Jak zmírnit negativní projevy, které přináší klimakterium? Zkuste červený jetel

klimakterium - příznakyK menopauze patří řada negativních projevů jako bolesti hlavy, únava nebo návaly horka.Klimakterium neboli ženský přechod je období, které v životě čeká každou ženu. Některé ženy ztrácejí menstruaci už kolem čtyřicátého roku, jiné si mohou počkat dalších dvacet let. K menopauze patří řada negativních projevů jako bolesti hlavy, únava nebo návaly horka. Právě tyto příznaky klimakteria pomáhá zmírňovat nenápadná rostlinka s názvem červený jetel. 

Klimakterium může přijít ve 40 i 60 letech

Průměrný věk menopauzy u žen bývá 51 let. V tomto období ženy ztrácejí menstruaci a jejich pohlavní orgány přestávají plnit svou funkci. K tomu patří i řada negativních příznaků, některé ženy jich mají více, jiné méně.  Alespoň jeden z příznaků však pocítí téměř každá.

Jaké jsou nejčastější příznaky klimakteria?

  • změny nálad
  • nadměrné pocení
  • návaly horka v horní polovině těla
  • poruchy spánku
  • ztráta libida a sebevědomí
  • stárnutí kůže a tvorba vrásek

Červený jetel a klimakterium tvoří ideální dvojici

Některé ženy s příznaky klimakteria bojují pomocí různých léků a prášků. Cpát do sebe zbytečně klasická léčiva však nemusí být ideální řešení. Určitě stojí za to zkusit užívat přípravky na přírodní bázi, které stejně tak mohou  pomoci. A o jakou rostlinku se jedná? Řeč je o červeném jetelu, který je také známý pod označením jetel luční (Trifolium pratense). Tato léčivá bylina má silné desinfekční účinky, a tak se v minulosti používala například k léčbě průjmu nebo proti zvracení.

Klimakterium lze přejít s úsměvem

Hlavní složkou červeného jetele jsou fytoestrogeny. Ty se v ženském těle vážou na estrogenové receptory a pomáhají tak zvýšit počet estrogenů. Díky tomu zmírňují příznaky klimakteria, jako jsou návaly horka, bolesti hlavy nebo nevolnost.  Někteří doporučují užívat přípravky ze sóje. Jetel má však oproti sóji dvakrát víc izoflavonů (látky ze skupiny fytoestrogeny, které se používají v alternativní medicíně), a tak je pro léčbu účinnější.

Připravte se na období klimakteria a nenechte se zaskočit! Pomůže vám pohyb, vyvážená strava, ale hlavně potravinový doplněk z červeného jetele. Díky němu přejdete období menopauzy bez povšimnutí. Červený jetel – to je klíč ke spokojenému stárnutí.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1821x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Super Greens s kurkumou EV

Probiotická směs ze zelených superpotravin s kurkumou, významný zdroj…

Cena: 490 Kč

Lněné semínko zlaté BIO 200g Wolfberry

Z kontrolovaného ekologického zemědělství, bez GMO Vynikající zdroj…

Cena: 26 Kč

Lněné semínko zlaté BIO 500g Wolfberry

Z kontrolovaného ekologického zemědělství, bez GMO Vynikající zdroj…

Cena: 59 Kč

Řebříček nať 50g

Surovina pro přípravu bylinného čaje Řebříček nať má tyto účinky:…

Cena: 25 Kč

Jetel luční květ 50g

Surovina pro přípravu bylinného čaje Jetel luční má tyto účinky:…

Cena: 60 Kč

Lněné semíno zlaté 500g BIO Wolfberry

Lněná semínka z kontrolovaného ekologického zemědělství, bez GMO.…

Cena: 39 Kč  59 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte