Když nám strava nestačí – doplňky stravy s rakytníkem

Doplňky stravy s rakytníkemDoplňky stravy s rakytníkemZnáte ta období, kdy děti odmítají jíst? Potraviny, které dříve jedly bez problémů, nyní nechtějí a Vy (jestliže děti nemáte, tak známí nebo přátelé) do nich dostanete jen omezené množství jídla, a to většinou ještě jen to, které si samy vybraly? Avšak tohle není situace typická jen pro děti. I vám se jistě stává, že si oblíbíte nějaké jídlo a pak je po nějakou dobu Vaší alfou a omegou?

Jednotvárná a nepestrá strava však pro náš organismus není nic pozitivního. Základem normálního, bezproblémového fungování všech tělesných soustav je dostatek vitaminů, minerálů a živin, které tělu dodáváme právě z kvalitní a vyvážené stravy.

Nedostatky poznáme na oslabené imunitě

Ne vždy ovšem jíme tak, jak bychom měli. Mnohdy se nám to dokonce nepodaří ani tak, jak bychom chtěli. Hektická dobá, jezení u počítače, návštěva fastfoodů, hladovění z nedostatku času na jídlo a večerní přejídání se. Poznáváte se? Občas se v tom vidí asi každý a úplně vymýtit tyto narušitele nelze. Jestliže tomu ale vystavujeme naše tělo pravidelně a dlouhodobě, většinou začne strádat. To se může projevit právě sníženou imunitou a tím pádem vyšší náchylností k různým onemocněním.

Nejlepší cestou, jak tomuto negativnímu fenoménu předcházet, je samozřejmě úprava životního stylu. To znamená – jíst pravidelně a zdravě, sportovat alespoň 150 minut týdně, dodržovat pravidelný spánkový režim, atd. Všechno je ovšem individuální. Jestliže víte, že například nesnášíte mořské ryby, které obsahují velký podíl omega–3 nenasycených mastných kyselin a zároveň máte rovnátka a nemůžete ořechy, které je obsahují také, musíte se poohlédnout po jiném zdroji, neboť právě tyto mastné kyseliny působí příznivě při zachování normální funkce kardiovaskulárního systému. A takových případů by se dala nalézt samozřejmě celá řada.

Když to nejde ze stravy, nastoupí doplňky stravy

Je důležité říct, že doplňky stravy nenahrazují pestrou výživu, ale jestliže tělu nezajistíte přísun těch správných živin z ní, máte možnost sáhnout právě po doplňcích stravy. Lidé si je oblíbili zejména pro pohodlí, které jejich užívání přináší, a také pro to, že obsah vitamínů a minerálů je v jedné tobolce koncentrovanější.

Na imunitu rakytník

Jelikož oslabená imunita může být jedním z prvních následků nevhodných životních návyků, je na místě v první řadě podpořit její správnou funkci. Z doplňků stravy je v této oblasti využívaný zejména rakytník. Rakytníkový olej se získává z plodů rakytníku lisováním za studena nebo šetrnou CO2 extrakcí. Olej neobsahuje žádná barviva ani cukr a je vyvážený, jak barvou, tak složením. Rakytníkový olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny (omega-3,6,9) a taktéž na vzácné omega-7 mastné kyseliny. Výhodou je, že jej mohou užívat již děti od 3 let.

Vyzkoušíte jej také?


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Vitamin C 330g v prášku

100% čistý vitamin C v prášku Vitamín C zdravýden® : přispívá k…

Cena: 320 Kč

MUMIO 60 tbl. Dr.Popov

Originální MUMIO = vysoký obsah přírodních minerálů. MUMIO tablety…

Cena: 295 Kč

MUMIO 30 tbl.

Originální MUMIO = vysoký obsah přírodních minerálů. MUMIO tablety…

Cena: 180 Kč

EV KALCIUM 60kps.

Dopřejte svým zubům a kostem přírodní vápník, který je nezbytný pro jejich…

Cena: 319 Kč

VÁPNÍK HOŘČÍK ZINEK SKIN KOMPLEX 90tbl.

Doplněk stravy, osvědčená kombinace minerálů Ověřená kombinace vápníku,…

Cena: 146 Kč

Rakytníkový balzám pro slabé a…

Vyhlazující účinek,  s efektem laminace - zacelení Výživa a obnova Bio olej…

Cena: 187 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte