Mandlový olej za studena lisovaný 500ml ESI

Cena: 292  

Dodavatel/Výrobce: ESI

Kvalitní olej určený k masážím i k přípravě jídel

Mandlový olej obsahuje vitamíny (A,E), minerály (draslík, vapník, hořčík, fosfor, síru a nikl), glyceridy (kyselina olejová-80%, linolová-15%, palmitová a myristová), sacharózu a aspargin. Mandlový olej je sladký, mazlavý, těžký má nepatrně nasládlou vůni. Je světle žlutý. Podle ájurvédy patří mezi drahé, luxusní a hlavně nejkvalitnější oleje pro své účinky na lidský organismus.

Mandlový olej se používá zejména ve studené kuchyni k přípravě salátů, dresingů a pro zjemnění jídel. Jelikož je hodně sytý, dává se ho menší množství než jiných olejů. Ajurvéda mandlový olej doporučuje jako nervové tonikum pro dobrý spánek - večer před spaním vypít jednu čajovou lžičku mandlového oleje smíchanou s šálkem mléka.

Mandlový olej je rovněž výborný pro kosmetické účely. Zejména k masážím celého těla i obličeje a hlavy. Také je účinný při natažení svalů či vazů nebo při masážích posilujících nervy. Olej sladkých mandlí léčí spáleniny na kůži, otoky, ošetřuje hrubou, popraskanou a suchou kůži, ekzémy a akné. Odstraňuje pocity úzkosti, neuralgii a také odstraňuje toxiny z těla. Čistí krev a působí proti předčasnému stárnutí. Přidává se do dětských přípravků, zklidňujících opruzenou pokožku. Jako vlasové tonikum působí nejen na pokožku hlavy a lupy, ale je také výborný pro mozek (podle ajurvédy zlepšuje paměť, inteligenci a rychlé uvažování).

Obsah: 500 ml

Země původu: Itálie


Kategorie: Oleje, másla, Oleje, masti, balzámy

Detoxikace, Ekzém, Kůže, Nervový systém, Nespavost, Popáleniny, Stárnutí, SvalstvoStáhnout v PDF

Přečteno: 7585x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.