další zvířátka

PR článek

Nepodceňujte výživu vašich domácích mazlíčků! Jak se zorientovat na trhu s krmivy pro psy a kočky?

Pro zdravý a správný vývoj domácích mazlíčků je důležité, aby jim jejich majitelé každý den poskytovali vyváženou stravu s dostatečným množstvím potřebných živin a vitamínů. Zorientovat se na trhu s krmivy je však v současné době čím dál tím složitější. Obchody jsou totiž často doslova zaplaveny mnoha různými druhy psího a kočičího žrádla a běžný zákazník nemá příliš velkou šanci rozpoznat, který produkt je pro jeho zvíře ten nejvhodnější.

Na co si dát při výběru krmiva pozor?

Jednou ze základních chyb, kterou si však mnozí chovatelé neuvědomují, je nakupování krmiva v supermarketech, jejichž regály mnohdy doslova přetékají různými druhy zvířecí stravy. Široké nabídce ve spojení s lákavě nízkými cenami se jen stěží odolává. Přitom jsou to právě supermarketová krmiva, která kvůli mnohdy pochybné kvalitě nemusí vašim mazlíčkům zrovna dvakrát prospívat.

Existuje však možnost, jak se na přesyceném trhu s krmivy vyznat a dopřát tak svému psovi či kočce jen to nejlepší. Řešením je zajímat se o složení výrobků a sáhnout po ověřených a kvalitních produktech od prověřených značek. 

Zajistěte domácím mazlíčkům vyváženou stravu plnou živin

Ptáte se, co by vlastně mělo takové kvalitní krmivo obsahovat? V základu se jedná především o celou řadu životně nezbytných živin. Ty je však důležité podávat ve vyváženém poměru. Majitelé domácích mazlíčků by se tak měli ujistit, že zvířatům každý den poskytují dostatečné množství všech důležitých látek. Zároveň je třeba uhlídat, abyste svého pejska či kočku nepřekrmovali, vždy se proto řiďte doporučenými denními dávkami mimo jiné v závislosti na velikosti, věku a fyzické aktivitě vašeho zvířete.

  • V denní dávce krmení by v žádném případě neměly chybět sacharidy (cukry), které slouží jako důležitý zdroj energie. Měli byste však mít na paměti, že trávení sacharidů dělá masožravým zvířatům problémy, což v některých případech může vést ke zdravotním problémům, jmenovitě k obezitě, zažívacím potížím nebo cukrovce. Nejlépe psi a kočky dokážou trávit oves a rýži.
  • Další nepostradatelnou složkou zvířecího jídelníčku jsou tuky, které poskytují cenný zdroj energie a omega 3 a 6 mastných kyselin. Ty lze získat například ze živočišných tuků, případně z rostlinných olejů.
  • Nejdůležitější součástí psího a kočičího žrádla jsou bezpochyby bílkoviny (proteiny). Nízká kvalita bílkovin však může mít na vašeho domácího mazlíčka naopak negativní účinky. I proto jsme v jednom z předešlých odstavců nabádali k obezřetnosti při nákupu supermarketových krmiv.
  • Důležitou roli hraje také vláknina, která se výrazně podílí na správné činnosti střev.
  • Neméně podstatnou složkou psího a kočičího jídelníčku jsou vitamíny. Ty se mohou rozpouštět buď v tucích (A, D3, E, beta-karoten), nebo ve vodě (B, B2, B6, B12, biotin, kyselina listová, kyselina nikotinová, kyselina pantotenová, C, cholin).
  • Na správné výživě psů a koček se podílí také minerály, a to tzv. mikroelementy (vápník, fosfor, hořčík, sodík, draslík, chlor) a stopové prvky (železo, zinek, měď, mangan, selen a jód). Nedostatek minerálních látek může v krajních případech vést až ke zdravotním a zažívacím obtížím.

Doporučujeme vyhnout se krmivům, která obsahují masokostní moučku, masové deriváty nebo proteiny v dehydratované podobě. Nejedná se totiž o bílkoviny získané z masa, nýbrž z kostí, krve či střev. 

krmivo pro kočky

Široká nabídka kvalitních německých krmiv pro psy a kočky

Vysokou kvalitu potravy pro domácí mazlíčky reprezentují krmiva světově uznávaného výrobce MERA. Tato společnost původem z Německa má za sebou téměř 70 let zkušeností a úspěchů v oblasti zvířecí výživy. Krmiva prověřené značky zaručí vašemu mazlíčkovi kvalitní a vyváženou stravu v jakékoliv fázi života. Výrobky společnosti MERA zakoupíte i na území České a Slovenské republiky, kde je výhradně distribuuje firma REMI Group s.r.o.

Přechod na jiné krmivo

Rozhodnete-li se pro změnu krmiva, dejte organismu pejska nebo kočičky čas, aby si na přechod k jinému složení stravy zvykl. Radikální změna složení krmiva může způsobit zažívací problémy, i když jde o přechod na výrazně kvalitnější potravu. Zvláště jde-li o zvíře s citlivým zažíváním, začněte s postupným přimícháváním nového krmiva do běžné stravy, na kterou bylo zvyklé.  

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte