Jaké výhody přináší darování krevní plazmy?

1Jaké výhody přináší darování krevní plazmy?Přemýšlíte o darování krevní plazmy, ale nejste si jisti, co všechno to obnáší? Přečtěte si náš článek, který vám přiblíží samotný průběh odběru, jeho podmínky a také výhody s ním spojené.  

Přispějete k záchraně lidských životů

Pocit z vykonání dobrého skutku je nenahraditelný. Na světě existuje velké množství lidí, jejichž život je závislý na výrobcích z krevní plazmy, té je bohužel stále nedostatek. Pokud půjdete na darování plazmy, pomůžete tím velké skupině nemocných. Léky vyrobené z plazmy se používají pro řadu vrozených i získaných onemocnění, jako jsou například poruchy krevního srážení, při léčbě velkoplošných popálenin.

Mějte přehled o svém zdravotním stavu

Vedle dobrého pocitu, že jste někomu pomohli zachránit život, získáte pravidelnou kontrolu svého zdravotního stavu.  Každý odběr plazmy je doprovázen lékařským vyšetřením, změřením krevního tlaku, tepu, tělesné teploty a krevního obrazu. Díky odběru můžete rovněž zjistit svou krevní skupinu.

Pomozte a získejte odměnu

Za jedno darování vám náleží finanční náhrada nákladů v hodnotě až 450 Kč. Krevní plazmu v Praze můžete přijít darovat do dárcovského centra Chodov nebo do dárcovského centra Černý Most, kde na vás čeká příjemné prostředí s Wi-Fi připojením, chlazenými nápoji zdarma a další zajímavé benefity.

Kdo se může stát dárcem?

Dárce plazmy musí splňovat určitá zdravotní a sociální kritéria. Kritéria pro darování:  

  • Věk 18-60 (65*)
  • Dobrý zdravotní stav.
  • Váha 50 – 150 kilogramů.
  • Dostatečné jazykové znalosti pro komunikaci v českém jazyce.
  • Platný doklad totožnosti + karta pojištěnce.

Plazmu nemůžete aktuálně darovat, pokud se necítíte zdraví nebo jste v posledních šesti měsících podstoupili tetování a piercing. Dárcem se nemůžete stát v případě velmi tenkých žil na pažích. 

Pokud vás zaujala možnost pomoci zachránit ostatním život, neváhejte nás kontaktovat a zaregistrujte se jako nový dárce.

*V případě, že jste pravidelným dárcem krve


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte