Masáže - relaxace i způsob, jak se zbavit bolesti

Sportovní masážMasáže jsou nejen skvělým způsobem relaxace, ale také metodou, jak se zbavit nejrůznějších bolestí i zdravotních problémů. Masáž sama o sobě by se dala definovat jako uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů. Při správném provedení zkušeným odborníkem má masáž velmi pozitivní vliv na tělesné i duševní zdraví, podílí se na zvyšování výkonnosti, schopnosti rychlé regenerace i prevenci zdravotních problémů či bolestí svalů, šlach a kloubů.

Existují různé druhy masáží, přičemž každý má na tělo trochu jiné účinky a hodí se pro jiné účely nebo jako náprava jiných problémů. Je jen na vás a vašich preferencích, zda si zvolíte masáž sportovní, rekondiční nebo třeba havajskou či thajskou

Pro koho ne/jsou masáže vhodné?

Masáže jsou vhodné pro každého, bez rozdílu věku. Jsou však situace, kdy je lepší se masáži vyhnout. Pokud máte kožní problémy, vyčkejte do jejich zlepšení, a stejně tak na masáže nechoďte pokud jste nemocní - ať už jde o chřipku či jiné infekční onemocnění. Stejně tak masáže nejsou vhodné pro osoby s akutním žilním onemocněním či po úrazech. Pokud trpíte onkologickým onemocněním, o vhodnosti masáže se pro jistotu poraďte se svým lékařem. 

Jak masáže pomáhají?

Masáže uvolňují svalové napětí, které může mít vliv na bolesti hlav, zad i nohou, zvyšují pohyblivost a ohebnost, pomáhají při regeneraci, odstraňují únavu i nervozitu nebo příznaky stresu, a stejně tak zlepšují látkovou výměnu. Masáž způsobí, že se budete cítit dobře nejen fyzicky, ale i psychicky. 

Z jakých druhů masáží si vybrat?

  • Sportovní masáž je v hodná pro aktivní sportovce, kterým pomůže s odstraněním únavy po těžké fyzické aktivitě i při přípravě svalstva na další zátěž.
  • Regenerační/rekondiční masáž je procedura vhodná téměř pro každého - jde o jemné hmaty, které přispívají k relaxaci a uvolnění, působí blahodárně na centrální nervový systém, zklidňuje a regeneruje ztuhlé a unavené svalstvo i napětí vyvolané stresem. 
  • Havajská masáž využívá pro změnu plynulé, měkké i hluboké techniky za pomocí prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, uvolňuje bolesti svalů, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje a především navozuje pocity klidu a pohody.
  • A za zmínku stojí také čínská energetická masáž, která využívá principu energetických drah, které proudí lidským tělem. Pokud je tok v těchto drahách přerušen či omezen, dochází k bolestem svalů a dysfunkcím orgánů. 

Thajská masáž

Jedním z nejoblíbenějších druhů masáže je thajská masáž, jejíž historie sahá až do dob před 2500 lety. Za zakladatele thajské masáže je považován severoindický lékař Jivaka Kumar Bhaccha, současník Budhy a osobní lékař krále Magadhy Bimbisara.

Klient bývá oblečen do pohodlného oblečení a za pomocí relaxační hudby je navozena příjemná atmosféra, kdy masér či masérka protahováním těla a masáží s tlaky působí na akupresurní body a dráhy energie.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Měsíčková mast 50ml Dr.Popov

Proslulá tradiční mast určená pro citlivou, suchou a normální pleť.…

Cena: 68 Kč

RELAXIN, Energy 30ml

Bioinformační širokospektrální bylinný regenerační přípravek od ENERGY…

Cena: 416 Kč

MORINGA BIO 180kps.

Doplněk stravy v BIO a RAW kvalitě Moringa olejodárná je stromovitá rostlina…

Cena: 240 Kč

ORGANIC BARLEY JUICE POWDER 100g Energy

Sušená šťáva z listů mladého ječmene v prášku Přípravek Organic Barley…

Cena: 499 Kč

BALNEOL koupel Energy 110ml

Aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí…

Cena: 410 Kč

ASHWAGANDHA - Indický ženšen 60ml

Holistické bylinné kapky s extraktem, bez alkoholu Doplněk stravy Omlazení,…

Cena: 548 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte