Lunární kalendář online


!! PODROBNÝ POPIS !! lunárních vlivů a doporučení na každý den najdete na hlavní stránce vpravo nahoře a zobrazí se vám také po rozkliknutí jednotlivých datumů v tabulce a v řádku nad tabulkou.

Připravili jsme pro vás online lunární kalendář ve formě jednoduché tabulky na každý měsíc. V ní si můžete najít, kdy je Měsíc v jaké fázi či v jakém znamení putuje. Můžete tak snadno naplánovat objednání k zubaři, vhodný termín operace, práce na zahradě nebo návštěvu kosmetického salonu.

Odkazy na Lunární kalendáře ke stažení a k vytisknutí zdarma najdete na podstránkách měsíců.

Přečtěte si více o lunárním kalendáři

Lunární kalendář používá jakožto časový údaj jeden měsíc, což je čas, za který planeta Měsíc oběhne kolem naší Země. Kromě lunárního kalendáře je nejčastěji obecně používaným kalendář solární, a existuje i kombinovaný solárně - lunární kalendář. Lunární rok je o 11 dní kratší než je rok sluneční. Měsíce lunárního kalendáře jsou nastaveny podle cyklů Měsíce.

Mechanismy fungující v přírodě působí i na člověka, jeho pocity, energetický stav a fyzickou kondici. Život v harmonii s těmito rytmy a s přírodou je klíčem k objevení krás všedního života. Jedná se v podstatě o jednoduchý princip rytmicky či cyklicky se opakujících procesů, které ovlivňují stav našeho zdraví, fyzickou sílu a duševní rovnováhu.    

Řada každodenních záležitostí se pro Vás díky porozumění těmto cyklům může stát výrazně jednoduššími. Vnímejte rytmus přírody, pociťujte jeho vliv na vlastní život a zjistěte, co je vhodné udělat právě v tento den.

Lunární cykly

Nov neboli novoluní

Celý cyklus lunárních proměn začíná novem neboli novoluním. V tuto dobu se Měsíc nachází mezi naší Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule je v tuto dobu kompletně otočená od Země, takže z naší planety je Měsíc nyní neviditelný. Toto je skvělá doba pro nové začátky. Během novu zahajujte nové projekty, nové spolupráce nebo očistné kúry.

Dorůstající srpek Měsíce a I. čtvrt

Po novu začíná být Měsíc viditelný nejprve jako malý srpek, který se každým dnem zvětšuje. Dorůstající srpek je pozorovatelný po novu zhruba do sedmého až osmého dne, poté se dostává do své první čtvrti, kdy má tvar písmene D.

Doba dorůstajícího Měsíce je vhodná k uskutečnění všeho nového, ať už jde o novou lásku, rodinu apod. Duševní i fyzické síly v této době vzrůstají. Organismus lépe vstřebává i přijímá vitamíny a minerální látky. Z fyzického hlediska není tato doba vhodná pro doléčení a hojení po operacích nebo úrazech.  

Úplněk

Čtrnáctý až patnáctý den po novu se na obloze objevuje úplněk. Při úplňku je plně osvětlená polovina Měsíce viditelná ze Země a tak úplňkové světlo zalévá celou krajinu.

Tato doba je vhodná k důležitým rozhodnutím a k vyznání lásky. Je to nejromantičtější období celého cyklu. Na druhou stranu na některé lidi působí úplněk natolik silně, že pociťují úzkost, nervozitu, špatně spí.

Je to doba vhodná pro odpuštění a pouštění starého. Při úplňku je vliv magie a čarování obrovská. Přivolává se prosperita, dobro, láska a nová síla. Při úplňkových rituálech a čarování je dobré mít na paměti, že veškerá kouzla by měla být provozována s rozmyslem a beze strachu. Snadno se pak obrací zpět a navíc v umocněné míře. Účinky magie černé tak mohou mít fatální dopady a to jak na oběť, ke které je kouzlo směřováno tak na mága, který cokoliv podcení.

O úplňku je dobré nabíjet drahé kameny, ale i pomůcky, které používáme k věštění či čarování. Postup je celkem snadný. Tyto předměty prostě vystavíme měsíčnímu záření na dobu, kdy měsíční světlo na tyto předměty dopadá.

Couvající Měsíc a poslední čtvrt

Po úplňku začíná Měsíc couvat a dvacet dva dní po novu se dostává do své poslední čtvrti. Tato fáze je nejvhodnější k prezentaci výsledků vašich činností, je to doba, kdy opora vašeho okolí bývá největší. Z organismu se teď nejlépe vylučují toxické látky a je to často i doba vhodná ke sklizni.

Ubývající srpek

Je to fáze Měsíce, která nastává asi 25 dní po novu. Z Měsíce zůstává viditelný jen uzoučký srpek, brzy nastane nov a proměny Měsíční fáze jsou opět na začátku.

V této fázi můžete pociťovat málo energie, ale to vůbec nevadí, jedná se totiž o čas, kdy je lepší zpomalit a neklást na sebe příliš vysoké požadavky. Více odpočívejte, nov přinese opět zahájení nového cyklu a tedy i možnost skvělého nového začátku.

úplněk_LK1

Lunární kalendář a doporučení pro život v jednotlivých fázích Měsíce

Novoluní

Novoluní je obdobím restartu a nových začátků, jeho energie je hlavně radostná, očekávající. Někdy však na nás nemusí působit jen pozitivně. V období novoluní se můžeme leckdy cítit i pesimističtí, podráždění, nervózní nebo osamělí. Je to tím, že v tuto dobu se aktivizuje náš nervový systém a můžeme zvýšeným způsobem vnímat napětí, únavu a bolesti těla.

  • Chcete-li pro svoje zdraví v této době něco udělat, pak vyzkoušejte dietu nebo půst.
  • Tělo se při novoluní rychleji zbavuje škodlivin. Organismus také lépe přijímá vitamíny a minerály, proto pokud nechcete držet vyloženě půst, pak  je dobré tělo vyživovat zdravými potravinami a popíjet různé čaje.
  • Novoluní je ideálním časem pro zbavování se nějakého zlozvyku.
  • Půda v tomto čase odpočívá, takže rozhodně nesázejte nic nového, ani rostliny nepřesazujte. V tento den ošetřujte nemocné či špatně rostoucí rostliny.
  • Při novoluní se vždy prováděla různá kouzla a rituály, kterými se přivolávaly nové začátky, zahajovaly se nové projekty a hledaly se nové cíle. Přání vyslovená při novoluní se plní. Když se na obloze objeví první nový srpeček, něco si přejte.

Přibývající Měsíc

Po novoluní měsíc přibývá, což je vhodná doba k tomu, naučit se správně hospodařit s vlastní energií. V této době se hůře hubne a tělo má tendenci zadržovat vodu. Když měsíc dorůstá, je to vhodná doba pro výsadbu, přesazování, očkování, roubování, sečení trávy a sklízení plodů nebo květů.  

Úplněk

Podobně jako při novoluní, tak i při úplňku bývají lidé emotivnější, někdy podrážděnější, špatně spí nebo mají divoké sny. Své city v tento den lidé prožívají a projevují více než jindy.

Stejně tak, jako Měsíc projasňuje krajinu, tak projasňuje také mysl a odkrývá doposud skryté záležitosti. Za úplňku se mohou vynořovat informace z podvědomí. I úplněk je dobrou dobou pro to, něco si přát. Je to nejvhodnější doba pro znovuoživení již zaprášených snů, ve které jste již možná přestali doufat. Je žádoucí nechat volně proudit vlastní intuici a ponořit se do sebe.

Zářící měsíc má vliv i na lidskou psychiku. Právě o úplňku jsou lidé emotivnější, náladovější, podrážděnější a dokonce i agresivnější. V době úplňku je vhodné odlehčit stravu.

úplněk_LK2

Ubývající Měsíc

Ubývající Měsíc se podobá písmenu C, také se této fázi říká, že Měsíc couvá. Tělo se v této době zbavuje všeho přebytečného, tedy lépe se v této době hubne, detoxikuje organismus a i lépe odkládá různé psychické zátěže.

Když měsíc couvá, je to vhodný čas na výsadbu zeleniny, sklizeň úrody, zpracování úrody, zálivku a hnojení. V době ubývajícího měsíce je vhodné prořezávat stromy, nevyteče z nich totiž míza. Pokud chcete na zahradě založit kompost, pak doba couvajícího měsíce je také vhodná právě k tomuto.  

Zahradničení podle Měsíce

Krom výše uvedených doporučení, má lunární kalendář i další mnohé rady pro zahradničení a práci s půdou.

Tím nejzákladnějším je to, že Měsíc ovlivňuje proudění mízy a šťávy v rostlinách.

  • Když Luna dorůstá, stoupá  míza v rostlinách a stromech vzhůru, čímž se posiluje tvorba listů, květů a plodů, a při couvajícím Měsíci naopak klesá, čímž se posiluje tvorba kořene.

Podle tohoto jednoduchého pravidla byste se měli řídit.

Měsíc prochází během měsíčního cyklu dvanácti znameními zvěrokruhu a to, kde se v danou chvíli nachází, ovlivňuje i růst či zrání rostlin. Každé znamení je spojeno s jedním ze čtyř živlů, kterými jsou voda, vzduch, oheň a země.

  1. Voda, která je živlem Raka, Štíra a Ryb podporuje růst listů a stonků, dny v těchto znameních se nazývají listové. Zjistěte více o vodních znameních
  2. Vzduch, který je živlem Blíženců, Vah a Vodnáře, podporuje tvorbu květů, dny v těchto znameních se nazývají květové. Víte, co to jsou vzdušná znamení?
  3. Oheň, živel Berana, Lva a Střelce podporuje tvorbu semen a plodů, dny v těchto znameních se nazývají plodné. Přečtěte si o ohnivých znameních
  4. Země, která je živlem Býka, Panny a Kozoroha podporuje tvorbu kořenů, dny v těchto znameních se nazývají kořenové. Začtěte se do článku o zemských znameních


Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dobrý den, který den je vhodny k operaci karpálního tunelu?Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, vhodný jsou dny, kdy Měsíc ubývá, avšak vyhněte se dnům kdy Měsíc prochází znamením Blíženců.

Dobrý den, je leden vhodný k operaci kýly??? Děkuji pěkně za odpověď. Nikola

Dobrý den, vhodný jsou dny, kdy Měsíc ubývá, tedy od 3.1. do 16.1. Jelikož nepíšete o jakou kýlu se jedná, resp. kde na těle, nemohu přesně říci, kterým dnům se ještě máte vyhnout.

Dobrý den, moc prosím mohla byste se vyjádřit k tomu očkováni ve znamení panny, který je 2.11.2018? Dny lva ovlivňují nervový systém, ale mate to uvedené až u panny.

Dobrý den, ano, Panna ovlivňuje nervový systém (omlouvám se za chybu), nemělo by se tedy očkovat ani v Panně. Ve Lvu ne proto, že Lev je ohnivé znamení a jeho energie je spalující. Ovlivňuje krevní oběh a smyslové orgány, mohou vzniknou alergické… celý příspěvek

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, prosím očkování chlapce 13 let dne 2.11.2018. Dle tabulky snad ano, dle orgánů?! Mockrát děkuji. Příjemný den.

Dobrý den, očkovat v ubývajícím Měsíci, vyhnout se znamení LVA.

Nervový systém máte uveden hlavně u panny. Bohužel, jsem časově omezena. Pokud bychom byli očkováni po 8 h ranní jsme už mimo lva. No, zkusím to přeložit na konec měsíce. Děkuji Vám. Příjemný den.

Mám podstoupit operaci kyčle - výměnu,endoprotéza , mohla by jste mi prosím napsat termín - y, kdy by byla tato operace vhodná? Prosím ne zimu. Děkuji moc předem za odpověď.

Dobrý den, termínů je spousta, určitě si sama vyberete v našich tabulkách. Ve sloupci "lékařský zákrok" se dívejte aby tam bylo ANO. Musí být ubývající Měsíc a ne ve znamení Vah.

Dobrý den, prosím o radu, které dny je vhodné barvení vlasů? Vím, že v panně, ale i v jiných znameních? Děkuji za odpověď.

Barvení vlasů provádějte v Panně nebo v jiném znamení v přibývajícím Měsíci, barva déle vydrží a je intenzivnější. Při ubývajícím Měsíci se barva rychleji vymývá. Ve znamení Lva se mohou vlasy spálit, pozor.

Dobrý den, prosím o radu, který den v prosinci a lednu je vhodný na opraci očí(výměna čoček). Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pro jakékoliv chirurgické zákroky jsou vhodné dny kdy Měsíc ubývá, výjimkou kdy prochází znamením Berana. Vhodný den si vyberete v našich tabulkách ve sloupci "lékařský zákrok"

Dobrý den, moc Vás prosím o radu, které dny je nejlepší se objednat v měsíci listopadu na aplikaci séra kyseliny hyaluronové injekcemi do obličeje a na injekční liposukci stehen. Předem děkuji za Vaši radu

Dobrý den, jsem objednaná na operaci šedého zákalu na 22.10. na pravé oko(horší) a 29.10.na levé oko. Momentálně mám problém s dertmatitidou kolem očí a beru antibiotika. Mám řešit kožní problém a operaci odložit? Děkuji za radu A.K:

Dobrý den, termín 22.1. není vhodný pro jakoukoliv operaci. 29.10. je již OK. Ohledně priority řešení obtíží vám bohužel poradit nemohu, to musí posoudit odborník :)

Dobrý den, jsem objednaná na 7,11,2018 na odstranění dělohy. Vím, že začíná novoluní, ale až v 17:02 hodin, Je tento den vhodný pro operaci. Děkuji za odpověď Magda

Dobrý den Magdo, tento den není vhodný pro tuto operaci, jednak proto že je novoluní, i když začíná až v 17:02, tak jeho vliv je již patrný celý den. Další překážkou je že Měsíc je ve znamení Štíra, který ovlivňuje právě pohlavní orgány a neměl by… celý příspěvek

Dobrý den, jsem objednaná na operaci žlučníku na 1.11.2018. Prosím o informaci, zda je tento den na tuto operaci vhodný. Děkuji za odpověď Jana

Dobrý den, termín 1.11. je z hlediska lun.kalendáře pro operaci v pořádku.

Dobrý den, jsem objednaná na operaci se štítnou žlázou na 24.10. a teď vidím, že je to asi úplně nevhodné. Kdy by to tak mohlo byt? Děkuji Hana

Dobrý den, úplněk je pro operace naprosto nevhodný, pokud to lze, naplánujte operaci v rozmezí od 27.10. do 6.11.

Dobrý den, kdy můžu jít v nejbližší době si vyvrtat zub? Můžu jít i teď 11 nebo 12.10?

...jen bych chtela vedet, kdyz me zacal bolet kaz na zubu, jestli cekat na vrtani az do ubyvajiciho mesice a nebo muzu hned?

Dobrý den, sice Měsíc přibývá, což není pro zákroky moc vhodné, ale pokud se jedná o akutní stav, tak nečekejte.

Dobrý den, v jakém nejlépe znamení by měla být Luna při operaci očních víček a která mimo Kozoroha ještě nejsou vhodná? Vím, že Luna má ubývat. Najdu někde přehled s těmito informacemi? Ještě bych potřebovala vědět jaká znamení jsou vhodná při… celý příspěvek

Dobrý den, vyhněte se dnům kdy je Luna v Beranu a Kozorohu. Termín ať je v ubývajícím Měsíci co nejdále od úplňku. Ne v novoluní. V našich tabulkách si snadno vhodné datum pro operaci vyberete. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/rijen

Moc děkuji za rychlou odpověď. Ohledně náhledu jsem myslela, kde najdu informace, který orgán ovlivňuje to které znamení (kůže - kozoroh, atd.),resp. obráceně. Děkuji a přeji pohodový den.

To je také uvedeno v těch tabulkách :)

Moc děkuji a poslední dotaz, když je teď Venuše retrográdní až do 16.11., tak ani víčka ani tetování raději nepodstupovat. Děkuji

Dobrý den, dotaz se netýká vlivu Měsíce, bohužel nemůžeme tedy odpovědět.

Proč se při úplňku nemají dělat žádné lékařské zákroky?

Úplněk má velmi silnou energii, zesiluje se tedy i účinek všeho co pro tělo uděláme nebo čím ho zatěžujeme. Za úplňku mohou rány více krvácet, mohou se poté i špatně hojit, může dojít k neočekávaným komplikacím.. Při plánovaných operacích je tedy lepší se úplňku vyhnout.

Dobrý den, který den v říjnu je nejvhodnější pro očkování dítěte narozeného 12.1.? Děkuji

Dobrý den, je ubývající Měsíc , ne ve znamení Lva. Čím dál od úplňku, tím lépe. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/rijen

Dobrý den,
do konce roku bych měla podstoupit operaci cysty v oblasti kostrče v celkové anestezii. Kdy v listopadu/prosinci je pro to nejlepší termín?

Dobrý den,
do konce roku bych měla podstoupit operaci cysty v oblasti kostrče v celkové anestezii. Kdy v listopadu/prosinci je pro to nejlepší termín?

Dobrý den, vhodný termín si můžete najít v našich tabulkách. V kolonce "lékařský zákrok" www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/listopad

Dobrý den,je vhodné jít 24.10. na lékařský zákrok?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, rozhodně ne, je úplněk.

Dobrý den,
prosím, jaké dny jsou vhodné k oplodnění? Děkuji.

Dobrý den, k oplodnění jsou vhodné dny přibývajícího Měsíce a úplněk.

Dobrý den jsem narozena 26.10 . Je vhodné jít na vyšetření srdce 25.10 nebo raději počkat až v době kdy podle na 29.10 ?
děkuji

Dobrý den, oba datumy jsou v pořádku, můžete bez obav absolvovat vyšetření .

Už rozumín vlivu přibývajícího a ubývajícího měsíce, nicméně u sebe nevím. Děkuji za odpověď

Dobrý den, 22.10. mám jít na operaci chodidla. Jaké mám vyhlídky na průběh? Děkuji Lucie

Dobrý den Lucie, přibývající Měsíc není z hlediska lunárního kalendáře pro operace příliš vhodný průběh nemusí být hladký, operace, hojení, další komplikace... V tabulce si snadno najdete dny, kdy měsíc ubývá a v tomto období si následně můžete… celý příspěvek

Dobrý den,
měl bych jít na operaci třís. kýly. Je vhodný kterýkoliv den v týdnu od 26.-30.11.2018.
Děkuji.
Zdeněk

Dobrý den Zdeňku, všechny dny od 26. do 30.11. jsou dle lun.kalendáře pro operaci vhodné.

Dobrý den,
V říjnu 2018 bych měla jít na reoperaci zvětšení prsu pod celkovou narkozou. Kdy je vhodn termin? Řídí se to stejnými pravidly jako při jakékoli jiné operaci?
Dekuji

Dobrý den, pro chirurgické zákroky platí pravidlo, že bychom b neměli být v přibývajícím Měsíci a při úplňku i novoluní.. Vyberte tedy termín v ubývajícím Měsíci s výjimkou dnů kdy Měsíc prochází znamením Raka (Rak ovlivňuje oblast hrudi).

Dobrý den, měla bych jít na operaci žlučníku dne 18.10.2018.
Prosím je tento den vhodný na tuto operaci?
(V minulém dotazu jsem omylem napsala datum nástupu do nemocnice, nikoli datum operace). Moc děkuji za odpověď.

Termín pro operaci není příliš vhodný, jelikož v tu dobu Měsíc přibývá. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/rijen

Dobrý den, měla bych jít na operaci žlučníku 17.10.2018.
Prosím je tento den na operaci vhodný?

Dobrý den, operace by se měly plánovat v ubývajícím Měsíci, což 17.10 není. Doporučuji vybrat jiný termín.

Dobrý den.rada bych šla na operaci s karpaly.zatim na pravé ruce.prosim vhodné dny na konci října a na začátku listopadu.dekuji

Dobrý den, doporučuji dny v ubývajícím Měsíci, a to :25.10., 26.10. a pak 30.10. - 6.11.

Dobrý den, prosím kdy je vhodný termín a mohu absolvovat malý zákrok v děloze /odběr vzorku/ pod nárkózou. Děkuji za odpověď

Dobrý den, zvolte termín v ubývajícím Měsíci, co nejdále od úplňku avšak ne když bude Měsíc ve Štíru.

Dobrý den, kdy je prosím vás vhodný den na pedikůru?
Je to ve znamení ryb? A nebo naopak tehdy určitě ne?
Hraje roli fáze měsíce?
Děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek léta :)
Eva

Dobrý den, Měsíc v Rybách není vůbec pro pedikúru vhodný, doporučuje se Kozoroh. Více zde:
www.spektrumzdravi.cz/vliv-mesice-na-krasu

Zdravim vsechny.Mohl by mi prosim nekdo poradit, co znamena ,, prvnich 15 dni lunarniho kalendare,, ? Moc Dik

Dobrý den, prosím o bližší specifikaci vašeho dotazu.

Dobrý den, chci se zeptat na ideální datum svatby
podle Luny v roce 2019 od června do konce září.
Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den, datum svatby by vám asi lépe určil astrolog, jelikož nejde jen o vlivy Měsíce. Vyhněte se ale úplňku a novoluní, což jsou dost náročné dny a volila bych přibývající Měsíc, např.v Raku.

Dobrý den, chtela jsem se zeptat jaký den je dobrý pro stříhání vlasů.

Na fb jsem četla že paní radila ve dnu lva bohužel , ale nějak nevím kdy ten den vlastne je..:( Dekuji

Dobrý den, je potřeba si to vyhledat v lunárním kalendáři, např. letošní červenec je měsíc ve lvu 14.-15. Vhodné je stříhat vlasy, když je měsíc ve lvu, vlasy jsou pevnější a hustší. Dobré je upravit účes v panně, poté dlouho vydrží. Nejméně vhodně… celý příspěvek

Dobrý den,

kdy byste mi, prosím, doporučili zajít na lymfatickou masáž? Aby měla co největší ozdravný účinek.

Děkuji

Dobrý de, lymfatickou masáž je dobré provádět ve dnech ubývajícího Měsíce.

Taky by mě zajímalo jak je to s tím 18.6 jako se dnem vhodným k depilaci a taky s označením den plevele. To je každý rok stejný den?

Dobrý den, psala jste dříve ze 18.6. je vhodný den pro depilaci, ale jen dopoledne, chtěla jsem se tedy ještě zeptat, jak je to casove omezeno, od kolika do kolika..? Děkuji

Dobrý den , dne 13.6. 2018 v 11.00 hod. mám podstoupit chirurgický zákrok odstranění mateřských znamének. Je tento termín vhodný ?
Děkuji

Dobrý den, lékaři mi stanovili termín nástupu do nemocnice na 30.7.2018. Domnívám se ale, že operace proběhne až následující den, tedy 31.7.2018. Dívala jsem se do vašeho lunárního kalendáře, kde je tento den popsán jako nevhodný pro zákroky na noze, i když je ubývající měsíc. Obávám se, že nemohu toto datum změnit, protože prý další volné termíny… celý příspěvek

Dobry den...mohu se zeptat co vam poradili na vas dotaz?? Mam take podstoupit operaci kolene -češky a v terminu se nedoporucuje operace nohy, chodidla atd., o koleni nebo kloubu neni zminka ale i tak. Dekuji moc.

Dobrý den. Bohužel, k mému dotazu se nikdo dosud nevyjádřil. Dotaz jsem vznesla, protože se domnívám, že jakákoliv součást nohy, tedy i koleno, souvisí s celkovou funkčností nohy a tedy cokoliv negativně zatíží "nohu a jakoukoliv její součást", tak se může eventuálně odrazit v následných potížích. Chtěla jsem se dozvědět, co by mohlo případně pomoci eliminovat dopad takovéhoto chirurgického zákroku ve dnech, kdy se operační zákrok sice… celý příspěvek

Dobrý den, chystám se k aplikaci botoxu v obličeji, který den z uvedených je nejvhodnější? 28. 5. -1. 6. 2018 Děkuji

Dobrý den, chystám se k aplikaci botoxu v obličeji, který den z uvedených je nejvhodnější? 28. 5. -1. 6. 2018 Děkuji

Dobrý den, pokud chcete aby tělo botox dobře přijalo tak bude zřejmě vhodnější přibývající Měsíc, nicméně jde o zásah do kůže, a ten by se měl zase provádět v ubývajícím Měsíci. Chce to tedy asi vyzkoušet obě varianty :)

Dobrý den,nedávno jsem zde četla zajímavou informaci.Kdy je nejvíce vhodná doba na odstranění chloupků obočí depilace.....Červen?? Prosim jaké datum je nejpřesnější. Děkuji za odpověď

Pro odstraňování chloupků zvolte jednoznačně ubývající měsíc, ideálně ve znamení Kozoroha. Pak nebudou chloupky tak rychle dorůstat. Nedepilujte při ubývajícím Měsíci ve Lvu a Panně a také ne při přibývajícím Měsíci. Depilaci rozhodně vynechte při přibývajícím Měsíci ve Lvu a Panně, chloupky by narostly příliš rychle a zhoustly by. Podle jedné… celý příspěvek

Dobrý den,prosím Vás o radu.Dne 22.6.2018 mám podstoupit operaci krční páteře,zajímalo by mě, zda je tento den vhodný k takovému výkonu.Jinak který den by mohl být vhodný v září.Předem děkuji za odpověď.Šigutová

Dobrý den, pro operace není vhodný přibývající Měsíc, což ve vašem termínu je. Pokud chcete vybrat termín v září, podívejte se do tabulky, kdy bude ubývající Měsíc www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/zari

Dobrý den, mam skoro 3 letého syna a chystáme se na očkováni Hexa vakcíny . Skrze školku musíme kat ve dnech 2 nebo 3 května . Který den by jste prosím viděli jako lepší variantu. Docetla jsem se, ze když měsíc couvá mohla by být reakce na očkováni lepší než v jiném období. Dekuji

dobrý den, Váš dotaz čtu úplně náhodou, na těchto stránkách jsem poprvé, ale nedá mi nereagovat. Proč vůbec chcete očkovat, když máte o své dítě starost? To, zda zaočkujete tehdy nebo tehdy mi přijde téměř zanedbatelné ve srovnání s tím, jak velký zásah do člověka očkování a speciálně Hexavakcinou je. Pokud už ale rozhodnuti jste, a nechcete to… celý příspěvek

Jako neockovat vubec taky neni reseni.. ja tedy nejsem zastancem ockovani, razim teorii toho, ze odlozit ockovani co nejdele to jde, protoze ockovat hodne mala miminka je velky napor na jejich telicko celkove..takze jsme odlozili ockovani na 10mesic prvni Hexu i po vstricne komunikaci s nasi pani doktorkou..
Taky jsme chteli Hexu treba rozlozit,… celý příspěvek

Dobrý den, píšete, že neočkovat vůbec také není řešení. ..no, u nás opravdu není jiná možnost, buď Hexa, nebo nic. Já jsem babička, a společně s mladými jsme to řešili. Našli Pentavakcínu, ale těsně před očkováním doktorka sdělila, že ji musí ztáhnout z oběhu. To v nás vzbudilo celkovou nedůvěru a hlubší zájem. Člověk se přistihne při úvahách, že… celý příspěvek

Dobrý den, musíme očkovat kvůli školce. Ale po pravdě nejsem úplně přesvědčena . A především jsem se chtěla očkováni vyvarovat do 12 měsíců věku syna. Nyní má napckovanou tetanovku a hexa mi byla doporučena od MUDr. Tak nevím

To je právě ono, člověk je tlačen kvůli školce. Přijde mi to děsivé, na základě tohoto rozhodovat o zdraví našeho dorostu, který nás bude jednou živit. ...je otázka, jak to bude, když neokované děti budou muset nastoupit povinnou předškolní docházku?
Asi neexistuje klasický lékař, který bude ukecávat rodiče, aby neočkovali. Je to na rodičích, jako… celý příspěvek

Dobrý den, stále mi otéká koleno, zejména po zátěži a již mi 2x dělali punkci kolena. Na příští punkci jsem objednaná na 21.5.2018-je to vhodný den? A na které dny jsou vhodné na operaci kolena-artroskopie? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

v květnu nebo červnu bychom se chtěli snažit o druhé dítě. Jsem ve znamení Kozoroha 30 let a partner je Panna 32 let. Dokážete poradit, kdy je nejvhodnější abychom měli holčičku?:) Děkuji

Nekoukejte na datum, dítě se stejně narodí tehdy, kdy má. S tím nic neuděláte. Tyto věci fungují jinak.

Dobrý den, jsem blíženec a mám termín výměny kyčelního kloubu na 19.6.2018. Je tento termín pro mě vhodný? Děkuji

Syn má jít na implantaci varlete. Operace je sice vhodné řešit při ubývajícím měsíci, ale v tomto případě je to také tak? Které měsíční znamení je nejvhodnější? Štír vhodný asi není vůbec. Moc děkuji za odpověď.

Pro operaci syna vyberte termin vzdy v ubyvajici Lune a vyhnete se uplnku, tri dny po úplňku a zákroky operativní v oblasti pohlavních orgánu nenechte provádět, stoji-li Luna ve Štírů a v Rybách. Ryby ovlivňují lymfaticky systém, v trislech jsou lymfaticke uzliny blízko pohlavních orgánu a Štír ovlivňuje močové cesty a pohlavní orgány. Vzdy, kdyz… celý příspěvek

Dobrý den, vhodný je ubývající Měsíc mimo dnů, kdy Měsíc putuje znamením Štíra.

Děkuji :-). Zařídíme se podle toho.

Dle mě i jiných astrozdrojů by měl Měsíc přibývat, když se něco do těla vkládá.

Při operacích a zasahování do těla kovovými nástroji je důležité, aby byl ubývající Měsíc, ne přibývající. V přibývající fázi lépe tělo přijímá, to ano, ale to, co je pro něj dobré a co ho posiluje, vyživuje apod. Operace je zásah do organismu,… celý příspěvek

Dobrý den,v přibývajícím měsíci je možné pečovat o břicho.Jakou péči máte na mysli.Co by se dalo pro bříško udělat?Děkuji Lenka

Dobrý den, vhodná je veškerá péče, kdy pro oblast břicha a pro vnitřní orgány v této oblasti uděláte něco, co je posílí. Ať už se jedná o kosmetické kúry nebo posílení orgánů v oblasti břicha formou bylinných kúr apod.

Dobrý den,
chci podstoupit plastiku břicha, kdy je nejvhodnější měsíc a den pro tuto operaci?
Děkuji M.H.

Dobrý den, lunární kalendář vám neurčí nejvhodnější měsíc. V každém měsíci je ubývající a přibývající fáze Měsíce. Operace je vhodné provádět v ubývajícím Měsíci. Které dny přesně to jsou si můžete dohledat v našich tabulkách. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/brezen

Dobrý den,
prosím poraďte mi, které dny v měsíci květnu tohoto roku jsou vhodné k operaci ruky - karpálu? Děkuji moc. M

Dobrý den,operace je vhodné provádět v ubývajícím Měsíci. Které dny přesně to jsou si můžete dohledat v našich tabulkách. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/kveten

Dobrý den,chci se zeptat úplněk se má držet 12h před a 12h po?Nebo jak to je, děkuji za odpověď.

Dobrý den, záleží co tím myslíte "držet úplněk". Energie úplňku je cítit již cca 12h před úplňkem, kulminuje v přesný čas úplňku a dobíhá ještě cca12 h poté, kdy postupně slábne.

Dobry den ,chystam se na chemicky peeling,chci se zeptat ,zda je vhodný den pondělí 12.3. Mesic je v kozorohu-ten působí na plet ...je to tedy vhodný den pro tento typ ošetření? Pokud ne,který den byste doporučili?Dekuji Vám

Dobrý den, jakýkoliv termín v ubývajícím Měsíci s výjimkou dnů v Kozorohu.

Dobry den,
Chtela bych 31.10.2018 podstoupit facelift,jsem ve znameni Vodnare,je to vhodny termin.
Dekuji

Dobrý den tento termín je v pořádku nebo jakýkoliv jiný termín v ubývajícím Měsíci s výjimkou dnů v Kozorohu.

Dobrý den,

prosím o radu ohledně očkování (syn, 6 měsíců),které jsme museli kvůli nachlazení odložit na 29.3. Je toto vhodný termín nebo by bylo vhodnější přesunout očkování na první týden v dubnu?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, doporučuji první týden v dubnu, kdy bude Měsíc ubývat.

Dd,Je 13.3.vhodny na operaci prsou(augmentace)zvětšení.Dekuju

Dobrý den, tento termín je pro operaci prsou v pořádku.

Dobrý den, prosím vas jake jsou vhodne dny pro darování plasmy? A když někdo chodí častěji, tak asi hlavně se vyhnout úplňku logicky?

Dobrý den, vyhnout se úplňku, přibývajícímu Měsíci a dnům kdy Měsíc prochází znamením Lva :)

Dobry den, je vhodne ve středu 28.2.2018 si nechat aplikovat injekčně do podkozi kyselinu hyaluronovou, byť jde jen o výživu pleti,ne až tak velky zásah ...nebo to odložit na jiný den?popripade kdy? Dekuji

Dobrý den Martino, píšu pozdě . Ale určitě to nevadí. Já si ji aplikovala též ve středu,ale min tyden. Do pusy a dobrý. Kdyby jste si chtěla popovídat o těchto věcech, klidně pisnete na patrik.dandys@seznam.cz Hanka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je-li 6. 3. 2018 vhodná doba k zubaři (oprava skloviny - rekonstrukce části zubu). Je sice ubývající měsíc, který je vhodný pro operace, ale nevím, jestli by to nemělo být v přibývajícím měsíci, když je to rekonstrukce zubu. Děkuji.

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, je vhodná doba v úterý 27.2. na tetovaní obočí v odpoledních hodinách.. Nejsem si jistá má tetování vliv jenom na kůži a nebo spadá pod oblast hlavy a v uterý je přelom znamení rak a lev kdy se nedepiluje. a je před… celý příspěvek

Dobrý den, zásahy do těla kovovými částmi (řezání, operace, zásahy do kůže, i tetování) by se měly provádět v ubývajícím Měsíci. Termín před úplňkem není vhodný, může vám to více krvácet, otékat, komplikace s hojením apod. Kůži ovlivňuje Kozoroh, proto je dobré se tomuto znamení vyhnout.

Dobrý den
Chtěla jsem se, prosím vás, zeptat. Při chirurgických zákrocích, které zlo je menší, přibývající měsíc nebo znamení ovlivňující daný orgán?
Děkuji za odpověď

Dobrý den, menší zlo je znamení ovlivňující daný orgán. Takže raději ubývající Měsíc i když to bude v tom znamení, než přibývající Měsíc.

Dobrý den, prosím o bližší vysvětlení pojmu "pohyblivost", zda se jedná spíše o dolní končetiny nebo celkově pohybovou soustavu. Jsme s 6ti levým synem objednání na operaci kostního vyrůstku na pravém předloktí na 4.5.2018. Tak prosím o odpověď,… celý příspěvek

Dobrý den, termín je v pořádku, pohyblivost se týká kyčlí kloubů a dolních končetin.

Dobrý den,
Mohla byste mi prosím poradit, kdy je nejlepší doba na přesazování a zalévání pokojových rostlin?
Má oblíbená orchidej chytla plíseň a obávám se, že to postihlo i kořeny, takže nevím zda na přesazení už nebude pozdě... Zas ale za zkoušku nic nedám!

Dobrý den, nejlepší dny na přesazování jsou v přibývajícím Měsíci v Panně popř. v Býku nebo Kozorohu.

Dobrý den, zajímalo by kdy je nejlepší období pro očkování dítěte. Předem moc děkuji za odpověď

Dobrý den, nejvhodnější je v ubývajícím Měsíci a vyhnout se dnům, kdy Měsíc prochází Lvem.

Dobrý den, zajímalo by kdy je nejlepší období pro očkování dítěte. Předem moc děkuji za odpověď

Dobrý den, chtěla bych poradit kdy je nejvhodnější a nejbližší datum navštívit kadeřnici.Přála bych si melir a stříhání.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vhodné dny na péči o vlasy jsou když je Měsíc ve Lvu nebo v Panně. V tabulce máte v posledním sloupci "Krása" doporučení, které dny je vhodné se nechat stříhat apod. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/unor

Dobry den prave jsem po operaci mimodelozniho tehotenstvi.kdy bude prizniva doba k novemu početí k uspesnemu tehotenstvi.dekuji

Dobrý den, na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět, z pohledu lunárního kalendáře je vhodný přibývající Měsíc, ale vlivů na početí je mnoho, takže doporučuji udělat podrobný astrologický rozbor.

Dobrý den, někde jsem četla o vhodné depilaci dne 19.června, a to i když jde o jinak nevhodný den k depilaci, např. ve znamení Panny.
Je to tak, a z jakého důvodu ? Děkuji.

Dobrý den,
ten vhodný den je 18.červen, ale jen dopoledne! Kdysi jsem si koupila knihu Lunární lexikon a tam jsem si to zatrhla červeně (jako mnoho dalších věcí) - v tento den, co vytrháte i s kořínky už nedoroste vůbec anebo v podstatně menší míře, tzn. v zahradě plevel, v kosmetice chloupky (pozor na obočí - špatně vytrhané už nemusí nikdy… celý příspěvek

Děkuji za upřesnění, já myslela, že jsem někde četla 19., ale mohla jsem jsem si to špatně zapamatovat. IS

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na nejlepší možný - jarní termín 2018 pro dítě k operaci srdce. Je jaro dobrá doba? Které znamení ovlivňuje srdce, je to jen lev nebo i jiné? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, bohužel vám nemohu z časových důvodů vypisovat všechny termíny, ale pokud se podíváte do našich tabulek, najdete si lehce termín sama. Vyhněte se přibývajícímu Měsíci, úplňku a dnům kdy je Měsíc ve Lvu.

Dobrý den, syn má jít na operaci tříselné kýly. Jaké termíny v letošním roce jsou na operaci nejlepší? V Motole mají volno od září 2018. Ještě máme zkusit Hořovice. Děkuji za odpověď. Jana

Dobrý den, bohužel vám nemohu z časových důvodů vypisovat všechny termíny, ale pokud se podíváte do našich tabulek, najdete si lehce termín sama. Vyhněte se přibývajícímu Měsíci, úplňku a dnům kdy je Měsíc ve Vahách.

Dobrý den, mohla bych se zeptat, dívám se na Váš kalendář a 3.6. 2018, máte napsáno, že měsíc je v kozorohu a do vodnáře přechází v 00:00. Neměl by tedy již tento den být pod nadvládou vodnáře?? děkuji za odpověď.

Dobrý den, náš lun.kalendář se řídí pravidlem že v jakém znamení stojí Měsíc o půlnoci, takové ovlivňuje daný den. U tohoto dne to není jednoznačné, může se uvádět jako den ve Vodnáři, ale náš program to vyhodnotil ještě jako den v Kozorohu.

dobrý den, jsem objednaná na 13.3.2018 na operaci žlučníku jsem narozená ve znamení ryby, je to vhodný termín...volila jsem ubývající měsíc ..jen znamení nešlo vybrat...tohle je nebližší termín. Moc děkuji za odpověd

Dobrý den, termín je v pořádku. U lunárního kalendáře nehraje roli, v jakém znamení jste se narodila, ale jakým znamením Měsíc prochází. Např. znamení Raka má vliv na žlučník. Proto ve dnech, kdy Měsíc prochází znamením Raka, není dobré žlučník zatěžovat (ani operace), ale naopak posilovat.

Dobrý den, pro odstranění převislých očních víček je třeba uvažovat o termínu vhodném pro operaci hlavy = beran nebo kůže = kozoroh ? Předem moc děkuji za odpověď, Dana.

Dobrý den, jedná se kůži jako orgán - tedy Kozoroh. A právě proto je třeba se dnům Kozoroha vyhnout.

Zdravím, mám termín operace páteře 17.1.2018 - je vhodný ??
Díky předem za odpověď Alena

Dobrý den, 17.1. je novoluní a to není vhodný den na operace.

Dobry den, chtela bych se zeptat dcera (21 mesicu) by mela jit na prvni ockovani hexavakcinou. A sestra nam nabidla termin 17.1. 2018. Myslite, ze kdyz je novoluni, ze si termin mame radeji posunout az po uplnku? Dekuji za odpoved, Krista.

P.s. dalsi mozny tetmin nam nabidla 13.2. 2018. Byl by vhodnejsi?

Dobrý den, přikláněla bych se k termínu 13.2.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Dobrý den, mám dva možné termíny 5.2. a 12.2. na operaci ucha - plastika bubínku a zákrok na sluchových kůstkách. Z tabulky výše jsem pochopila, že lepší termín je ten dřívejší, poněvadž je dále k úplňku a není v kozorohu... Zajímalo by mě, jestli nevadí, že jsem narozená právě 5.2. ?

Zákrok se přesně nazývá tympanoplastika (tzn. rekonstrukce středoušního sluchového mechanismu).
Velice děkuji.

Dobry den, dcera ma jit 17.1. na prvni ockovani Hexa vakcinou, budou ji 3 mesice a ja se chci zeptat, jestli je tento den vhodny, bude totiz nov, tak nevim. Dekuji

Dobrý den, očkování je pro dítě ve třech měsících zbytečnou zátěží, nervová soustava je stále ve vývoji a za sebe doporučuji očkování odložit alespoň do 12 měsíců věku a pak pátrat po vlivu měsíce.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je moje úvaha správná.
Na sázení rajčat a paprik je nejlepší přibývající měsíc a znamení štíra nebo raka?

Děkuji.

Dobrý den, přibývající Měsíc ano, jelikož je to zelenina, která roste nad zemí, ale vhodnější jsou dny plodu než vody - plodová zelenina (Beran, Lev, Střelec) www.spektrumzdravi.cz/vliv-mesice-na-zahradu

Dobry den,

Je vhodný termin 27.2.2018 pro operaci nosních a krčních mandli člověka narozeného ve znamení raka?

Moc děkuji.

Dobrý den není to vhodný termín, Měsíc přibývá. Základní pravidlo: vše, co naše tělo a jednotlivé orgány nějak zatěžuje a oslabuje (operace, očkování, kosmetické zásahy do kůže..) dělat v UBÝVAJÍCÍ fázi Měsíce, co nejdále od úplňku. Vše, co našemu… celý příspěvek

Dobrý den, je 1.2.2018 vhodné datum na sklerotizaci křečových žil? Moc děkuji

Dobrý den, tento termín je v pořádku. Základní pravidlo: vše, co naše tělo a jednotlivé orgány nějak zatěžuje a oslabuje (operace, očkování, kosmetické zásahy do kůže..) dělat v UBÝVAJÍCÍ fázi Měsíce, co nejdále od úplňku. Vše, co našemu tělu… celý příspěvek

Děkuji, moc tedy nechápu, když je v ten den doporučení na lékářský zákrok, ale mimo krevní oběh...To žíly pod něj nespadají?

Dobrý den, ano máte pravdu, znamení Lva ovlivňuje tepny a žíly, omlouvám se za chybnou informaci. Z hlediska fáze Měsíce je datum v pořádku, ale je přeci jen lepší počkat až Měsíc vystoupí ze znamení Lva.

Dobrý vecer,prosim kdy v lednu je nejvhodnejsi gynekologicky zakrok odebrani felony.Za odpoved moc dekuji.

Dobrý den, pro operace je vhodný termín když Měsíc ubývá, tedy od 3.1. do 16.1. Vyhněte se ale dnům Štíra, který ovlivňuje pohlavní orgány (9.-12.1.). Vše najdete v tabulce na leden.

dobrý den,dne 5.1.2018 mám podstoupit operaci - TVT páska pro stresovou inkontinenci.Je tento termín vhodný?Děkuji za odpověď

Dobrý den tento termín je v pořádku.

Dobry den mohla by jste vsem.odpovedet?dekujeme

Dobrý den z technických důvodů byla operace TVT,jak jsem již o tom psala přeložena z 5.1.2018 již na 3.1.2018.Je prosím i tento termín vhodný?Díky moc

Dobrý den, operace by měly být prováděny v ubývajícím Měsíci. Dnes již Měsíc ubývá, ale úplněk má ještě docela silnou doznívající energii, není to tedy úplně nejlepší den na chirurgický zákrok. Čím dále od úplňku, tím lépe.

Dobry den chceme pocit miminko.dosud se zatim nedari.kdy by mela nastat idealni doba k uspesnemu poceti.dekuji

Dobrý den, za přibývajícího Měsíce a za úplňku tělo vše lépe přijme a zadržuje, tedy je zde možná lepší šance k otěhotnění. Takže můžete vyzkoušet :)

Dobrý den,mam podstoupit cystoskopii mohla by jste mi prosim rict jestli je vhodny datum 22.2Děkuji

Dobrý den, tento termín je z hlediska lunárního kalendáře vhodný.

Dobrý den, chtěla sem se zeptat, 21.2.2018 mám podstoupit operaci odstranění žlučníku. Myslíte, že nehrozí komplikace, když měsíc dorůstá? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, při přibývajícím Měsíci je větší riziko komplikací než při ubývající fázi Měsíce.

Dobrý den, ráda bych si nechala ostříhat roztřepené konečky a provzdušnit husté ale jemné vlasy. Je vhodný přibývající Kozoroh nebo mám raději vyčkat do ledna na ubývající Pannu či Lva? Děkuji za odpověď.

Dobry den,rada bych se zeptala kdy jsou nejvhodnejsi dny pro odstraneni znamenek.dekuji predem za odpoved.

Dobrý den, ve fázi ubývajícího Měsíce mimo dnů Kozoroha. Více v našich tabulkách, tam si najdete konkrétní měsíc a datum.

Hezký dobrý den, chtěla bych jít na injekční lipolýzu podbradku (odstranění tukového polštářku), jsou vhodné dny 25. - 26.1.2018? Případně který den je nejvhodnější pro co největší účinek lipolýzy. Velice Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, tyto dny nejsou vhodné. Vyberte si dny v ubývajícím Měsíci a vyhněte se dnům Býka.

dobrý den, prosím poraďte nejvhodnější termín po novém roce na trhání více zubů.děkuji

Dobrý den, zvolte si termín ubývajícím Měsíci, ale ne ve dnech Býka.

Dobry den,dcera jde na dulezity pohovor do letecke spolecnosti vybrala si datum 30.11.je toto datum vhodne pro pohovor na praci?Za odpoved predem dekuji Margita

Dobrý den, zde je podrobný popis dne www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/listopad/30
Myslím že den je pro pohovor vhodný.

Dobrý den paní Dagmar,
ve vašem lunárním kalendáři jsou jako vhodné dny pro lékařské zákroky označeny dny ubývajícího měsíce. Několikrát jste ale zmiňovala, že důležité je, aby termín byl co nejdál od úplňku.
Co je tedy lepší? Den po novu (kdy sice… celý příspěvek

Dobrý den paní Evo, ubývající Měsíc je lepší, i když je to krátce po úplňku.

Dobrý den,

proč neuznáváte 13.znamení (tj. Hadonoš)?

S pozdravem,
Siderické kyvadlo

Pane Kyvadlo,
o tom Vašem Hadonošovi jsem četla v článku tady: www.spektrumzdravi.cz/trinacte-znameni-hadonos-jste-narozeni-v-jinem-znameni-zverokruhu
Není ani uznávaný jako normální znamení, tak je jen pochopitelné, že v Lunárním kalendáři není.
Vaše koule

Dobrý den, v roce 2018 plánujeme větší rekonstrukci bytu. Prosím o radu, který den, měsíc by byl nejlepší pro zahájení a zdárné ukončení. Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den, nejvhodnější dny pro začátek stavby jsou při ubývajícím Měsíci v Kozorohu. Vhodné jsou také dny Panny.

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat a poradit kdy je nejlepší počít dítě.Děkuji za odpověď.

Dobrý den, tímto se primárně lunární kalendář nezabývá, ale řekla bych že v přibývajícím Měsíci bude větší šance, pokud např. nemůžete otěhotnět. Jinak bych to nechala na přírodě a "vyšších vlivech" :)

Dobrý den, potřebovala bych poradit s datem svatby, v srpnu nebo září v roce 2018, pátky nebo soboty. Děkuji

Dobrý den, každý den má své specifika, zkuste se podívat do našich tabulek na jednotlivé dny a vybrat si sama ten nejvhodnější. Ale novoluní a úplňku bych se vyhnula. Lunární kalendář se zabývá spíše vlivem Měsíce na tělo člověka a činnosti spojené… celý příspěvek

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit kdy nejlépe začít se stavbou našeho rodinneho domku v nejbližších dnech?

Dobrý den, nejvhodnější dny pro začátek stavby jsou při ubývajícím Měsíci v Kozorohu. Ty však v nejbližší období nebudou, nyní Měsíc v Kozorohu přibývá. Dobré jsou také dny Panny, ty jsou teď v půlce měsíce. Konkrétně zde v tabulce: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/listopad

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit kdy nejlépe začít se stavbou našeho rodinneho domku v nejbližších dnech?

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit kdy nejlépe začít se stavbou našeho rodinneho domku v nejbližších dnech?

Omlouvám se,termín zákroku mám 5.12.2017.Dekuji.

Dobrý den, termín máte v ubývajícím Měsíci, takže nemusíte mít obavy, i když lepší by bylo posunout ho blíž k 17.12. a vyhnout se 7.,8., a 9.12.

Dobry den, můžete mi prosím poradit? 5.11.2017 mám plánovanou operaci-vytržení všech zubů v celkové narkóze. Mam mnohočetnou lekovou alergii, proto ta narkóza. Nejradeji bych si přeobjednala termin ale nevim jaké datum by bylo nejlepší. Muzou totiz… celý příspěvek

Dobry den, chtela jsem se zeptat, ke konci ledna 2018 mam termin porodu. Cela druha polovina ledna nedoporucuje operace. Ja se chystam na prirozeny porod bez medikamentu. Je i tento bran jako "chirurgicky zakrok". Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den, porod, pokud není plánový císařským řezem, tak není brán jako chirurg.zákrok. Vliv Měsíce je vhodné využívat u zákroků, které se plánují, ale pokud se jedná o akutní stav nebo porod, řídí se toto "jinými silami" :) Mimochodem údajně nejvíce dětí se rodí za úplňku :)

Dobrý den, prosím poraďte, v lednu 2018 bych chtěla jít na plastiku horních viček. Prorosím poraďte mi termíny. Děkuji.

Dobrý den, vyberte si termín v ubývajícím Měsíci od 3.1. do 16.1., s tím že čím blíže novoluní, tím lépe.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na očkování. Počítá se taky do lékařských zákroků? Konkrétně povinné přeočkování dítěte v 5-6 letech, které dny jsou vhodné/nejsou vhodné?

Dobrý den, očkování zatěžuje nervový systém, proto by se nemělo očkovat ve dnech Lva. Rozhodně očkovat v ubývajícím Měsíci.

Dobrý den,
mohu se zeptat, který den je vhodnějsí pro liposukci stehen? První termín mám v listopadu 28.11., nebo pak týden v prosinci od 11.12. a ten by mi vyhovoval asi více a pokud to dobře chápu, měl by být i vhodnějsí pro operační… celý příspěvek

Dobrý den, doporučuji termín 11.12., jelikož Měsíc v tu dobu ubývá.

Děkuji za odpověď, v daném tydnu jsem dostala na výběr tyto termíny 12.12. v 9:15, 14.12. 14:00 nebo 15.12. v 8hod....já osobně bych si vybrala hned nejraději ten první 12.12., můžete mi poradit který je pro me dle Vas nejvhodnější? Velice děkuji.

Dobrý den, všechny termíny jsou v pořádku, i když čím blíže k novoluní, tím lépe, ale podstatné je že je Měsíc v ubývající fázi.

Dobrý den,
8.11. 2017 mám naplánovanou operaci cysty na vaječníku. Je to vhodný termín?
Děkuji

Dobrý den, tento den můžete na operaci jít, termín je v pořádku.

Mohu jit 27.3.2018 na operaci kycelniho kloubu?

Dobrý den, tento termín není příliš vhodný, jelikož Měsíc v tu dobu přibývá. Pokud můžete, vyberte si termín v ubývajícím měsíci www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2018/brezen

Dobrý,
který den je nejvhodnější pro dělání melírů na vlasech.
Přibývající? Je nějaké znamení úplně nevhodné?
Děkuji za odpověď, Eva

Dobrý den, nevhodné je znamení Raka a ostatní vodní znamení. Vhodné jsou dny Vah (krása), Lev raději ne, to by se mohly vlasy spálit. Pokud nechcete vlasy moc poničit, tak v ubývajícím Měsíci, pokud chcete aby melír dobře chytl, tak v přibývajícím Měsíci :)

Já na melír chodím vždy ve středu - vzhledem k tomu, že jde také o Ódinův den (Woden's Day a posléze Wednesday), vždycky vím, že Huginn a Muninn, krkavci Valhally, na správné chycení melírů mají blahodárný vliv. Mohu jedině doporučit!

Dobrý den,prosīm kdy je vhodný den k broušení zubů (cca 6-7 zubů).Lze broušení zařazovat mezi chirurgické zákroky?Děkuji.

Dobrý den, broušení zubů, pokud se provádí kovovým nástrojem, tak to lze považovat za zákrok, který zuby oslabuje. V to případě tedy v ubývajícím Měsíci.

Dobrý den, prosím, kdy je vhodný termín na operaci šedého zákalu v měsících září a říjen 2017 ? Děkuji Jana

Dobrý den, termíny si najděte v ubývajícím měsíci, ale aby nebyl Měsíc ve znamení Berana. Více v tabulkách ve sloupci "Lékařský zákrok"

prosím, o vhodný termín na operaci žlučníku září - říjen, díky

Dobrý den,
radila bych Vám nenechat si žlučník vyoperovat. (Je pro tělo důležitý jako ostatní orgány.)
Taky jsem měla problémy se žlučníkem, taky mi radily operaci. Upravila jsem stravu a zařadila pití čajů, žlučník se zklidnil. Když se "ozve", uvařím si čaj z listu pampelišky.

Dobrý den, operace se mají provádět, když Měsíc ubývá, co nejdál od úplňku, s výjimkou dnů, kdy prochází znamením Raka. Termíny najdete v tabulkách ve sloupci Lékařský zákrok : www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/zari

Proč se existují rozdíly mezi lunárními kalendáři co se týká postavení Měsíce v souhvězdích? Které výpočty jdou správné? Náš LK je sestaven podle známých autorů řady knih o měsíčních cyklech - Johanny Paunggerové a Thomase Poppa. Dovolím si tedy citovat jejich vysvětlení rozdílů (kniha Život v souladu s Měsícem):
1. Všechny měsíční kalendáře se téměř bez výjimky vypočítávaly stejnou metodou, totiž podle postavení Měsíce ve Zvěrokruhu, podle jarního bodu. Všichni tvůrci LK dokázali odjakživa určit na minutu přesně přechod mezi jednotlivými znameními zvěrokruhu. Ale protože se postavení Měsíce od nepaměti vždy uvádí jenom ne CELÉ DNY, člověk se musí rozhodnout, který klíčový okamžik zvolí. A má v podstatě dvě možnosti. Zvolí znamení… celý příspěvek

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Dobrý den,
potřebuji naplánovat vytržení "moudráku". Kdy je na to letos nejvhodnější den? Děkuji Alena

Dobrý den Aleno, trhání zubů by se mělo provádět za ubývajícího Měsíce, co nejdále od úplňku, s tím, že se vyhnete ještě dnům, kdy Měsíc prochází znamením Býka, který ovlivňuje zuby.

Dobry den,chtela bych dceri koupit lecivy kamen Sodalit.Kdy je nejvhodnejsi den na porizeni tohoto lameness?Dekuji Margita

Dobrý den, Sodalit se váže ke znamení Střelec a Vodnář, můžete ho tedy pořídit ve dnech, kdy Měsíc prochází jedním z těchto znamení. Záleží také na tom, co chcete Sodalitem léčit. Pak se můžete podívat do tabulky, jaké orgány se váží k jakým… celý příspěvek

Dekuji za odpoved,dceri ho chci poridit pro dusevni rovnovahu.Dekuji Margita

Dobrý den, štítná žláza by měla být spojena s býkem, to je i ve sloupku napsané, ale pokud stojí měsíc ve znamení raka, jsou psány žláza s vnitřní sekreci? nevím, jestli je spojitost štítná žláza? Dana

Dobrý den, máte pravdu, znamení Býka ovlivňuje oblast krku a tedy i štítnou žlázu. Rak působí na mléčné žlázy. Omlouvám se tedy za ne úplně správnou informaci, v tabulce údaje opravíme.

Také bych touto cestou chtěla poděkovat paní Dagmar. V minulosti mi dobře poradila ohledně posunutí termínu operace, kdybych na ni šla o týden dřív, určitě by nedopadla tak dobře..takže všem, kteří tady píšou, jak píše nesmysly, tak těm bych napsala, že jediný nesmysl je ten, který tady píšou sami!!

Dobrý den paní Marie, také děkuji a jsem ráda že jste mohla využít mých rad v souvislosti s vaším zdravím a to s příznivým výsledkem :)

Dobrý den, já velice děkuji, paní Dagmar za rady, při práci odpovídat, ještě na stále stejné otázky, je určitě náročné. Spojila jsem se na internetu ještě s astrologem na omílané téma, operace štítná žláza. Sdělil mi, že pokud stojí měsíc ve znamení… celý příspěvek

Dobrý den paní Jano, štítnou žlázu opravdu ovlivňuje Býk, díky tomu, že jste do toho takhle víc šťourala", jsem alespoň zjistila, že jsem vám dala nesprávnou informaci a mohla jsem ji nyní opravit i našich tabulkách, resp. doplnit k Býkovi. Děkuji

Co je dobré na tyden trvající rýmu,kašel,škrábání v krku,velké pocení,bolest kloubů a hlavy.

Paní Marie, na to je dobré další týden min. ležet v posteli a odpočívat, protože máte virózu a na ni krom.odpočinku a posílení imunity nic zázračného není :-).

Dobrý den 20.9 mám jit na konizaci děložního hrdla pokud nedostanu menstruaci je to vhodný den ?děkuji.

Dobrý den, 20.9. je novoluní, není to příliš vhodný den pro operace. Pokud by šel termín posunout o pár dní zpět, bylo by to lepší. Můžete si všechny vhodné termíny prohlédnout v tabulce ve sloupci "lékařský zákrok" www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/zari

Dobrý den, stále se to opakuje, ale nikde nemůžu narazit ve vysvětlivkách jaké znamení ve kterém stojí měsíc, má s čím souvislost, je to někde označené.Rak má mít spojitost se štítnou žlázou, ale v kolonce, kterému lékařskému zákroku se vyhnout to… celý příspěvek

Dobrý den, Rak ovlivňuje tyto orgány: žaludek, hruď, plíce, játra, trávení, žluč, žlázy s vnitřní sekrecí, mléčné žlázy. Je to v tabulce v kolonce "Orgány". Cokoli uděláte ve dnech Raka pro tyto části těla dobrého, bude působit dvojnásob pozitivně,… celý příspěvek

Dobrý den, mame boxerku v říjnu ji bude 9 let a veterinář doporučuje kastraci ,mužů poprosit, který den je nejvhodnější? Dekuji, s přáním hezkého dne Kučerova

Dobrý den, jako u každého chirurgického zákroku je třeba vybrat termín kdy Měsíc ubývá, vyhněte se dnům kdy Měsíc prochází znamením Šíra. Více v našich lunárních tabulkách..

Dobrý den 6.9 2017 mám jit na operaci koleno -meniskus je to vhodný den na operaci?Ten den je uplnek.

Dobrý den paní Svatavo, úplněk je vůbec nehorší den pro naplánované operace, doporučuji změnit termín na den, kdy bude Měsíc v ubývající fázi (co nejdál od úplňku) a nebude zrovna ve znamení Kozoroha.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

pane Pavel, co má společného operace štítná žláza s rakem? 11.10.2017 je tedy, už v raku tak to je špatné datum pro operaci štítná žláza. Děkuji JANA

Paní Jano,
termín 11.10.2017 je pro operaci štítné žlázy vhodný - ale jenom v případě, že má pacient opravdu zdravá játra....

Zdraví Pavel

Dobrý den, tatínek má jít zítra, pozítří či popozítří jít na reoperaci slinivky / odstranění zbytku slinivky - po ostranění 1cm nezhoubného nádoru- komplikace zánětu a prosakování slinivky/ |Který den, z těch následujících nevhodných je ten… celý příspěvek

Dobrý den, určitě až popozítří, aby Měsíc neprocházel znamením Panny.

Chtěla jsem se zeptat, mám jít 29.8. na stříhání a barvení vlasů. Neporostou vlasy rychleji?

Mam kadernici ve stejny den. 29. 8. je pribyvajici mesic, takze podle mych zkusenosti barva by mela vic chytnout a vydrzet. Ostrihani je nejlepsi ve Lvu, a Panne pokud vim, ale Strelec, ktery je v utery, urcite neuskodi. (omlouvam se ze pisi bez… celý příspěvek

Pokud chcete, aby vám zhoustly vlasy a začaly růst rychleji, zastřihujte je pravidelně každý měsíc v přibývající fázi když je Měsíc ve Lvu, což bude od února 2018. Jinak Lev, Panna, Váhy. Nejsou vhodné vodní dny (Měsíc v Raku Štíru, Rybách).

Dobrý den,

prosím, je vhodný den pro operaci bypass 29. nebo 30.8.2017?

A pokud ne, tak kdy? Až od 7.9.?

Děkuji Jana

Dobrý den, ani jeden den z vámi uvedených není vhodný, operace by se měli provádět v ubývajícím Měsíci. V září doporučuji období od 7.9. - 15.9. a pak ještě 19.9.

Dobrý den, prosím vás který den v srpnu nebo září je vhodný pro zavedení zirkonového implantátu zubu. . Mám určeno datum 21.8.2017 to ale asi podle tabulky není moc vhodné. Pokusím se přeobjenat.
Děkuji předem za odpověď
Vladimíra Bajerová

Dobrý den, novoluní není příliš vhodné pro jakékoliv zákroky, lepší by bylo posunout termín o pár dní zpět, nicméně je to pořád lepší, než přibývající Měsíc.

Dobrý den, v listopadu má jít dcera v 18ti měsících věku na očkování (zarděnky, spalničky, příušnice). Chci se zeptat, kdy by to bylo v listopadu 2017 nejvhodnější? mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, pro očkování si vyberte datum, kdy Měsíc ubývá a vyhněte se dnům, kdy Měsíc prochází znamením Lva. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/listopad

Dobrý den 11.10.2017 mi bylo odpovězeno, že je vhodný den k operaci štítná žláza. V jedné odpovědi, ale je, že se nemá operovat pokud tam prochází rak a ten prochází 11.10.2017 v 5.56 hod. do té doby určitě operace neproběhne. Nemá to, už vliv na… celý příspěvek

Dobrý den paní Jano, jak už zde bylo mnohokrát řečeno, den ovlivňuje to znamení, ve kterém stojí Měsíc v 0:00 h. V tomto se lun. kalendáře rozcházejí, navíc některé lk používají astronomický kalendář a ne astrologický, proto ty odlišnosti. Sice uvádíme přesné přechody do znamení, ale v lunárním kalendáři jsou důležité "síly", podle nichž je… celý příspěvek

Dobry den, v lunarnim kalendari me aktualne zarazilo, ze vcera i dnes se jedna o 23.lunarni den. Je to mozne, nebo se jedna o preklep, prosim? Vcerejsi i dnesni den nema ve svem obsahu jediny rozdil. (mj.hl.stejne symboly dne a i cislo 23.)

Dobrý den, nejedná se o přelep. Vše je vysvětleno v článku "Lunární den" www.spektrumzdravi.cz/lunarni-den

Dekuji za Vasi odpoved, Kuba.

Dobrý den, poradí mi někdo, jestli je vhodné datum 11.10.2017 na operaci štítná žláza.Dějuji JANA

Dobrý den, tento termín je v pořádku.

Dobrý den, prosím Vás, kdy je vhodné očkování v srpnu 2017 pro dítě 5 let (záškrt, tetanus, černý kašel). Jestli dobře chápu, že v ubývajícím měsíci, lékařský zákrok ANO, ale nevím, jestli se některým dnům vyhnout?
Děkuji moc za odpověď. Alena

Dobrý den paní Aleno, vyhněte se dnům kdy Měsíc prochází znamením Lva, protože Lev má vliv na nervový systém. Ubývající Měsíc je v pořádku.

Dobrý den, prosím Vás, kdy je vhodné očkování v srpnu 2017 pro dítě 5 let (záškrt, tetanus, černý kašel). Jestli dobře chápu, že v ubývajícím měsíci, lékařský zákrok ANO, ale nevím, jestli se některým dnům vyhnout?
Děkuji moc za odpověď. Alena

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,kdy je vhodná doba na sklizen brambor.
Děkuji za odpověď,
S pozdravem
Marie

Dobrý den, vhodné dny pro sklizeň brambor jsou ty, kdy Měsíc ubývá a je ve dnech kořene (panna, býk, kozoroh)

Dobrý den, je tady někdo kompetentní kdo odpovídá na vhodné dny k operaci? Také mně zajímá vhodný den v září a říjnu na operaci štítné žlázy. Děkuji Nová

Dobrý den, vše máte v tabulkách zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017 Ve sloupci lékařský zákrok musí být ANO (ubývající Měsíc).Vyhněte se pouze dnům, kdy Měsíc prochází znamením Raka.

Platí takové pravidlo: Nedotýkej se kovem té části těla, kterou právě prochází měsíc. A dále - nevhodný pro operaci je úplněk, takže čím blíže k novoluní, tím lépe.

Dobrý den, mohu se zeptat, kdy je nejvhodnější doba pro sběr kořene Kostivalu na mast

Dobrý den, kořeny se mají sbírat za úplňku :)

Ahoj Beruško, nejlépe na podzim to má kořen největší sílu.

Dobrý den, jaké jsou vhodné dny k odstranění štítné žlázy, v září a říjnu? Narozená 22.4.1964 v býku. Děkuji Jana

Dobrý den, vše máte v tabulkách zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017 Ve sloupci lékařský zákrok musí být ANO (ubývající Měsíc).Vyhněte se pouze dnům, kdy Měsíc prochází znamením Raka.

Od roku 2010 mám odstraněnou štítnou žlázu a dle mého názoru není vhodná doba nikdy. Pojídání tabletek Vás nikdy nedostane zpět do stavu, abyste se cítila jako se zdravou štítnou žlázou. Taky Vám nikdo neřekne, že se zhorší kvalita vlasů, kůže, nehtů, nebude vstřebávat dobře vápník, takže se zvýší kazivost zubů - respektive jejich lámání. Štítná… celý příspěvek

ŠŽ sice mám,ale beru několik let Euthyrox.P.doc.chtěl ŠŽ léčit pitim nejake "vody",která by ji vypálila,bohudíky,nestalo se tak.Ale únava,srdce aj.potíže jsou.Dá se něco udělat pro fit,mám i další skvělé diagnózy?

Mary, štítná žláza je většinou reakcí na nesoulad v našem těle, problém 5.čakry. Já osobně bych dnes nejprve zašla k psychosomatikovi, tam našla svůj problém, ten řešila. Je to sice léčba na dlouhou trat, ale s vědomím, že mohu něco změnit. Ta voda, o které píšete je radojód - indikuje se podle potíží v různé dávce. Podle východní medicíny také štítná žláza souvisí s pohlavními orgány, snaží se být v harmonii, tj. pokud je ŠZ hopotonická -… celý příspěvek

Dobrý den,můj partner chce na operaci ( zvýšená funkce štítné žlázy) v září , či v říjnu a věří,že mu pomůže. Nyní je podrážděný, nervózní,má snížené libido,prý se vše zlepší,ale já se velmi obávám.Je též Býk,hrozí mu nějaké problémy?Nikde jsem se… celý příspěvek

Dobry den, nechcete si ji radsi nechat a zkusit vyresit problem nejak jinak? Obzvlast vy, kdyz jste v byku...
Hezky den,
PB

Pani Brabcová, mohla bych se zeptat souk. ohledně vaší rady? Štěpánková

Dobrý den prosím Vás mám již deset let žlučový kámen 1,5 cm zvažují operaci na říjen podle kalendáře jsem si našla vhodné termíny 12.10,13.10,16.10 a 17.10 jsou správné termíny na operaci? Už jsem Vám jednou psala a to v roce 2014 na operaci tř.kyly… celý příspěvek

Dobrý den, zrovna procházím lunární kalendář,abych si naplánovala svou 3.očistu a zahlédla jsem váš dotaz a jen mě napadlo, zda by Vám nepomohl článek, nebo přímo pan Zajíček. Je pod tím rozsáhlá diskuze a moje maminka si tímto způsobem odstranila… celý příspěvek

Paní Štěpánková,také mám ŠŽ,již několik let,sníž.funkci,trvalo dlouho než to zjistili.Beru léky a je to v po tomu.Ráda bych věděla co vam poradila paní Brabcova,býk se nesmí operovat?Má známá Býk,je operováná,již několik let bere léky a celkem v poho.,je ji 80 let.Zdraví Marie.

Paní Marie, pokud by jste mi napsala email ráda bych se s vámi spojila Děkuji ŠTěpánková

Paní Marie, pokud by jste mi napsala email ráda bych se s vámi spojila Děkuji ŠTěpánková

Dobry den, dcera je narozena 03.03.2015. Ceka ji ockovani davkou MMR pred nastupem do skolky, ktery bude mit 01/2018. Ockovat bych chtela asi v zari, pokud bude dcera zdrava. Ktery den v zari je prosim vhodny? Nebo je jine obdobi vhodnejsi? Predem moc dekuji!

Dobrý den, očkování provádějte v ubývajícím Měsíci, vyhněte se dnům, kdy Měsíc prochází znamením Lva. Vhodný den si snadno najdete v tabulce - ve sloupci "lékařský zákrok" musím být ANO. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/zari

Dobry den, pritelkyne ma jit 22.8. na plastiku prsou. Podle tabulky je to den po Novu,kdy jiz operace nejsou vhodne, jaky je vas nazor,je to velmi nevhodny den.? Dekuji

Dobrý den, po Novu to není úplně ideální, ale je to ještě relativně daleko od úplňku a to je podstatné. Nejhorší je úplněk a dny kolem něj.

Dobrý den,
Syna (5let) čeká očkování Infarix.Zajímalo by mě vhodné datum.Je narozený 8.8.2011.
Moc děkuji !

Dobrý den, očkování provádějte v ubývajícím Měsíci, vyhněte se dnům, kdy Měsíc prochází znamením Lva. Vhodný den si snadno najdete v tabulce - ve sloupci "lékařský zákrok" musím být ANO

zdravím, prosím Vás, kdy mám sázet do země mochny? a kdy přesazovat Japonské javory cca 3 roky staré? Děkuji

Dobrý den, na přesazování jsou vhodné dny Panny Co se týká sázení, záleží zda chcete rostlinu na květ, na listy, pro kořen apod.

Dobrý den,čeká mně operace šedého zákalu. Můžete mi poradit vhodný termín? Děkuji

Ano,od 11.5 do 19.5.,se mohou oči operovat.Dle lunárního kalendáře.

Dobry den,
syn ma jit 3.5.na operaci nosni mandle,vyndani. V kalendari je tento den jako nevhodny,ted mam dilema zda to hrotit a posouvat jeste dal nebo zkusit jestli nekdo nevypadlo ke konci dubna tam by to melo byt lepsi. Nebo jestli to datum neni… celý příspěvek

Dobrý den,
já bych šla na mandle od 11.5 do 20.5., pokud to jde posunout, zkusila bych se s doktory domluvit.
Petra

Dobrý den,9.4 jsem byla na laserové operaci křečových žil dle kalemdáře operace ne,udělala jsem dobře?Jiný datum nebyl až v zimě,Děkuji

Dobrý den, prosím které dny jsou vhodné v dubnu na sadbu brambor...jsem začátečník ,ráda poslechnu měsíc :) a dále čeká mne v květnu či červnu nasazení korunky s čepem,ještě není pevný termín,kteríé dny jsou vhodné ?MUDr má plno, tak si moc vymýšlet nemůžu ale přesto ...

Dobrý den,
to, co roste pod zemí, by se mělo sázet za ubývajícího měsíce.
"Brambory sázejte do tří dnů po úplňku nebo v ubývajícím Měsíci ve znameních plodu (Býk, Lev, Střelec). Rané brambory sázejte od poloviny dubna, ostatní druhy v květnu."
Petra

Dobrý den paní Jano a Ivo,

podle všechno vaše operace, jak kýla, tak karpální tunel, vychází na dobré datum.

Doufám, že vám to všechno dobře dopadne a minimálně myšlenka, že máte vhodné data, vám pomůže při hojení.

Hezký den,
Petra

Dobrý den,
19.5.2017 mě čeká docela velká operace rozsáhlé kýly, sám lékař mě připravil na to, že hojení nebude snadné. Je to alespoň vhodné datum? Děkuji za zprávu.

Dobrý den, 18.května mám jít na operaci karpálního tunelu.Je to příznivý datum operace? Děkuji

Dobrý den,
5.4.2017 mám jít na vytržení zubu vlevo nahoře. Je to dobré ?
Děkuji

Mne to vychádza na 18.-19.4. a následne 14.-16.5.....Určite zvolíte správne

Děkuji za odpověď....Lidka

V ten deň mesiac pribúda a vtedy sa rany zle hoja,viac krvácajú atď.Z mojej skúsenosti sú najlepšie dní Kozoroha v ubúdajúcom mesiaci na ošetrenie zubov.Pozrite v lunarnom kalendári a skúste si preložiť termín na vhodnejší dátum.Anina

Dobrý den,jsem narozena 22.1.1967 mam jít na operaci kolene tvoří se mi cysty,termin mam 2.5.2017. Prosím poradtě, zda je to vhodný termín. Děkuji Lenka

Dobrý den,
pokud si můžete ještě změnit termín, chtějte njelíp 11.-20.5., s výjimkou 15. a 16., tam by se neměly provádět zákroky na kolenou. Snad se vám podaří si to ještě posunout. Hezký den.

Dobrý den, v pondělí dne 27. března mě čeká operace - vyndání vaječníku s cystou. Tento den je posledním vhodným dnem na lékařský zákrok, ale píšete, že v Rybách působí vše, co do těla dostaneme, mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Tělo dobře… celý příspěvek

Přeji hodně štěstí při operaci, určitě dobře dopadne, loni jsem ji absolvovala také 11. srpna a byla jsem v naprosté pohodě. A zrovna ten den právě tento zákrok nebyl podle lunárního kalendáře vůbec vhodný ... Ale moc jsem nad tím nepřemýšlela, byla… celý příspěvek

Dobrý den, syn se má v blízké době očkovat na spalničky, příušnice a zarděnky. Kdy by to bylo nejvhodnější? Objednala bych ho podle doporučení od vás. Děkuji.

Dobrý den, myslíte, ze je v pořádku jit v úterý 28.2.na cisteni kanalku? Beran pry ovlivnuje zuby, tak se bojim.....Děkuji

Dobrý den,
není to úplně nejideálnější, kdybych si měla vybrat, tak jdu od 13.3. do 27.3. viz Beran: Beran má vliv na oblast hlavy, a proto s ním pravidelně přicházejí migrény a bolesti hlavy. Dnes neprovádějte na hlavě žádné zásahy, obzvláště ne chirurgické, s výjimkou akutních případů.

Dobrý den,jak zjistím podle lunárního kalendáře co bylo za lunární den před 90 ti lety? Je tady někdo kdo mi poradí? Děkuji

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Dnes 14.listopadu 2016 má manžel plánovaný chirurgický výkon v lokální anestezi, a to kolem poledne. Nemám mít falešné iluze dle lékaře. Manžel je moc nemocný už 31 let. Slyšela jsem víckrát, že si musím uvědomit jak na tom je. Já však na to nedám a… celý příspěvek

Dobrý den. Manžel narozen 24.3.1951 má stanoven termín operace kyčelního kloubu na23.1.2017 . Prosím o odpověď zda je toto datum vhodné pro tento zákrok. Děkuji Lída.

Dobrý den,
syn 9měs. má jít v únoru či březnu na operaci nesestoupeného varlete.
Které dny jsou vhodné, případně je jiná metoda jak se vyhnout operaci? Děkuji moc za radu!

Lucko, náš kocourek měl také nesestouplé varlátko. Paní doktorka naordinovala operaci. S tím jsem se nesmířila a oslovila homeopatku. Už si nepamatuji, které léky Kulíškovi předepsala, ale zabraly a varlátko krásně sklouzlo :)) Doporučuji vám… celý příspěvek

Dnes je lékařská péče na vysoké úrovni, syn byl na operaci ve dvou letech a naprosto v pohodě operace i pooperační stav, v nemocnici byl jeden den.

Díky moc za radu, zkouším to i s homeo, ale je asi hodně hluboko....v kolika měsících měl váš syn na operaci jít?

jo, teď vidím, kocourek :) já jsem myslela že tak říkáte synovi :))))

Kocourek byl starý cca rok. Nevěšte hlavu a určitě to zkuste. Nemohu si vzpomenout co dostal na homeo, ale během týdne měl varlátko sestouplé. Tak to u vás bude trvat o pár dnů déle :)), ale stále to stojí za zkoušku. A představujte si před spaním, jak varlátko u synka sestupuje a uuuuž je v pytlíčku. Jste starostlivá maminka a tohle bude pro vás… celý příspěvek

Děkuji, jste moc milá, zkusím to :)

Dobrý den,
jdu 10.12.2016 na vyndání zubu moudrosti. Jsem narozena 20.1.1982. Je toto datum prosím vhodné? Velmi se bojím.
Děkuji

Omlouvám se chyba, datum měl být 10.11

Omlouvám se chyba, datum měl být 10.11

Dobrý den, nevadí když se vlasy stříhají při menstruaci? Chci je ostřihat podle lunárního kalendáře ve lvu, nicméně vždy mi to vychází přesně na menstruační cyklus - první dny.

Děkuji.

Vidím, že vám nikdo neodpovídá- myslím, že u stříhání to je jedno- nemá se dělat v době menstruace trvalá a chemické barvení (prý špatně chytá). U barvení hennou je tomu údajně naopak- egypťanky jí používají právě při menstruaci, údajně lépe chytá.

Dobry den, 23.listopadu 2016 mam jit na liposukci bricha a boku, podle kalendare je to pravdepodobne vhodny termin, je to tak? Dekuji za odpoved.

Dobrý deň,prosím Vás,kedy sú najvhodnejšie dni a v ktorej fáze Mesiaca / dorastajúci,alebo ubúdajúci mesiac /, na tetovanie obočia. / mikroblanding/. Ďakujem Vám velmi pekne za odpoved.

Dobrý den,
prosím vás, je vhodná operace na odstranění dělohy 18.10.?
Popřípadě, jaký by byl vhodný termín v listopadu?
Narozená jsem 14.6.1967.
Děkuji za odpověď.

Ještě jedna otázka, také je mi doporučeno odstranění dělohy, který den v srpnu, nebo v září by jste doporučila, děkuji nar,22.4.1964

Máte tam nádor nebo jde o něco jiného?

Pane Jiří, vaše rady se mi zdají rozumné. Neporadíte co se týče nesestoupeného varlete u miminka?V únoru či březnu má jít na operaci, ale raději bych kdyby nemusel....

Pošlete mi datum narození a celé jméno toho prcka.

Dobrý den pane Jiří, tak na tu štítnou žlázu nic nepomáhá, potřebovala bych poradit co dál DĚKUJI Jana

zblemtik zavinac seznam cz - písněte mi sem...

Moc děkuji, šlo by to i soukromě? Muj mail je: sin_xx_2000 zavinac yahoo.com

Děkuji, také mi šlo o to kdo odpovídá, neo, jestli můžu dát na jeho názor. Štěpánková

Dobrý den paní Štěpánková,na operace ženskch orgánů je vhodný ubývající měsíc s výjimkou dní, kdy je ve znamení Štíra.

Dobrý den, čeká mě cele odstranění štítné žlázy, jsem narozená 22.4.1964, který den je vhodný děkuji velice za odpověď měla bych jít 6.11.2016

Co Vás vede k odstranění štítné žlázy?

uzly na štítné žláze

Kupte si ve zdravé výživě hořké mandle a denně snězte 16 ks (4x4). Ale musí být hořké, jiné nefungují. Do dvou měsíců by měl být klid. Ale doktorům bych se s tím nechlubil, znám jejich reakce.

Dobrý den,štítná žlaza je u mne zatím v klidu-Euthyrox.Ráda bych ale věděla víc a také něco kladného udělala pro lepší funkci jinak-únava,velké poceni,špatné dýchání.Děkuji za názor i řadu.

Kolik je Vám let?

Děkuji, určitě to vyzkouším, ale vyzkoušela jsem toho mnoho, do operace se mi nechce. Máte nějaké lékařské vzdělaní? DĚKUJI JANA

Kdybych měl, tak se Vás nebudu snažit vyléčit, nemyslíte? :-)
Štítná žláza a ženy - to je problém komunikace a hlavně že se pořád řešíte. Přestaňte se řešit a nezatěžujte tím imunitní systém, který pak vyhodnotí štítnou žlázu jako něco nepatřičného a buď ji sám zlikviduje nebo ji ponechá svému osudu, když potřebuje jeho pomoc.

Všechny nemoci máme v… celý příspěvek

Jiří, báječný příspěvek, děkuji. Odkud čerpáte psychosomatické informace?

Víte, ono je to s tou psychosomatikou složitější. Nějaké návody v časopisech a knihách sice věci správně popisují, nemusí zrovna na Vás sedět. Každý orgán sice něčemu odpovídá, ale toho něčeho je hodně a správně určit přes monitor o co jde, umí jen málokterý jedinec. Ovšem ohlšedně štítné žlázy a problémy s ní ve vyšším věku u žen bývají velmi často o řešení se. Řešit se znamená podvědomou sebedestrukci, nespokojenost se sebou, místo přijetí svého údělu - který jste si před narozením vybrala. Prostě stárneme všichni, už nevypadáme jako ve… celý příspěvek

Jiří ano, rozumím, inklinuji k celostnímu přístupu k tělu i duši odjakživa a provádím rozbory dle Atlantské kabaly a numerologii jména a nyní jsem dokončila vzdělávací cyklus detox. poradce u Joalis a okrajově se zajímám o psychosomatiku (formou četby, diskuzních fór a sem tam nějakého semináře či besedy s Mudr. Klímovou, která do této oblasti… celý příspěvek

uzly na štítné žláze

Doporučuji si ponechat štítnou žlázu za každou cenu.....neo

Dobrý den, bylo by dobré, oddělit kdo na dotaz odpovídá, jestli má k tomu osoba určité kompetence, nebo ne? Nějaký neo, odpovídá svatbu v žádném případě, štítnou žlázu ponechat. Jal můžu věřit těmto odpovědím. Děkuji Štěpánková

Raději navštivte dobrého detoxikačního poradce/kyni.....on/ona vám to vysvětlí....

Ja mam stitnou zlazu pryc a diky tomu mam konecne krasne zdrave dite, takze na nejakeho/nejakou "neo" se vykaslete :-)

a víte, že Vám nevěřím?

To je ale vas problem... ja verim svemu endokrinologovi ;-)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda by mi mohl někdo poradit které datum v květnu 2017 je nejvhodnější ke svatbě (nejlépe víkend)Moc děkuji za odpověď

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

O svatbě radeji přestante uvažovat úplně.....neo

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Rozhodně žádné!

Prosím o radu, kdy je nejlepší den k operaci výměny kolene. Jsem ve znamení Lva. Uvažuji o konci října, je to vhodné? Děkuji.

hezky den,operaci kolena v rijnu je nejlepsi od 17.- 29.10

Dobrý den, které dny jsou, prosím, vhodné pro očkování? Pokud vím, nemělo by se očkovat v Rybách, kdy je imunita nejslabší, ale nevím, které dny a fáze Měsíce jsou pro očkování nejvhodnější. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, očkovat v ubývajícím měsíci a ne ve znamení Lva.

Doporučuji Vám vyhnout se očkování hodně velkým obloukem.....neo

Dobrý den, taky mě zajímá očkování - je to stejné jako s lékařskými zákrory (NE s přibývajícím měsícem a v úplňku)? Děkuji.

Také mě tato problematika zajímá, přidám se proto s dotazem k paní Veronice. Zde na stránkách jsem objevila jen to, že se nedoporučuje očkovat ve Lvu a přibývajícím měsíci.

Také mě tato problematika zajímá, přidám se proto s dotazem k paní Veronice. Zde na stránkách jsem objevila jen to, že se nedoporučuje očkovat ve Lvu a přibývajícím měsíci.

Dobrý den. Řídím se Vaším lunárním kalendářem, ale náhodou se mi dostal do rukou lunární kalendář Krásné paní a zjistila jsem, že v jejím kalendáři je čas přechodu jednotlivých znamení označen poznámkou LČ tedy letního času a vaše časy se liší od… celý příspěvek

Ty prechody berte minimalne z astronomickeho hlediska orientacne. Pokud by jste se chtela Lun.Kalendarem ridim s ohledem na dny a casy ovlivnene znamenimi, vykonavejte cinnosti vzdy cca uprostred toho casu v konkrernim znameni napriklad. Jinak jam je znamo prechody maji vzdy presah svou povahou na jednu i druhou stranu. Tylicky priklad s uplnkem -… celý příspěvek

Dobrý den,
prosím, může mi někdo poradit jak se zbavit nevábných výrustků na krku a v podpaží? Děkuji.

Výrůstky majio spojitost se špatnou funkcí jater, pokud si nedáte dohromady játra, budou se stále vracet.

Mastička na na to není, ale podvazují se přes noc vlasem, jsou na to potřeba minimálně tři ruce (dvě zavazují vlas a jedna drží výrůstek). Když… celý příspěvek

Já je odstraňuji sama. Dříve jsem je podvazovala nití, ale než odpadnou trvá to několik dní. Dnes je prostě ustřihnu vydezinfikovanými nůžtičkami na nehty. Chvíli ranka drobně krvácí. Děláme to tak už několik generací. Větší výrůstky raději podvázat ty malé ustřihnout.

Mne je odstranila MUDr. Sulcova na sve klkinice Eleganz, Praha 6 a max.spokojenost.

Zkuste zajít na kožní. Někde se odstraŇuje tzv. nůžkami.

děkuji, na kožním jsem byla(i jsem si odstříhání zaplatila) a do roka jsem na tom stejně.
Krásné dny, Skalková

Jistě, je třeba jít víckrát, Často naroste znovu. Dusíkem ještě asi rychleji. tedy mi. Mějte se hezky.

Zkuste si koupit příptavek Duofilm v lékárně, zabírá skvěle.

děkuji, vyzkouším.
Krásné pohodové dny, Sk.

Zkuste si koupit přípravek Duofilm v lékárně, zabírá skvěle.

Dobrý den, v jaké fázi měsíce, popř.když je v jakém znamení je nejlepší jít na tetování? Děkuji.

Dobry den, chcem sa spytat, preco sa 19. lunarny den opakuje 2x ???

Dobrý den,Jsem narozna 7.3.1951.Chtěla bych se zeptat který den v květnu je nejvhodnější na operaci žlučíku.bolívá mne každý den.Děkuji.

dobrý den náhodně jsem sem klikla užívám na žlučník i játra bylinu smil květ ,,od grešíka dělá moc dobře právě žlučníku , játrům i ledvinám ,, odvádí z těla nevyloučenou žluč, kyselost v játrech,, atd,,, mom tento čaj objednaný z lékárny, je krásně žlutý, není hořký, ikdyž obsahuje hořčinyx..

Dobry den, chtelabych si zaaplikovat Botox na oblicej, koncen srpna a nebo v zari, prosim o pomoc s informaci ktere datum bude vhodne s vyraznym ucinkem? Predem srdecne dekuji za vasi odpoved

Dobrý den. Tak to by byla na výrazný účinek nejlepší filipojakubská noc.

Souhlasím, pane Evžene

Dobry den pane Evzene,
srdecne dekuji za Vasi odpoved .
Prosim o informaci, jine data nemuzou byt v Zari.
Predem dekuji za Vasi odpoved

Dobrý den. Tak to by byla na výrazný účinek nejlepší filipojakubská noc.

Dobrý den. Tak to by byla na výrazný účinek nejlepší filipojakubská noc.

Dobrý denn, prosím o doporučení vhodného termínu očkování našeho syna, který se narodil 5.1.2016 v 18.56 hod v Plzni. Je tedy kozoroh a ascedent má ve lvu. Jedná se o první povinné očkování, zatím žádné nedostal, snažím se to trochu pošoupnout. Děkuji za odpověď

Navštivte stránky MUDr.Elekové, je tam vše vysvětleno.....

Dobrý den,
jsem zmatená z lunárního kalendáře 23.3.2016, kde je uvedeno, že měsíc přechází z Panny do Vah v 5,17, úplněk nastává ve 12,01 a přitom je psáno, že úplněk je v Panně. Je to chyba nebo tomu nerozumím?
Děkuji za odpověď a přeji krásné jarní dny. Iva

Hezký den, pokud lunární kalendář vyuzivate v praxi, uvědomte si, že energie znamení které postupně přichází a odchází se překrývají a ovlivňují. Takže je zbytečné řešit hodinu dvě dopředu či dozadu s ohledem na minutovou přesnost. To vážně je k ničemu . Váš život ovlivňuje tolik faktorů, panna o hodinu zpět nebo tam nic neznamená. Berte to… celý příspěvek

Dobrý den, jaké datum by jste mi doporučil na operaci štítné žlázy, v lednu, únoru, březnu 2017, nevím, jestli je nejlepší hned po úplňku nebo v té druhé fáze. Děkuji Jana

Dobry den, asi je ztucneni Panny chybne...mesic, luna prechazi ze znameni Panny do znameni Vah, jak uvadite a je v tabulce, uplnek zacina ve 12.01 hodin.V tu dobu uz je vsak mesic jiz ve Vahach, takze uplnek take.Doporucuji orientovat se prechody… celý příspěvek

Děkuji za odpověď.
Ta chyba má však důsledky - celý slovní popis dne je tedy o Panně a přitom měsíc už je ve Vahách a navíc den č. 16 začíná až večer 23.3., takže na celý den před východem měsíce platí charakteristika dne č. 15 - ale ta poukazuje také na Pannu. Je to vlastně celé posunuté a neodpovídající. Už jsem si toho všimla vícekrát, ale… celý příspěvek

Prosim Vas, da se tento kalendar najit nekde na internetu take v anglictine? Hledal jsem, ale takhle peknou verzi jako mate Vy , jsem nenasel. Dekuju , J

Hezký den Jakube, v angličtině máme takovou "light" verzi portálu a to na adrese: www.spectrumofhealth.com ..běžte rovnou na tuto stránku, kde máte celý LK v angličtině - www.spectrumofhealth.com/lunar-calendar/2016

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ,měsíc ubývá kdy je vhodné sestříhat okrasné křoviny které znamení je vhodné do šířky.
A ještě bych prosila kdy je vhodné zasít semínka rajčat a paprik. Já nikdy nevím jestli je lepší ubývající nebo přibývající . Děkuji za odpověd.

Dobrý den.
Mám plánovanou operaci bederní páteře na 24.2.2016 ale onemocněla jsem - zánět průdušek, beru ATB a nevím asi budu muset operaci odložit. Pod jakými orgánem je tento druh operace.Byla bych Vam moc vděčný za radu .Mé datum narození je 17.7.Děkuji.Naty

Dobrý den Natašo, kostra a pohybový aparát je pod znamením Kozoroha.

Reaguji na Vas dotaz.Zalezi,co mate k operaci bederni patere.U cinske mediciny maji vyborny vapnik,zinek a jine...ktere pomohou s odstranenim narustku na pateri,pri skolioze atd..pokud mate zajem ozvete se.Spevakova

Dobrý den, paní Spěváková,
mám tentýž problém jako pí Nataša nebo o čem se zmiňujete Vy - výrůstky na páteři, včetně krční, skoliózu atd. Budu moc ráda, poradíte-li mi na to něco účinného, bez radikálních vedlejších účinků, hlavně přírodního (+… celý příspěvek

Přestante konzumovat tavené sýry a uzeniny.....neo

Dobrý večer,
chtěla bych Vás tímto poprosit o radu ohledně vhodného dne pro umělé oplodnění v měsíci dubnu 2016.
Švagrové první pokus nevyšel a moc by si přála miminko....
Předem děkuji.

Osvědčená metoda pro otěhotnění je Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues. Cvičíte sestavu cviků tři měsíce denně (cca půl hodiny) a pak stačí ob den. Metoda HJT pracuje s fyzickým, emocionálním a energetickým tělem. Je velmi účinná. Najděte si kurz ve svém okolí. Alena Šíblová

Děkuji, najednou té stránky minulých dvou let fungují...

A reklamu komunikační agentury, kterou máte na stránkách s fotografií dívky, která vám přísně kouká do očí s ukazováčkem namířeným na vás, je silně nepříjemné pro většinu lidí a může je to odrazovat od vašich stránek. To vám potvrdí každý lékař z psychiatrie či psychoterapeut.....

Máte-li problémy s dívkami z reklam, doporučuji adblock ...

mám adblock a aj tak sa mi tá nepríjemná reklama zobrazuje :-(

Ještě jednou dobrý den, vidím že jste tento příspěvek psala až jako druhý, dle textu jste byla pravděpodobně rozladěna, že se vám nezobrazily požadované stránky tak jak píšete v předchozím textu. Víte ta reklama o které píšete s velkou pravděpodobností pokrývá náklady na provoz těchto stránek. Díky reklamám které jsou tu zobrazeny si můžeme zdarma… celý příspěvek

Ráda bych si klikla na kalendáře měsíců aspoň 2 minulých let, abych k popisům cítění a stavům mých pacientů, které mám podrobně popsané v mých diařích, přidala i lunární fáze. Možná tím přijdu na další příčinu jejich dlouhodobých problémů a budu… celý příspěvek

Dobrý den, já jsem na jednotlivé měsíce i dny z roků 2014 a 2015 klikala a zobrazovaly se mi bez problemů. Zkuste to znovu a nebo v jiném prohlížeči, např. já mám oblíbený Chrome. Verca

dobrý den ,zítra jsem objednaná na ultrazvuk,vím že jsem těhotná 5 týdnů,je vhodné se v novém měsíci nechat vyšetřit ultrazvukem?a druhý dotaz zda mohu sázet na zahradě tujky a ořezat stromy,děkuji za odpověd.Jonášová.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které dny jsou podle lunárního kalendáře nejvhodnější pro pedikúru.

Děkuji za odpověď.
Gianni

V říjnovém kalendáři máte chybu, dva dny po sobě je uveden 22. lunární den - v neděli a pondělí.

Dobrý den Aneto, to není chyba. Vždy jedenkrát za měsíc se stane, že Luna zůstává na obloze přes půlnoc, tzn. že následující den nemůže být uveden čas východu Měsíce a daný lunární den se tedy přenáší i do druhého kalendářního dne. Není tedy chybou,… celý příspěvek

Děkuji Dagmar za rychlou odpověď. To jsem nevěděla, zase jsem o něco moudřejší :) Přeji vám hezkou neděli.

Dobrý den, kdy je dle lunárního kalendáře nejvhodnější doba na oplodnění? Děkuji

Dobrý den Lucie, v prvé řadě je podmínkou aby žena měla ovulaci. Jedině v době ovulace, která nastává obvykle mezi min 10 a cca max 15 dnem cyklu může žena otěhotnět. Shodou okolností připravujeme sérii článků, kde se mužete lecos dovědět,například i to jak si sama svou vlastní ovulaci zjistíte a to několika různými metodami. Když nám dovolíte Vás… celý příspěvek

Prosím moc také o zaslání informací na můj e-mail ohledně článků. Děkuji Simona

Dobrý den,
děkuji za odpověď, určitě je možné mě kontaktovat emailem, velmi ráda bych se dozvěděla více o různých metodách.

Hezký den i Vám :)
Lucie Křížová

Dobrý den,je možné očkování dítěte třeti den po uplňku(úplnėk v pondėlí,očkování ve čtvrtek)? Občas čtu,že vliv úplňku je ještė nėkolik dní poté. Moc děkuji.

Dobrý den Jano, tady platí, že čím dále jste od úplňku, tím lépe. Energie úplňku slábne postupně, jak Měsíc ubývá, není to náhle. Ideální je naočkovat před novoluním, ale dejte pozor, aby Měsíc nebyl ve znamení Lva.

Dekuji:-)

Dobrý den,potřebuji se objednat na operaci pupeční kýly.Není to akutní.Nepůjde o otvírání dutiny břišní,jen o řez v okolí pupku a zašití praskliny velké asi jako třešeň.Hodil by se mi termín už 15.9.2015 nebo potom každé následující úterý je operační den,to je 22.9.píše se v lunárním kalendáři ,že jsou nevhodné chirurg.zákroky,ale mezi přímo… celý příspěvek

Dobrý den Lenko, první dva termíny jsou nevhodné, protože Měsíc přibývá. Na znamení už tolik nesejde. Být vámi, počkala bych na ubývající Měsíc, tedy toho 29.9. nebo ještě později, co nejdále od úplňku..

Dobry den,

rada bych se zeptala ktery den je vhodny na vytrhnuti zubu moudrosti v zari nebo rijnu. Mnohokrat dekuji za opdpoved, nejak se nemuzu podle kalendare sam rozhodnout.

Katerina

Dobrý den Kateřino, na vytrhnutí zubu zvolte ubývající Měsíc s výjimkou dní, kdy Měsíc prochází znamením Býka. Konkrétní datum si nejlépe vyberete sama :)

Moc dekuji za odpoved, ted je topro mne jasnejsi:-) Katerina

Přízemí pro dva dny po sobě? 6 a 7 ?

Dobrý den,
mám předpokládanou operaci břišní aorty, termín srpen-září.Který termín je nejvhodnější k této operaci? Jsem narozena 31.12.1944.
Děkuji za zprávu.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Děkuji za kalendář, koupila jsem si takový krásný kalendář a vše od Vás si tam zapsala abych to mohla mít stále u sebe. Ještě jednou díky. :-)

Omluvte prosím chybu v lunárním kalendáři - Dne 26.5. je uvedeno, že je odzemí. To je však až 27.5. v 00:12h. Na odstranění chyby pracujeme.

dobrý den, pokud chci zažádat online o pracovní pozici, který z nejbližších dnů je nejvodnější? Děkuji

Ptám se: Kde "zmizel" Hadonoš? Proč jsou znamení "stejně" dlouhé? Existuje "alternativní" lunární kalendář?
S úctou Vlado.

i me by to zajímalo, syn se narodil v době, kdy by měl Hadonoš ,,vládnout´´ ?!

Dobrý den, prosím o objasnění toho, proč je celý den pod vlivem např.raka, přestože se třebas v prvních hodinách dne měsíc přehoupne do znamení lva? Možná to je jen kvůli technickému nastavení kalendáře a měla bych se řídit časy než celými dny...? Děkuji

Dobrý den Kateřino, podstatné je, v jakém znamení stojí Měsíc o půlnoci. To znamení pak ovlivňuje následující den, bez ohledu na to, kdy Měsíc přechází do dalšího znamení. Podle tohoto pravidla se řídili také naši předkové a řídí se podle něj i jiné uznávané lunární kalendáře. Řiďte se tedy celými dny, ne časy. Navíc přechod do dalšího znamení je… celý příspěvek

Dagmar - Spektrum Zdraví

Reaguji na tuto Vaši odpověď:
02. 03. 2015 08:26:00
Dobrý den Kateřino, podstatné je, v jakém znamení stojí Měsíc o půlnoci. To znamení pak ovlivňuje následující den, bez ohledu na to, kdy Měsíc přechází do dalšího znamení. Podle tohoto pravidla se řídili také naši předkové a řídí se podle něj i jiné uznávané lunární kalendáře. Řiďte se tedy celými dny, ne časy. Navíc přechod do dalšího znamení je pozvolný, energie se postupně prolínají, může být tedy v tom přechodovém dni patrný vliv obou znamení.

Kde jste Dagmar… celý příspěvek

Dagmar - Spektrum Zdraví

Reaguji na tuto Vaši odpověď:
02. 03. 2015 08:26:00
Dobrý den Kateřino, podstatné je, v jakém znamení stojí Měsíc o půlnoci. To znamení pak ovlivňuje následující den, bez ohledu na to, kdy Měsíc přechází do dalšího znamení. Podle tohoto pravidla se řídili také naši předkové a řídí se podle něj i jiné uznávané lunární kalendáře. Řiďte se tedy celými dny, ne časy. Navíc přechod do dalšího znamení je pozvolný, energie se postupně prolínají, může být tedy v tom přechodovém dni patrný vliv obou znamení.

Kde jste Dagmar… celý příspěvek

Dobrý den, pokud chci vložit přihůášku na určitou pracovní pozici, jaký je teď v tyto dny nejvodnější termín? Děkuji

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,vím že ůplněk není vhodný jít k lékaři 4.2.2015 .CHodím na kontroly tak v průběhu 9měsíců.Jsem objednaná od léta 2014 zapomněla jsem si zkontrolovat termín. Můžu podstoupit odběry krve a sono štítné žlázy v tento… celý příspěvek

Dobrý den, můžu se zeptat, které dny jsou nejvhodnější k epilaci? Zvlášť když jsem náchylná k tvorbě boláčků a zarůstání chloupků. Moc děkuji za odpověď. KK

Dobrý den, k epilaci využijte dnů ubývajícího Měsíce, nejlépe když je Měsíc v Kozorohu. Ne dny Lva.

Dobrý den.V měsici únoru chci provést jaterní detoxikaci organismu.Která doba Měsíce je pro toto nejlepší?Děkuji.
P.S.Je dobré udělat před ní jaterní očistu a kdy?

Dobrý den, detoxikaci je nejvhodnější provádět v ubývajícím Měsíci od 5.2. do 18.2.- nepíšete, jak dlouho má očista trvat ani jakým způsobem ji chcete provádět, proto nemohu být konkrétnější.

Paní se ptala,že chce dělat očistu jater,bylo jí řečeno, že nejlepší termín je od 7.2-18.2 při ubývajícím měsíci. Chci tuto očistu také dělat, ale termínově mi to vychází na 6.2, mohlo by to být toho 6.2 nebo ne a proč? Děkuji. M.

Dobrý den, očistu ze provádět už od 5.2., v odpovědi byla chyba. Děkuji za upozornění.

Dobrý večer,děkuji za odpověď a doplňuji,že se jedná o jaterní čistící kůru dle Dr.Clarkové s použitím Glauberové hořké soli,olivového oleje,šťávy z grepu a ornithinu.

Tuto kúru jsem také podstoupila, ale pod odborným vedením ajurvédského doktora Dr.Freje. Vím tedy o co jde. Určitě využijte ubývající Měsíc. Předpokládám, že máte přesné instrukce o tom, co máte před samotnou kúrou a během ní provádět, jak upravit… celý příspěvek

Dobrý den p.Dagmar.Mám ještě osobní dotaz.Mám dvě stejné jaterní čistící kůry.U Dr.Clarkové se používá Glauberova sůl a ornithin,u druhé je čistý síran hořečnatý,ale ne Glauberova sůl a nepoužívá se ornithin.Jinak postup užívání je úplně stejný.Jaký… celý příspěvek

Dobrý den paní Ludmilo, s výběrem soli vám bohužel neporadím, na to se nespecializuji, já jsem měla detoxikaci jater pod dohledem, takže jsem si nápoje nepřipravovala. Vím ale, že se používala Glauberova sůl. Ještě k vaší původní otázce, detoxikaci můžete začít od 5.2.

Dobrý den, 16.2.2015 paní doktorka oční mne bude objednávat na plastiku horních víček,v které době od tohoto datumu,je to nejlepší? Děkuji BK

Děkuji za odpověď. BK

Dobrý den, vhodný termín si snadno najdete v tabulce v kolonce lékařský zákrok. U vás pouze 17. a 18.2., potom je 14 dní přibývající Měsíc, což není pro operace vhodné období. Pozor také na znamení Berana. Více v tabulce. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2015/unor

Dobry den..Ktery den bude nejlepsi na strihani vlasu za ucelem rychlejsiho rustu?Dekuji Michaela

Dobrý den, jsou to dny, kdy Měsíc prochází znamením Lva.

Dobrý den,v kalendáři na rok 2015 je uveden peeling na 22a23 unor. Ale v povídání z minulého roku je napsáno ,že peeling jen v ubývajícím měsíci. Co je správně. Dékuji.

Dobrý den, v kterých měsíčních fázích doporučujete očistnou hladovku? (t.j. 10 až 14 dní o vodě). V loňském roce jsem je většinou prováděl od 1. čtvrti do úplňku + den, dva (celkem 6 kůr za rok). Jaké období zvolit pro 21 dní? Jde pouze o očistné… celý příspěvek

Dobrý den očistné kůry provádějte vždy za ubývajícího Měsíce, detoxikační efekt je v té době vyšší. Čím blíže novoluní, tím bude efekt větší. Kúru začněte 2-3 dny před úplňkem, kdy budete už mnohem méně jíst, v den úplňku už např. jenom šťávy a po úplňku už jen vodu po zbytek dní.

Dobry den,

od 20 ledna do 27 ledna mame dat vakcinu nasemu perskemu kocourovi. Nejsem si jista jesli se to pocita jako lekarsky zakrok a na jaky organ se to vztahuje. Ktery den by byl nejlepsi?

Mnohokrat dekuji za pdpoved.

Katerina

Dobrý den, očkování je zákrok, který by se neměl prováděl ve dne Lva ani v přibývajícím Měsíci.

Dobrý den, moje dcera má jít 23.1. (ryby) na očkování, není to problémové znamení na očkování? Ptám se, aby neměla nějaké komplikace. Děkuji za odpověď

Dobrý den, Ryby jsou OK, očkování by se nemělo provádět ve dnech Lva. Přibývající Měsíc ale není příliš vhodný.

Dobrý den, chci jít v lednu některý pátek na permanentní makeup celých rtů, to znamená kontura rtů a celé vystínování, který pátek je vhodný? Pátek proto, protože je to asi 3 dny hodně nateklé, proto chci být přes víkend doma..Nevím, pod jaký orgán rty spadají. Děkuji moc.

Dobrý den, určitě volte ubývající Měsíc a vyhněte se dnům. kdy Měsíc prochází znamením Berana a Býka. Vhodný je tedy pátek 9. a 16.1.

Dobrý den,chci se zeptat od čeho se odvíjí SAUNA.Koukala jsem se,že jednou je to při přibývajícím a jednou při ubývajícím měsíci.Jen ze zvědavosti.Děkuji

Dobrý den, sauna je efektivnější při ubývajícím Měsíci, tělo se v tu dobu lépe čistí a detoxikuje. Pokud je někde psáno v přibývajícím Měsíci, pak je to asi v souvislosti se znamením, kterým Měsíc prochází. U některých znamení je sauna totiž také velmi vhodná.

Dobrý den, které dny (nejbližší den) jsou vhodné na napsání zprávy dávnému příteli s možností obnovení předchozího vztahu? Děkuji za odpověď

Dobrý den v listopadu (asi od poloviny dále) bych měla jít na gynekologický odběr tkáně - biopsii. Zatím si relativně termín mohu vybrat. Který den by mohl být nejvhodnější (kromě pátků)? Děkuji!

Dobrý den Hanko, vhodné termíny pro gynekologickou operaci jsou od 7. - 19.11.2014.

Děkuji! začátek listopadu je na mě moc brzy, snažím se ještě všemi možnými způsoby nemoc zvrátit :-). Ovlivní ještě více zanmení? Jsem váha.. a pak případný zákrok v prosinci? Děkuji za odpověď!

Milá Hanko, znamení, ve kterém jste narozená, nesouvisí s lunárními vlivy. Vy se u operace musíte vyhnout dnům, kdy Měsíc prochází znamením Štíra, který ovlivňuje pohlavní orgány. Měsíc by měl určitě být v ubývající fázi. V tabulce si můžete najít… celý příspěvek

Dobrý večer,úplně náhodou jsem natrefila na Vaše stránky a prosím o radu.Mám podstoupit po květnové(16.5.) artoskopii kolene další zákrok,jedná se o částečnou náhradu kolenního kloubu.Termín si mám zvolit v prosinci,nebo v lednu.Z vlastních zkušeností po několika operacích vím,jak je důležitá fáze měsíce,špatný termím-nová operace,tomu bych se… celý příspěvek

Dobrý den Jaroslavo, vhodné termíny pro zákrok si najdete snadno v tabulce na prosinec zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2014/prosinec a na leden 2015 zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2015/leden. V kolonce Lékařský zákrok by mělo být ANO. Vyhněte se ještě dnům s Kozorohem.

Dobrý den paní Dagmar,velmi Vám děkuji za odpověď,datum operace zvolím podle vaší rady.Přeji hezké odpoledne Jaroslava.

Dobrý den-prosím vysvětlit-dnes je 15,.9-pondělí-podle vašeho kalendáře je ale bud úterý,nebo je 14.9....Jak je to tedy skutečně?Jelikož jsem se chtěla nechat dnes ostříhat-jsem na vážkách-pokud je pondělí-to tedy je-ale 14-tak se stříhat mám-pokud… celý příspěvek

Dobrý den paní Ivo, mohu vám jen doporučit ostříhat se v tomto roce, září 2015 je přeci jen ještě daleko :)

Jo tak to jo-to jsem se teda překoukla:-))díky za upozornění,pěkný den,Iva

Dobrý den, ještě se tu moc nevyznám, ale chci někoho poprosit o radu kde sehnat zmiňovanou citrónovou esenci na zbavení oblečení od cizích energií a co to vlastně je.děkuji všem

Dobrý den, citronovou esenci jsme mívali v nabídce, bohužel nyní už nemáme. Zkuste firmu Nobilis Tilia.

Dobrý den. Kvůli nachlazení jsem nemohla ke kadeřnici ve dnech Lva a Panny. Dnes je 28.8. - Váhy. Bude držet i dnes den po Panně ještě barva a stříhání vlasů?
Moc děkuji za rychlou odpověď.

Dobrý den, ve Vahách se povede účes a střih, i barva bude držet,protože Měsíc přibývá. Můžete s klidem ke kadeřnici jít.

Dobrý den.Mám prosbu.Prosimvás mohli by jste mi poradit?Jsem nar.ve znamením střelce a mám jít na operaci levého kolene.Přibližně září-říjen,
termín je na mě.Mohli by jste mi napsat,kdy by to bylo nejvhodnější?
Děkuji Pretschová Dagmar

Dobrý den Dagmar, termín operace volte v ubývajícím Měsíci, vyhněte se také dnům kdy Měsíc prochází Kozorohem. Úplněk a novoluní nejsou vhodné pro operaci.

Dobrý den, která zářijová sobota je vhodná pro svatební den? Děkuji.

Dobrý den, vhodná je první a poslední sobota v září, ale je lépe poradit se s astrologem, toto je velmi obecná rada.

Dobrý den, větrání ve vodních znameních se nedoporučuje.Je horší větrat ve vodních znameních nebo když venku prší a znamení jsou třeba blíženci nebo střelec?Děkuji

Dobrý den, myslím že větší roli hraje určitě počasí. Když je venku 90% vlhkost, protože prší, prádlo vám určitě nebude schnout dobře, i kdyby byl Měsíc ve Lvu.

Dobrý den, vím, že na pedikúru je vhodné znamení kozoroha, ale je vhodné ve znamení Lva dělat pedikúru? Děkuji za odpověď

Dobrý den, znamení Lva nijak nevadí, pro pedikúru není ani vhodné, ani nevhodné.

Dobrý den, slyšela jsem, že existují dny v určité fázi měsíce, ve kterých se provede depilace a chloupky již nedorostou. Je to pravda,

Dobrý den Šárko, máte zřejmě na mysli den 18.6. Je to den, kdy to, co vytrhnete, již znovu nevyroste. Musíte to ale vytrhnout do 13:00 h. Na tento efekt nemají vliv fáze Měsíce, den je stále stejný. Jinak obecně je dobré provádět depilaci v ubývajícím Měsíci.

Dobrý den, den je stále stejný, tedy i v přestupných letech? pokud to správně chápu, tak pořád je to datum 18.6. Proč je toto datum tolik výjimečné ohledně depilace a vytrhávání, bez ohledu na měsíční fáze a jiné vlivy? A jak je tomu v jiných zeměpisných šířkách? Moc Vám děkuji, s pozdravem JZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy je nejlépe skládat zkoušky, a kdy je lépe se jim vyhnout? Děkuji.:-)

škoda, že neexistuje lunární kalendář jako aplikace do chytrého telefonu, je úžasně zpracovaný...

Ahoj, kdy je prosím vhodné odstranění znamínka? Nebo spíše mi ho jenom jakoby "oholí", děkuji

Ahoj Táňo, znamínko si nech odstranit v ubývajícím Měsíci, vyhni se dnům Kozoroha.

Dekuji za odpoved pani Dagmar!

Dobrý den, 4. 11. 2014 mám jít na operaci štítné žlázy /odstranění laloků/. Můžete mi poradit, jestli je tento den vhodný nebo se zkusit přeobjednat na některý vhodnější den? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, tento den není příliš vhodný pro operaci, protože Měsíc přibývá. Vhodné termíny si najdete zde v tabulce v kolonce Lékařský zákrok www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2014/listopad

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je vhodný termín na očkování dcery (nar. 13.2.2014) dne 26.6.2014 a následně očkování dne 14.8.2014.
Manžel (nar. 30.6.1974) je objednán také na očkování dne 26.6.2014, momentálně mu doznívá onemocnění horních… celý příspěvek

Dobrý den,
své dítě bych nenechala nikdy očkovat. Prostudovala bych si být Vámi spíše vedlejší účinky očkování, než vhodné datum. Ten doktor by si to v životě nepíchl, co hodlá podat Vašemu dítěti!

Dobrý den,
své dítě bych nenechala nikdy očkovat. Prostudovala bych si být Vámi spíše vedlejší účinky očkování, než vhodné datum. Ten doktor by si to v životě nepíchl, co hodlá podat Vašemu dítěti!

Dobrý den,
své dítě bych nenechala nikdy očkovat. Prostudovala bych si být Vámi spíše vedlejší účinky očkování, než vhodné datum. Ten doktor by si to v životě nepíchl, co hodlá podat Vašemu dítěti!

Dobrý den Kateřino, termíny jsou v ubývajícím Měsíci a nejsou ve znamení Lva, lze je tedy považovat za vhodné. Při očkování musí být očkovaná osoba absolutně zdravá, u manžela bych tedy počkala nejméně ještě měsíc, pokud mu nemoc teprve doznívá. Pro dítě doporučuji podávat v týdnu, kdy je očkování prováděno, homeopatika (např.Thuja) na zmírnění… celý příspěvek

Dobrý den, dotaz mám ohledně ošetření nohou(paty),v kalendáři na červen jsou uvedeny dny 18,19.6 jako vhodné ale na jiné stránce se píše,že ne v ubývajícím měsíci a ne v Rybách.
Děkuji

Dobrý den, o jaké konkrétní ošetření se jedná?

Jedná se o ztvrdlou kůži na patách.

Ve dnech Ryb je vhodné pečovat o nohy formou masáží, koupelí apod. Odstraňování zrohovatělé kůže se již považuje za zákrok, protože se dotýkáte nohou kovovým nástrojem a zasahujete do několika vrstev kůže. Tímto tedy ten v okamžik chodidla… celý příspěvek

Děkuji za vysvětlení, zatím jsem vyzkoušela jen stříhaní nechtů s úžasným výsledkem a stříhání vlasů . Raději se zeptám než abych pak tvrdila ,že to nefunguje.

Dobrý den,
dcera 7 let má pupeční kýlu. Mám ji objednat na nějaký podzimní termín k operaci, můžete mi poradit, které jsou vhodné? Nejsem si jistá, k jakému znamení pupeční kýlu přiřadit.
Děkuji mockrát.
Gabriela

Dobrý den Gabrielo, v případě operace pupeční kýly je dobré vyhnout se dnům, kdy je Měsíc v Panně. Ta ovlivňuje oblast břicha. Důležitější je ale fáze měsíce, ta by měla být ubývající. Určitě se vyhněte úplňku a 2-3 dny před a po úplňku.

Dobrý den ,ve kterém jiném znamení než v kozorohu je dobré nastřelit dítěti náušnice? Může být i 26.5. v býku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nastřelení náušnic není dobré provádět v Býku, jelikož ten ovlivňuje uši a jakékoliv zásahy v oblasti uší jsou tedy v ten den přijímány dvojnásob citlivěji. Volte ubývající Měsíc v jiném znamení.

Děkuji za odpověď. Ještě se chci zeptat, jestli vadí při nastřelení náušnic, když je měsíc v přízemí.

Přízemí by už nemělo tak vadit. Ale není to úplně ideální, protože Měsíc je v ten den nejblíže Zemi a jeho vliv je dost silný.

Dobrý den, děkuji za odpověď a zajímavou informaci.

Dobrý den,

mě by zajímalo, jaktože jsou někdy po sobě 2 lunární stejné dny. Teď to byl 19. lunární den, např. v říjnu to bude den 22. Děkuji

Dobrý den Veroniko, je to proto, že Měsíc zůstává na obloze z předchozího dne. V ten druhý den tedy není východ Měsíce, proto lunární den stále trvá a končí až západem Měsíce.

dekuji. to jsem nevedela :-)

Dobrý den, nevím jak jinak, ale v měsíci květen máte dvakrát uvedený 19 lunární den. Pak nenásleduje 21 ale 20. Jinak opravdu moc hezké stránky a počteníčko. Krásný a pohodový den.

Dobrý den, je to tak správně. Měsíc zůstává 18.5. na obloze, ten den nemá východ. Proto trvá 19 lun.den i 18.5.

Mam takovou malou prosbu,čeká me operace oci,jsem narozena30.9 .1970,byli mi navrženy termíny letos 10.7.,,28.8.,,a 25.9. Také tohoto roku ,můžete mi poradit, jaky je pro me nejlepší termín?dekuji mockrát za rychlou odpověď,děkuji pencova

Dobry den, tak jsem zrovna ve stadiu hledani vhodnych dnu pro moji operaci oci :-). Co mohu doporucit z praxe - mesicek musi ubyvat. Uvitam take podrobnejsi rady, pokud je nekdo ma. Dik.

dobri den prosilabych novi menstruaci kaledar na rok 2015 dekuji vam s pozdravem Hašanová

Dobrý den, menstruační kalendáře nevedeme :)

Zajímalo by mne, jak je to s časy v lunárním kalendáři po změně času, je třeba přepočítávat na LSEČ? Děkuji za odpověď. JJ

Časy v Lunárním kalendáři není třeba přepočítávat, všechny údaje jsou ve středoevropském zimním i letním čase.

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám jít na operaci tříselné kyly někdy v říjnu ...spíše si to mám naplanovat ..vzhledem k práci .Na kdy v tom říjnu bych si to přesně mohla určit ....může být i září .Děkují Vám za odpověd.

Dobrý den, na operaci je vhodný termín od 9.10. - 21.10.2014. Další termíny si snadno najdete v tabulkách lunárního kalendáře v odstavci "Lékařský zákrok".

Dobrý den, je vhodné jít tento týden ke kadeřnicí na barvu a ostříhání?

Dobrý den, tento týden to vhodné není. Jednak je ubývající Měsíc, barva by tedy nemusela dobře chytnout a mohla by se rychleji vymývat a jednak měsíc prochází znameními, která nejsou pro úpravy vlasů příliš vhodná. Určitě nechoďte ke kadeřníkovi v sobotu a v neděli 39. a 30.3. - nepříznivé dny.

Ještě jednou obtěžuji, a kdy by bylo vhodné ke kadeřínící jít? Děkuji

Ke kadeřnici je vhodné jít v přibývajícím Měsíci ve znamení Lva a Panny. Máte to vždy uvedené v pravém sloupci v tabulce lunárního kalendáře.

Dobry den, jake obdobi ve fazi mesice je nejvhodnejsi k otehotneni?A vase doporuceni na den v breznu, dubnu?Dekuji :o)

pro ženu je nejvhodnější doba k otěhotnění v době, před svými ,,měsíčky,, nebo hnedka po, tudíž pokud je vše v rovnováze, je to v době těsně před úplňkem nebo v novoluní.. ;-)

S tím souhlasím.

Dobrý den,prosím Vás, kdy by bylo nejlepší nabrousit kuchyňské nože, aby byly dlouho ostré?/už jsem se jednou ptal, ale nemůžu to najít:/ děkuji Jaromír

Dobrý den pane Jaroslave, nože zkuste nabrousit za úplňku.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, který den je nevhodnější k zanechání kouření.

Dobrý den, určitě novoluní.