Když peníze z důchodu nestačí, pomůže Renta z nemovitosti…

PR článek

Renta z nemovitostiRenta z nemovitosti pomůže při problémech s financováním

Paní Daně je 67 let. Před 20 lety se s manželem přestěhovala do Říčan. Koupili si společně starý domek, který celý zrekonstruovali. Vyměnili střechu, podlahy a celý domek znovu vymalovali. Postupem času také vyměnili topení na pevná paliva za tepelné čerpadlo a na zahradě vybudovali pěkné sezení s krbem. Život ale nepřináší jen to příjemné a paní Dana se musela vypořádat s nečekanou změnou. 

Renta z nemovitosti myslí na vše

Manželovi byl těsně před odchodem do důchodu nalezen nádor, na který posléze zemřel. Paní Dana od té doby žila v domku sama. Jejich dcera se již dávno před tím odstěhovala i se svým manželem do Ameriky. S vnoučaty i dcerou je však přes internet v pravidelném kontaktu a také se pravidelně navštěvují. 

Paní Dana si našla v okolí nové kamarádky, dojížděla do blízké Prahy do práce a občas vyrážela za kulturou. Ani po odchodu do důchodu nezůstala doma a nadále pracovala na částečný úvazek v Praze. Provoz domu ji stál velkou část důchodu, a tak ji nic jiného nezbylo. V září 2015 se na internetu dočetla o Reverzní hypotéce a požádala o kalkulaci. Nabízená částka za její dům ji však přišla nízká a tak na nabídku nereagovala. Nakonec se o produktu zmínila dceři, která produkt z Ameriky znala. Vzhledem k tomu, že se již dcera do Čech vracet nechce, tak si nakonec paní Dana Rentu z nemovitosti pořídila. Rozhodla se však pro měsíční výplatu Renty z nemovitosti a tím si téměř zdvojnásobila současný důchod.

Orientační výše Renty z nemovitosti

Výše vyplacené částky závisí na věku seniora, jeho zdravotnímu stavu a hodnotě nemovitosti. V případě paní Dany: 

Hodnota nemovitosti v Říčanech
4 500 000 Kč
jednorázově měsíčně
1. varianta 927 348 Kč -
2. varianta (po dobu 10 let)  - 11 417 Kč
  (celkem 1 370 040 Kč)
3. varianta (po dobu 5 let) 400 000 Kč 10 744 Kč
  (celkem 1 044 640 Kč)
  • senior je nadále majitelem nemovitosti a zůstává v ní bydlet do konce života
  • úvěr je poté splacen zpravidla prodejem nemovitosti, zbytek utržených peněz připadne dědicům

V případě zájmu o další informace volejte na telefon
233 321 850

Co je Renta z nemovitosti?

V zahraničí je známa pod pojmem zpětná hypotéka. Produkt je u seniorů velmi oblíbený, protože jim pomáhá řešit problémy s nedostatkem financí. Jedná se o průběžně nesplácený, bezúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti, kterou vlastní klient. Cílovou skupinou pro tento produkt je důchodce starší 60ti let, vlastnící nemovitost v ČR, který má potřebu zvýšení finančních prostředků a přitom chce dožít ve své nemovitosti.

Zpětná hypotéka (Renta z nemovitosti) je vyplacena společností FINEMO.CZ jako jednorázová platba nebo jako pravidelné měsíční platby nebo kombinace výše zmíněných způsobů.

Úvěr je splacen klientem nebo jeho dědici v případě smrti klienta nebo odstěhování se. Úvěr je možné splatit celý jednorázově nebo částečně mimořádnou splátkou. Rozhodným okamžikem pro splacení úvěru je zpravidla úmrtí klienta, případně klientovo odstěhování se a prodej nemovitosti během jeho života.

Výše úvěru je závislá především na úrokové míře úvěru, dále na věku klienta, ceně nemovitosti a příp. zdravotním stavu klienta. Úvěr není průběžně splácen, je navyšován o nabíhající úroky a příp. na začátku navýšen o počáteční poplatek.

Jak vyřídit rentu z nemovitosti? 

“O Rentě z nemovitosti jsem se poradila s dcerou a ta mi ji schválila. Společně se zástupcem FINEMO.CZ jsme poté prošli smlouvu, odhadli cenu nemovitosti a potom jsme celou záležitost během měsíce uzavřeli. Poté jsem počkala na zápis zástavního práva do katastru nemovitostí a nyní již dostávám každý měsíc svoji výplatu přímo na účet. Najednou si mohu koupit i něco pěkného na sebe, věci na zahradu a ještě mohu občas přilepšit dceři či vnoučatům,” shrnuje paní Dana. “Spolupráce s FINEMO.CZ funguje dobře a jsou všichni velmi korektní, jejich produkt funguje přesně podle jejich slibů a za to jsem ráda, ” ještě dodává paní Dana. 

Společnost FINEMO.CZ podléhá dohledu České národní banky a jako jediná finanční instituce produkt Rentu z nemovitosti v ČR poskytuje.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte