Jeho děti mě nesnáší

Dobrý den paní Evo,

potřebovala bych poradit s problémem, který určitě není ojedinělý. Našla jsem si partnera, který má dvě děti (6 a 10 let) a je už 5 let rozvedený. Mezi námi dvěma je všechno v naprostém pořádku a rádi bychom se i v brzké době vzali, ovšem je tu jeden zásadní problém – jeho děti mě nesnáší. Přítel mě ujišťuje, že se to časem spraví, ale pro mě je hodně nepříjemné poslouchat, jak jejich máma a jeho bývalé přítelkyně dělají všechno líp než já a ty jejich neustálé posměšky. Děti jsou u nás jen jednou za 14 dní, ale dokážou mě zdeptat na další týden dopředu. Velmi bych ocenila radu, jak se chovat, abych s nimi alespoň trochu vycházela.

Marie, 24 let

Odpověď

Milá Marie,

říká se, že „cizí“ děti v rodině je vždy problém, i když ještě žádný nenastal.

Ale já to tak nevidím. To, že jejich maminka je nejlepší, je v naprostém pořádku, obzvláště v jejich věku. Až jednou budete mít své vlastní děti, pochopíte proč to tak je a má být.

Má rada, jak se máte chovat, je velmi prostá. Buďte příjemná a kamarádská, i když ony jsou nepříjemné. Jste dospělá a víte, že jejich posměšky jsou spíše obranou než útokem. Děti z rozvedených rodin to mají vždy složitější a pokud jsou ve zmiňovaném věku, nedovedou dostatečně pochopit problémy dospělých. Přály by  si, aby ony, tatínek a maminka byli všichni spolu a tak se té, pro ně nepříjemné situaci, brání útokem – ohrožujete jejich jistoty, i když jste rozpad rodiny nezavinila.

Vy jistě víte, že  silná, dospělá a vyrovnaná osobnost nikdy neútočí, ale ony si neví rady ….tak to zkuste nebrat osobně. Také požádejte partnera, aby se v jejich přítomnosti k Vám osobně choval „chladněji“ a lásku dával najevo více svým dětem. Ať se jim po dobu návštěvy u Vás věnuje hlavně on, Vy stůjte opodál a vyčkávejte.

Pomalými krůčky se jim přibližujte, nesnažte se si je koupit, vnucovat se a chvalte je i za maličkosti. Snažte se být milá, tolerantní a nabídněte oporu . Určitě najdete i jejich pozitivní vlastnosti a na nich pomalu a jistě stavte základy nového vztahu.

Buďte, Marie, statečná a trpělivá…. čas je ten nejlepší lékař, jen má někdy v ordinaci dlouhou čekací lhůtu ………

PhDr. Eva Lavičková


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2960x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Kokosový olej BIO RAW 450ml

Kokosový olej lisovaný za studena Bio a raw kokosový olej Zdravý den je…

Cena: 199 Kč

Mladý ječmen v prášku 250g

100% rostlinný, v prášku. Doplněk stravy. Výhonky mladého ječmene jsou pro…

Cena: 390 Kč

Konopný olej 250ml

Konopný olej - jeho tradiční využití zaznamenáváme již po tisíce let.…

Cena: 236 Kč

Meruňkový olej s kapátkem BIO 30ml

BIO meruňkový olej je lisovaný za studena z meruňkových jader Meruňkový olej…

Cena: 138 Kč

GraviDrops, při těhotenské nevolnosti 15ks

Při ranní nevolnosti v těhotenství Chutné roksové dropsy s vitaminem C,…

Cena: 47 Kč

Gravital® Gummies, 90 + 10 gummies zdarma

Pro vaše dítě, šťastné těhotenství a radost z kojení Gravital® Gummies jsou…

Cena: 499 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte