další zvířátka

Psí bojová plemena – máme se jich bát?

Rotvajler, bulteriér, pitbul či doga – takzvaná bojová plemena, která si většina lidí automaticky spojí s agresivními psími útoky, o kterých se často dozvíme ze stránek médií. Že agresivita psů ani nesouvisí s jejich rasou a že bojová psí plemena vlastně ani neexistují, už se však tak snadno nedozvíme. U psů, stejně jako u lidí, je nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím chování výchova. Pokud jsme se rozhodli, že si pořídíme pejska „bojové“ rasy, neměli bychom proto podcenit jeho výcvik. Na co se při výcviku „bojových“ plemen zaměřit a jak správný vývoj našich mazlíčků podpořit vhodnou stravou? Přinášíme vám pár tipů.

Rotvajler potřebuje dostatek aktivity

I přesto, že bývají rotvajleři řazení mezi takzvaná „bojová plemena“, ve skutečnosti se jedná o velmi inteligentní, klidné psy, kteří mají milou povahu a milují děti. Důležité je však dbát na správnou výchovu a patřičně se jim věnovat. Rotvajler je velice aktivní pes, proto je nezbytné, aby měl každodenní fyzickou zátěž, a to například v podobě dlouhých a pravidelných procházek. Aktivní vyžití vašeho mazlíčka nezapomeňte podpořit vhodným stravováním pro správnou funkci jeho organismu. Regeneraci svalů a výdrž podpoříte například vhodnými granulemi pro dospělé psy se zvýšenou aktivitou. Když budete rotvajlera dostatečně zaměstnávat a dopřejete mu pohyb, který přirozeně vyžaduje, budete mít dobře nakročeno k tomu, aby ho ani nenapadlo dělat žádné zbytečné “psí kusy”. Klíčová je však pečlivá a rázný výcvik ideálně vedený odborníkem nebo alespoň s jeho dohledem.

Bulteriér může být rodinným miláčkem

Kromě rotvajlerů patří mezi drsňáky s přátelskou povahou také bulteriéři. I přesto, že se jedná o tvrďáka, který je schopný ignorovat vlastní bolest, a to ať už v zápase s ostatními psi či při zdravotním onemocnění, je správně vedený bulteriér rodinným, milujícím psem, který je přátelský také vůči dětem. Pes, který štěká, ale spíš nekouše – příchozí návštěvníky váš mazlíček štěkotem ohlásí, avšak pokud nemá důvod, nikdy na ně nezaútočí. Kromě správné výchovy a důsledného výcviku je potřeba i u bulteriérů, jako u dalších psích ras, podpořit jeho růst a vývoj vhodným krmivem. Podobně jako rotvajleři potřebují i bulteriéři dostatek aktivního vyžití, proto je důležité doplnit jeho aktivity stravou bohatou na potřebné živiny. Bulteriéři jsou náchylní na vrozené vady srdce a ledvin, proto v případě ledvinové diety sáhněte například po granulích se sníženým obsahem bílkovin a fosforu.  

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Chystáte se o víkendu do wellness, relaxujete u kadeřnice, když vám myje vlasy anebo se rádi necháte jen tak od někoho drbkat a užíváte si nicnedělání? Kdyby kdokoli z nás měl takový servis jako tento hlodavec, určitě by ho ani nenapadlo se pohnout a vydržel by hodiny na jednom místě. Mrkněte, jak si užívá morče svoji hair spa proceduru.

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte