Lněná mouka BIO RAW 250g Rapunzel

EU rawEU_Organic_Logo
Cena: 79  

Dodavatel/Výrobce: Rapunzel

Vysoce kvalitní BIO a RAW mouka ze semínek lnu

Lněná mouka je velmi bohatá na vlákninu a rostlinné bílkoviny (100g mouky obsahuje 2x více bílkovin než maso). Proto je výborná pro děti, sportovce a samozřejmě vegany. Lněná mouka obsahuje kyselinu listovou, která je nesmírně důležitá v prvních týdnech těhotenství. Její chuť je neutrální. Lněná mouka má široké spektrum použití. Je vhodná nejen na pečení, na zahušťování, ale také se hodí do nápojů, kaší, jogurtů, atd. 

Obecné informace: Lněná mouka se získává namletím lněných semínek, které jsou nejprve částečně zbaveny oleje. Tímto krokem se prodlouží trvanlivost, protože právě olej je složka, která po namletí způsobuje degradaci semínek lnu. Zároveň se tak zvýší přisvojitelnost cenných látek, které jsou jinak zabudovány v semínku. Mouka má neutrální chuť a vysokou schonost bobtnat. Díky tomu je nutné ji konzumovat s dostatečným množstvím tekutin a nepřehnat to s jejím množstvím. Doporučená dávka je cca 1 lžíce mouky denně.

Živiny: Vitamín A, vitamín D, vitamín K, vitamín E, vitamín B6, vitamín B1, sodík, hořčík, draslík, vápník, železo, fosfor, a další

Využití v kuchyni: Lněná mouka po namočení silně bobtná. Proto je vhodná především pro zahušťování nápojů, polévek, omáček,... Vynikající je i do müsli, jogurtů, desertů, palačinek, do kaší, do obilných a zeleninových pokrmů, na pečení,...

Kalorická hodnota ve 100g: Energie 1346 kJ (323 kcal), Bílkoviny: 40g, Sacharidy: 3,9g (z toho cukry 3,8g), Tuky: 8,8g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,9g), Vláknina: 34g, Sodík: méně než 0,1g, Vitamín B1: 1,1mg (100% DDD), Vitamín B6: 1,2mg (86% DDD), Kyselina listová: 280µg (140% DDD), Hořčík: 760mg (203% DDD), Vápník: 120mg (15% DDD)

Složení: Len BIO - produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti nejvýše do 70%

Hmotnost obsahu: 250g

Země původu: Německo


Kategorie: Mouky, škroby, prášky, RAW Food

Střeva, TráveníStáhnout v PDF

Přečteno: 1204x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.