další zvířátka

Dopřejte pejskovi krásnou a zdravou srst. Jak pomáhá lososový olej pro psy?

Lososový olej je skvělým doplňkem stravy pro naše psí mazlíčky. Je bohatý na kvalitní omega 3 mastné kyseliny, které se podílejí na zdravé a lesklé srsti pejska. Dávat bychom ho měli především mazlíkům, kteří mají kožní problémy, jako jsou lupy nebo lysá místa. Chytrý chovatel však lososový olej pro psy využije již jako prevenci před podobnými problémy. Působí také proti zánětům a pomáhá udržet dobrý zrak. V psím jídelníčku by tak neměl lososový olej chybět.

Lososový olej pro psy jako doplněk stravy

Přemýšlíte o vhodném a zdravém doplňku stravy pro svého psa? Lososový olej by měl být na prvním místě. Obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny, které napomáhají vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.

Lososový olej pro psy má mnoho pozitivních účinků:

 • Snižuje cholesterol v krvi
 • Udržuje lesklou a zdravou srst a kůži
 • Březím fenám napomáhá ke zdravému vývoji plodu
 • Působí proti zánětům
 • Napomáhá udržovat dobrý zrak
 • Chrání psa před onemocněním
 • Pomáhá zmírnit bolesti kloubů

Lososový olej pro psy: kdy je vhodné ho podávat?

Lososový olej se podává hlavně v případech, kdy má pes problémy se srstí a kůží. Losový olej dokáže zázraky při léčbě kožních nemocí u psů. Podávat by se měl proto v těchto případech:

Pes má potíže se srstí a kůží

Pokud se psovi dělají lysiny, má lupy, srst se mu láme, je mastná nebo ztrácí lesk, pak je určitě na místě tento olej do jídelníčku zařadit. V tomto případě můžete také sáhnout po kompletním krmivu, které obsahuje maso z lososa a užitečné vitamíny. Vyzkoušet můžete například granule pro psy Pro Plan Optidigest, které podporují zdravou psí srst.

Psovi vypadává srsti a líná

V tomto období je olej výtečným pomocníkem, jelikož pes potřebuje vyšší příjem látek, které jsou právě v lososovém oleji obsaženy.

Pes je mlsný a nechce jíst

Jestli máte doma vybíravého mazlíka, který je opravdový mlsoun, zkuste mu granule pro psy pokapat olejem a uvidíte, že svůj názor na jídlo hned změní. Krmivo se díky oleji hezky provoní a pes spořádá svou porci mrknutím oka.

Pes je vystaven zátěži

Pokud se psem často cvičíte a on je vystaven velké zátěži, je potřeba, aby nabral energii na další psí kusy. Lososový olej mu dobije jeho baterky.

Pes je po nemoci

Jestli mazlíček prodělal nějakou nemoc, jeho tělo je zesláblé a potřebuje dostatek nejen kvalitní a vyvážené stravy, ale také olej z lososa, který ho rychle postaví na nohy.

Lososový olej je vhodný hlavně pro velké psy

Na olej byste měli pamatovat především u velkých psích plemen, a to už ve štěněcím věku. Olej pomáhá s problémem poruchového růstu nebo při oslabení kostí a kloubů. Větší plemena psů znamenají totiž i větší váhu i zátěž. Psí klouby jsou mnohem více namáhány a potřebují lososový olej jako prevenci.

Losový olej: kdy psovi raději nedávat?

I když je olej z lososa velice zdravý a je pro psa skvělým doplňkem stravy, psi na něj mohou být alergičtí. Důkladně si přečtěte jeho složení. Jestli po požití bude mít pes nějaké komplikace, raději ho vezměte k veterináři a olej mu již nedávejte. Oleji se vyhněte také v případech, kdy má pejsek často průjmy.

Jak losový olej pro psa dávkovat? Záleží na velikosti psa

Doporučené dávkování záleží na velikosti psa. Malý pejsek jako je jezevčík bude potřebovat méně oleje než velký bernardýn.

Hmotnost

Lososový olej  (ml)/denně

do 10 kg

15

10-20 kg

30

20-30 kg

45

30-40 kg

60

40 a více kg

75-90

Jaké další vitamíny pro psy má jídelníček zahrnovat?

Olej z lososa však není jediným doplňkem, který podporuje zdraví psa. Vyzkoušet můžete také olej lněný pro zdravou a lesklou srst anebo ostropestřecový pro zdravá střeva a játra mazlíků. Především poslední zmíněný napomáhá lepšímu trávení a podporuje tvorbu nových jaterních buněk.

Lněný olej pro psa

 • napomáhá trávení
 • brání zacuchání srsti
 • zajišťuje prevenci srdečních chorob
 • snižuje plynatost
 • posiluje imunitní systém
 • pomáhá proti mastné srsti

 

Ostropestřecový olej pro psa

 • léčí lupénku
 • urychluje hojení ran
 • zklidňuje zánětlivá onemocnění
 • chrání játra
 • má detoxikační účinky
Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

 • Nemoci kůže u psa: svědění,…

  Dobrý den, jak poznáme, zda jde o alergii na vnější vlivy anebo např. hormonální disbalanci - projevy mohou být podobné, podle obrázků tu…

 • Pomoc, můj pes trpí…

  Otázkou je, od čeho ty potíže jsou. Zda žaludeční, alergie nebo psovi prostě něco nesedlo. V tomhle je asi jediný řešení dieta,…

 • Má váš pejsek alergii?…

  Nás tříletý stafort má alergii na kuřecí, hovězí a vepřové. Dlouho jsme nevěděli co s tím a pomohla nám právě až změna krmiva.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte