

Obec Člunek v přírodním parku Česká Kanada

Obec Člunek se nachází v Jihočeském kraji přibližně 9 kilometrů jihovýchodně od Jindřichova Hradce....

1_40

Obec Lampertice v malebné krajině Broumovské vrchoviny

Obec Lampertice se rozkládá nádherné krajině podhůří Krkonoš nedaleko města Trutnov. Vesnice...

Obec Podbrdy - vesnice pod svahy Brdských lesů

Pod svahy, na kterých se rozkládají Brdské lesy, leží obec Podbrdy. Vesnice s přibližně dvěma...

Obec Dolní Životice je ideálním místem pro rodinné výlety

Obec Dolní Životice se nachází nedaleko Opavy. Skládá se ze dvou částí – osada...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte