Lunární den

Lunární den trvá od východu Měsíce do jeho západu a nemá tedy nic společného se vstupem Měsíce do astrologického znamení ani s kalendářním (slunečním) dnem. Lunární den je skoro o hodinu delší než sluneční den a Měsíc následujícího dne vychází vždy později než předešlého dne. Lunární měsíc může mít 29 nebo 30 lunárních dní. První a třicátý lunární den mohou mít různou délku, od několika minut po 24 hodin. První lunární den trvá od novoluní až do prvního východu měsíce, který následuje po novoluní. Čím je lunární den kratší, tím intenzivnější jsou děje, které se v něm odehrávají.

Vždy jedenkrát za měsíc se stane, že Luna zůstává na obloze přes půlnoc, tzn. že následující den nemůže být uveden čas východu Měsíce a daný lunární den se tedy přenáší i do druhého kalendářního dne. Není tedy chybou, pokud je v našem lunárním kalendáři uvedeno dvakrát za sebou stejné číslo lunárního dne!

Každý lunární den má svoji specifickou energii, kterou na nás působí. Žití v souladu s těmito energiemi nám přináší snadnější a rychlejší zdolávání cest a překážek, které se v našem životě objevují. Znalost energií lunárních dní nám usnadňuje orientaci v každodenních situacích a dává nám možnost žít v harmonii sám se sebou, ale i s okolním světem.

V lunárním dni dále rozlišujeme Lunární ráno, Lunární den, Lunární večer a Lunární noc.

Lunární ráno – začíná východem Měsíce (může být např.i v noci)  – vládne nestabilita, zejména v emocích a náladách

Lunární den – negativní emoce, popudlivost, energeticky náročné výkyvy emocí, sny bývají prorocké a přinášejí důležité informace

Lunární večer – emoce jsou více pod kontrolou, projevuje se  hloubavost, pomalost, sebedůvěra, odpoutanost, klid

Lunární noc – projevuje se slabost, bezmocnost, deprese,  osamělost, stesk, uzavřenost

Dále rozlišujeme:

Lunární měsíc - začíná a končí novoluním a mívá 29 nebo 30 dní.

Lunární rok - má stejně jako běžný kalendářní rok 12 měsíců, ale má pouze 354 dny, což je o 11 dní méně. Pro dorovnání těchto dvou cyklů se  jednou za 3 roky vsune do lunárního roku 1 měsíc navíc.

Tabulka lunárních dní ke stažení v PDF


Stáhnout v PDF

Přečteno: 124618x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dnes úplněk se zatměním ..noc na dnešek katastrofa . Spani jak na vodě, když už jsem usnula,tak živé sny, některé dávají smysl, některým nerozumim,bylo jich vic ..den nezačal moc dobře, vnitřní neklid,nervozita. Snažím se uklidnit ,no moc se mi to nedaří, uvidím jaký bude večer a dnešní noc

Dobrý den, 29.8. jdu na operaci s ledvinou, je to vhodný den?
Moc děkuji

Dobrý den, tento den není vhodný, protože Měsíc přibývá. Vyberte si raději termín v ubývajícím Měsíci, co nejdál od úplňku, s výjimkou dní Vah. www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2017/srpen. Ve sloupci lékařský zákrok máte napsáno ano nebo ne, podle toho se můžete orientovat.

Dobrý den, 18. září 2017 jsem objednaná na laserovou operaci očí. Na stránkách ale čtu, že oči budou tento den přecitlivělé. Je operace vhodná? Případně který lunární den je vhodný? Děkuji Vám.

Dobrý den, tento den je podle lunárního kalendáře pro operace vhodný, můžete být bez starosti. Pokud by jste si chtěla vybrat jiný termín, tak ubývající Měsíc, vyhnout se dnům Berana.

Dobrý den, děkuji Vám za Vaši odpověď. Krásné dny. Dagmar

Aky vplyv ma dnesny den na znamenie LEV?

Lidi, už to neberte!!!
Já si myslím... to je dobrý nápad!

Dobrý den.
Mám dotaz k 16 lunárnímu dni (symbol motýla/holuba). Tento ten je doporučena harmonie. Vždy jsem se snažila tento den (nebo i jiný) vyhýbat se konfliktům, nechat to být, případně řešit kompromisem. Problémem je, že u nás doma máme poslední dobou komplikovanou situaci a holt jsem to na tento den už prostě nevydržela a takzvaně "bouchla". Máte i nějaké informace k tomu, co se v takovýto případ může stát? (něco jako zrcadlo - rozbije se - 7 let neštěstí)? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, porušení harmonie v 16.lunární den vedou k pádu, všechny předchozí očisty přijdou vniveč. Křik a zloba v tento den vedou k onemocnění krve. Je dobré provést očistu - fyzickou , mentální i duchovní.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jaký byl lunární den v tyto dny, kdy se narodily mé děti: 7.9.2002, 17.12.2003, 28.7.2005, 22.9.2008. Poradila byste mi, kde by se daly takové informace zjistit? Dekuji, Lucie

Dobrý den, toto si můžete zjistit např. na zahraničním webu lunarium.co.uk.

Dobrý den.
S manželem jsme se brali před 12 lety.
Svatba byla 19.9.2003 v 10.hodin dopoledne. Dá se prosím, zpětně někde zjistit, který byl lunární den? :-)
Děkuji Vám.
Aberlová.

Dobrý den, tehdy byl 8. lunární den, ubývající Měsíc v Raku.

Dobrý den, vážená paní Dagmar.
Mnohokrát Vám děkujeme za Vaši odpověď.
Aberlovi, Brno.

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda znáte přesný vzorec (algoritmus) a údaje pro výpočet východu a západu Měsíce.
Děkuji, Irena

Dobrý den, pokud máte na mysli nastavení programu, který vypočítává západy a východy Měsíce, tak to řeší naši programátoři. Program se bude během května aktualizovat, aby se zajistila co největší přesnost údajů.

Dobrý večer, jen jsem se chtěl zeptat, proč je v lunárním kalendáři dva krát po sobě 20. lunární den. Konkrétně dva dny za sebou 8.4 a 9.4? Děkuji za odpověď. Jirka A.

Dobrý den Jiří, jednou za měsíc je vždy 2 dny stejný lunární den. Je to dáno tím, že Měsíc zůstává na obloze do druhého dne, tedy ten druhý den nemá východ. Jelikož lunární den trvá od východu Měsíce do jeho západu, tak se protahuje až do toho druhého dne.

Děkuji Vám mnohokrát za odpověď. Není mi ale pořád jasný ten východ a západ. Dne 8/4 byl východ 23.55 hod. a západ byl ale také uveden a to na 8.32 hod. Pokud ale lunární den trvá od východu do západu, měl tady tento lunární den tedy skončit druhý den a to 9/4 v 8.32 ráno...? Ano, v tento den je u východu pomlčka, jako kdyby zůstal na obloze a vůbec nevyšel, ale západ je již u 9/4 zase uveden a to v 9.13 hod. Takto to vypadá, že vyšel jednou a zapadl 2x... :-) A taky ještě nechápu, když je uvedené, že 9/4 zapadl v 9/13 hod ráno, znamená to v ten den nebo den následující, tudíž 10/4 ? A také když je uveden východ měsíce - například 10/4 v 0.50 hod., je myšleno 50minut po půlnoci přelomu dne 9/4 a tudíž lunární den platí celou noc 10/4 až do rána 10/4 anebo je to noc následujícího dne, tudíž od půl noci 10/4 s přelomem na 11/4? Děkuji za vysvětlení. J. A.

Dobrý den Jiří, 8.4. vyšel Měsíc v 23:55 a zapadl 9.4. v 9:15h. Další východ byl 10.4. v 0:52 a západ v 10:05h. To znamená, že 9.4. Měsíc opravdu nevyšel, pouze zapadl, protože se čas láme přes půlnoc. Ale to neznamená, že fyzicky Měsíc nevyšel :) Na druhou otázku jste si odpověděl sám: ..když je uveden východ měsíce - například 10/4 v 0.50 hod., je myšleno 50minut po půlnoci přelomu dne 9/4 a tudíž lunární den platí celou noc 10/4 až do rána 10/4 -
ANO.

Dobrý den, také mi není jasný například zítra novolunní, máte tam, že ve 2,29 přechází měsíc ze střelce do kozoroha ale přitom potom o dni píšete jako o NOVOLUNÍ VE STŘELCI, přitom už je snad Kozoroh ne? tak jak to je, má se zítra jíst podle střelce nebo podle kozoroha?

Dobrý den paní Jano, znamení dne se vždy řídí tím, v jakém znamení stojí Měsíc o půlnoci, tzn. jakým znamením začíná den v 00:01 h. Pod tímto znamením se odvíjí celý den, i přesto, že např. ve 2:29 h už Měsíc přechází do dalšího znamení. Sice to není podle astrologů přesné, ale je to tak záměrně, jelikož tímto způsobem fungovali lunární kalendáře našich předků. Je to tudíž odzkoušené a energeticky to "sedí". Zítra tedy vše dělejte podle Střelce, jak je uvedeno.

děkuji za odpověď, jen by mne zajímalo, je potom informace, že to znamení 2.29 přechází do jiného znamení k něčemu? nebo se od toho odvíjí ten lunární den?

Zdravím vás paní Jano, informace o přesném přestupu Měsíce do jiného znamení by neměla chybět v žádném lunárním kalendáři, ale lunární den se od toho neodvíjí, alespoň ne v našem lunárním kalendáři.

Dobrý den, chci se zeptat moc jsem nepochopila ten první a druhý lunární den, proč je oboje psané v jednom dni a další dny už je vždy jen po jednom.

Milá paní Terezo, první lunární den trvá od novoluní do prvního východu Měsíce po novoluní. Tzn. že 22.12. trvá od 2:36 h do 7:48 h. Druhý lunární den začíná prvním východem Měsíce po novoluní a trvá až do jeho dalšího východu. je to tedy 22.12. od 7:48 h do 8:39 h 23.12. Další lunární dny trvají od východu Měsíce do jeho západu. Délka lunárního dne se tedy liší od délky běžného dne. Může trvat několik minut nebo i 25 hodin.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Lunární den. Každý den je východ a západ měsíce v jinou dobu. Někdy je to i přes den. Jak je možné, že ho v ten den, kdy již dle tabulky na ten den měsíc zapadl, vidím ho v noci na obloze? A také mi není vůbec jasné, že někdy je východ a západ v noci a v doporučeních pro ten konkrétní den je např. stříhání stromků na zahradě. To se opravdu dělá v noci? :-) Pochopila jsem totiž, že vliv měsíce a tudíž i doporučení pro ten den - trvá jen po dobu konkrétního lunárního dne. A co platí po zbytek dne? ( nebo noci... :-D ) To se již lunárním kalendářem asi nedá řídit, že?
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď.
M. Aberlová, Brno

Dobrý den paní Miroslavo,
zřejmě jste pochopila lunární kalendář špatně. Existuje tzv.Lunární den, ten trvá od východu Měsíce do jeho západu. K němu se vztahuje doporučení napsané pouze v odstavci xx.lunární den. Ostatní doporučení se řídí NE lunárním dnem, ale fázemi Měsíce a také znameními, kterými Měsíc prochází (trvá 2-3 dny). Stříhání stromků určitě nedoporučujeme v noci :) To u žádného lunárního dne napsané není, nemá to s tím ani souvislost. Proč vidíte Měsíc na obloze i když už zapadl, to opravdu netuším. Prosím příště o konkrétní den a čas, kdy se to stalo.

Dobrý den, moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Konkrétním dnem byl například 24. listopad, kdy východ měsíce byl v 9.02 a západ měsíce v 18.12. Tyto údaje mám ze stránek Českomoravské myslivecké jednoty. ( Vy uvádíte východ 9.04 a západ 18.15, ale ono je to v podstatě skoro totéž. :-) ) V tuto konkrétní noc byl měsíc na obloze- i když zapadl v 18.15. hod... :-D Opravdu tomu nerozumím, nejsem odborník, ale byla jsem v ten ,,den" na noční a tak proto ten zájem o vysvětlení. Ty stránky jsem pochopila špatně asi proto, že je vždy popsaný Lunární den, pak je zelená čára a pod čarou další odstavce- jako například ENERGIE DNE, ZDRAVÍ, STRAVA.........ZAHRADA, no a u těchto článků na pravém boku je tabulka LUNÁRNÍ DEN VE ZKRATCE. Proto jsem se domnívala, že to platí k tomu. Jelikož plánuji dle kalendáře pracovat a řídit se ním, moc Vám děkuji za vysvětlení. Ten Váš mi totiž ze všech přišel nejlepší a líbil se mi nejvíc. Takže ještě jednou děkuji za ozřejmění, netušila jsem totiž, na koho jiného se s dotazem obrátit. :-)
M. Aberlová, Brno

Dobrý den, potřebovala bych upřesnění pro větu "Sny z dnešní noci se do tří dnů splní". Zajímá mě, jestli se myslí noc, co byla, nebo noc, co bude. Děkuji.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat nebo poradit,kdy je vhodný den na peněžní půjčku,aby se vše v pořádku zaplatilo.Děkuji

Dobrý den, zítra 9. 7. 2014 si nechávám udělat své první tetování v podobě andělských křídel na levé ruce. Je tento den vhodný? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, tento den není příliš vhodný, protože Měsíc přibývá.

Dobrý den,čeká mě operace štítné žlázy kdy je vhodná doba?Děkuji

Dobrý den, vyhněte se přibývajícímu Měsíci a dnům, kdy Měsíc prochází znamením Raka a Býka. Také novoluní není vhodné a určitě ne úplněk. Vhodné datum si snadno najdete v našich tabulkách www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2014/brezen

Dobrý den mam přítele odcestoval daleko když si v úplnku budu přát aby se brzy vrátil stane se to?Slyšela jsem že se v této době plní přání

Dobrý den, úplněk a novoluní jsou magicky silné dny, proto určitě stojí za zkoušku přání v tyto dny vyslovit.

Prosím o upřesnění, do jakého znamení spadá můj den narození 21.1.1948. Dle vaší tabulky je to znamení Krysy. V jiných horoskopech je to ve znamení Vepře. Děkuji za odpověď.

Dobrý den Jarko, Vaše datum narození skutečně spadá ještě do znamení Vepře, znamení Krysy začíná až 14 dní poté.
redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli termín mé operace kýly tříselné a pupeční 12.11.2013 je vhodný? Děkuji za odpověď.

Termín není příliš vhodný, měsíc přibývá. Více v nasi tabulce

Pěkný den, mohu poprosit o radu, dcera jde 22.11.2013 na operaci nádorku na slinné žláze. Zda je tento termin vhodný? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Hano, tento termín je v pořádku :)

Dobrý den,s přítelem by jsme se chěli vzít.Který den by byl vhodný k uzavření sňatku? Narodila jsem se 7.6.1976 ,přítel 31.7.1973.Děkuji

Dobrý den, zde by byla vhodnější rada astrologa. Radila bych však vyhnout se úplňku a novoluní a zvolit přibývající Měsíc.

Dobrý den, zlomila jsem si nohu/kotník/ a mám jít na operaci.Který den by byl v dubnu vhodný a který ne ? Narodila jsem se 25.4.1949. Děkuji

Dobrý den, vhodné dny pro operaci najdete v tabulce zde: www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2013/duben
Je tam sloupec "Lékařský zákrok", kde je uvedeno ANO (můžete jít) nebo NE (není vhodné jít na operaci). Vyhněte se také dnům, kdy je měsíc ve Vodnáři.

Prosím pěkně, kde mohu zjistit jaké znamení má vliv na mé znamení skopce. Narodila jsem se 3.4.1948 sobota v 06.00 hodin.Ptám se proto, že veškeré horoskopy/ ikdyž jim tak zcelka nevěřím/ se spíše hodí na znamení býka. Děkuji za zprávu.

Milá paní Miroslavo, máte zřejmě na mysli ascendent. Ten má kromě ostatních planet rovněž zásadní vliv na naše chování a na to, jak se cítíme. Pro výpočet vašeho ascendentu a zhotovení osobního horoskopu se však obraťte na zkušeného astrologa. Mohu doporučit p.Baudyše, popř. Alenu Bratkovou www.moderniastrologie.cz/

Malachov nepíše o lunárni dni, ale o lunárním cyklu. Ten je podle něj od východu do východu.

Budu citovat z knihy od Malachova: "Odpočítávání dne začíná vždy v 0 hodin 00 minut a začátek měsíčního dne je spojen s východem Měsíce, na 24 hodin připadají 2 měsíční dny." tedy např. dne 28.8.2012 od 0:00 h do 17:45 trvá např 5. měsíční den a od 17:45 do 24:00 6.měsíční den, atd..

Děkuji za rychlou odpověď. Přesto se ještě jednou otáži. Nerozumím tomu, že za 24 hodin se vystřídají 2 měsíční dny. Např. 28.8.2012 vyjde Měsíc v 17:45, 29.8. v 18:16. To by znamenalo, že jeden den "trvá" půlhodiny.

Dobrý den, Malachov používá tzv."den měsíčního cyklu" nebo také "měsíční den" (nikoliv lunární den), který trvá od východu do východu Měsíce. Na 24 hodin připadají tedy 2 měsíční dny, při novoluní 3. Pokud se chcete řídit dle jeho doporučení pro zdraví, používejte toto pravidlo. Naše doporučení na Lunární dny se opírají o znalosti nejznámějšího ruského astrologa Pavla Globa.

Omlouvám se za chybu, mělo být dne následujícího.

Dobrý den,
v knize G.P.Malachova je uvedeno, že lun.den trvá od východu do východu Měsíce (www.ulozto.cz/xXTaEU7/lunarni-kalendar-pdf) strana 5. Na tomto webu je uvedeno, že jde o dobu od východu do západu. Jaká informace je pravdivá?

Je-li např. 11.lunární den vhodný k hladovce (kniha Sám sobě doktorem od pana Cingroše), znamená to tedy, že např 27.8. je dobré být o hladu od 17:16 do 01:15 dnes následujícího? Tento pán také doporučuje na 14.lunární den klystýr, což v tento měsíc (srpen 2012) vychází na 30. od 18:51. Jde mi "jen" o info, zda rady jakéhokoliv dne je dobré dodržovat od východu do západu Měsíce - pokud jsem to správně pochopila.

Děkuji za případně cenné informace,
s pozdravem
Jana P.

Zalezi na tom jake mate problemy,ale poradim vam rada,jak bude v mych silach..

Potřebuji poradit mam velke životni problemi


Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Růženín + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem varianta mat: pukaný…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Karneol

Náramek z minerálních kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Korál + Tyrkenit

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Neznámá moc Luny v kostce - kniha

Thomas Poppe, Johanna Paunggerová MĚSÍC DO KAPSY Už naši předkové si byli…

Cena: 149 Kč

MOC LUNY - kniha

Thomas Poppe, Johanna Paunggerová Komplexní vědění o správném načasování;…

Cena: 299 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte