Kurkuma celá 50g DNM

Cena: 30  

Dodavatel/Výrobce: DNM Company s.r.o.

Indické koření

Kurkuma, neboli indický šafrán, byla známa v Evropě už od starověku. Odpradávna se používá v orientální kuchyni pro svoji krásně žlutooranžovou barvu např. do rýže, zeleninových a luštěninových jídel.

Jedinečná štiplavá chuť kurkumy zlepší chuť a přidá barvu tradiční indické masale a rýžovým pokrmům. Kurkuma má nejen široké využítí v gastronomii, ale je také velice uznávaná celostní a ájurvédskou medicínou pro své účinky na tělo. Kurkuma dlouhá podporuje normální trávení a normální činnost jater. Působí také na klouby a kosti. Kurkuma hraje roli v normálním fungování imunitního systému a dýchacího systému. Přispívá k normální činnosti nervové soustavy a krevního oběhu. Vliv kurkumy dlouhé je znám také v kosmetice, neboť pomáhá udržovat normální stav pokožky.

Více o kurkumě se dozvíte v knize: KURKUMA - ájurvédské koření života

Složení: kurkuma dlouhá - celá

Použití: Chuť má kořennou až ostře trpkou, podobnou zázvoru. Její vůně je sytě dřevitá protkaná květy, citrusy a zázvorem. Nejčastěji se používá v indické kuchyni. Jako samostatné koření se hodí k darům moře, rýžovým jídlům, ragů, vaječným pokrmům, pikantním hořčičným omáčkám, můžeme s ní obarvit např. másla, sýry, pečiva a likéry. Lze jí ochutit nudlové pokrmy, omáčky, zelenina a majonézy. Důležitou složkou je samozřejměve všech žlutých kari. Špetku můžeme přidat i do těsta na knedlíky nebo na pečivo.

Skladujte na suchém a chladném místě. Po otevření doporučujeme skladovat ve vzduchotěsné nádobě.

Obsah balení: 50g

Skladujte: na suchém a chladném místě. Po otevření doporučujeme uchovávat na suchém a chladném místě.

Země původu: Indie

 


Kategorie: Koření jednodruhové

Antioxidanty, Dýchací systém, Játra, Kůže, Rány, odřeniny, Trávení, ŽlučníkStáhnout v PDF

Přečteno: 698x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.