Celer

Celer je mnohdy přes své léčivé účinky dost opomíjená zelenina. Ne každý ho má rád pro jeho specifickou chuť, ale kdo si ho oblíbí, může čerpat velké množství zdravotních benefitů. Kromě blahodárného vlivu na zdraví je celer velmi účinným afrodiziakem!

Celer a jeho léčivé účinky

Celer může naše tělo ochránit v mnoha směrech. Díky vitamínům máme po požívání celeru zdravou kůži, krásné nehty a silné vlasy, játra i střeva nám fungují, jak mají, a jsme více odolní vůči stresu.

Díky celeru máme i silnější imunitu a dokážeme se lépe bránit nežádoucím návštěvníkům našeho těla. Celer totiž obsahuje spoustu éterických olejů, ty ochranně působí nejen na samotnou rostlinu, ale i na nás. Při pojídání se tyto oleje uvolňují a chrání vše, kudy procházejí – ústa, sliznice, žaludek i střeva. Cestou ještě stihnou vydezinfikovat náš trávicí trakt a zbavit naše tělo infekcí.

Účinky celeru oceníme i při nachlazení, kdy nám pomůže v rozpouštění hlenu a zabíjení mikroorganismů. Stačí sklenička čerstvé celerové šťávy a bacily se dají na okamžitě ústup.

Celer se hodně využívá i jako pomocník v léčbě bolavých kloubů, artritidě, dně nebo revmatismu. Jeho užívání podporuje tvorbu moči, tak se naše tělo čistí a odplavuje všechny škodlivé látky pryč. Tím se uzdravuje pohybový aparát.

Aby toho nebylo málo, celer dále snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi, pomáhá při trávení, působí jako prevence proti žaludečním vředům a jako lék na jejich zmírnění, používá se jako šetrné projímadlo, snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku, pomáhá zhubnout a působí i jako ověřené afrodiziakum.

Kdy celer škodí?

Kromě případů alergie na celer nejsou známy žádné nežádoucí účinky na naše tělo. 

Víte, že…

...pokud chovatelé potřebují rozšířit svůj chov králíků o nové přírůstky, dávají jim celer? Chovatelé uvádějí, že malí králíčci na sebe nenechají dlouho čekat a jejich vrh je zdravý a silný.

...už i staří Egypťané používali celer jako přírodní afrodiziakum, které jako jedno z mála mělo stejný účinek na muže i na ženy? Jeho účinky v tomto ohledu jsou známé dodnes.

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Další léčivé potraviny

Tip na recept

všechny recepty >

Celerové pyré s bramborem

Očištěný celer a brambory nakrájíme na kostky, vložíme do osolené studené vody, přivedeme k varu a uvaříme asi 25 - 30 minut doměkka. Slijeme a celer s bramborami rozšťoucháme společně s máslem. Na závěr přidáme...

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE U ČLÁNKŮ

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte