KEŠU ořechy Jumbo 250g Fudco

Cena: 164  

Firma/Výrobce: Fudco

Ořechy s nasládlou chutí, bohaté na vitaminy a minerály

Kešu ořechy obsahují mnoho hořčíku, železo, draslík, zinek, dále vitamíny skupiny B, niacin, kyselinu pantotenovou, nenasycené mastné kyseliny (olejovou, linolovou). 

  • Kešu jsou energeticky vydatné a bohaté na živiny, mají vysoký obsah bílkovin a esenciálních mastných kyselin.
  • Prospěšný tuk: Kešu oříšky mají nižší obsah tuku než většina jiných ořechů. Tuk, který obsahují, pochází z mononenasyceného oleje - kyseliny olejové, jež je mimo jiné považována za živinu krásy
  • Bohaté na minerály :Kešu oříšky jsou velmi bohatým zdrojem minerálů jako je mangan, draslík, měď, železo, hořčík, zinek a selen. Selen je důležitou mikro-živinou, která funguje jako spolučinitel pro enzymy s antioxidantními účinky jako jsou glutathion (cukerné) peroxidy, jedny z nejsilnějších antioxidantů v těle. Měď je spolučinitelem pro mnoho životně důležitých enzymů, včetně cytochrom c oxidázy-a super-oxi-dismutázy (dalšími minerály s funkcí spolučinitelů pro tento enzym jsou mangan a zinek)
  • Zinek je spolučinitelem v mnoha enzymech, které regulují růst a vývoj, vznik spermií, trávení a vznik nukleárních kyselin.
  • Bohaté na vitamíny: Kešu oříšky jsou rovněž bohaté na mnoho esenciálních vitamínů jako jsou kyselina panthotenová (vitamín B5), pyroxid (vitamín B6), riboflavin a thiamin (vitamín B-1). Tyto vitamíny, které tělo vyžaduje z vnějších zdrojů, jsou nezbytné pro metabolismus bílkovin, tuků a uhlovodíků
  • Antioxidanty: Oříšky rovněž obsahují vhodné množství Zea-xantinu, důležitého flavonoidního antioxidantu, který je výběrově vstřebáván do sítnice macula lutea v oku a plní ochrannou funkci při filtrování světla.

 

Balení: 250 g


Kategorie: Ořechy, semínka, houby

Křeče, Nervozita, Smutek, Únava


Křeče, Nervozita, Smutek, Únava



Stáhnout v PDF

Přečteno: 4750x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.