Jak zhubnout po porodu?

Jak zhubnout po porodu? Kojení je možná důležitější, než jste si myslely.Snad každá nastávající maminka tajně doufá, že těhotenská kila zmizípo porodu snadno a rychle. Ovšem většina žen takové štěstí nemá a nepomáhá ani neustálé běhání kolemmiminka. Na diety navíc kvůli kojení můžete zapomenout, takže co teď?

Hlavně je potřeba se po porodu zbytečně kvůli váze nestresovat. Stres rozhodně shazování kil nepřispívá a Vašemu dítěti také ne. Kila nakonec dolů půjdou, je však důležité k hubnutí přistupovat rozumně.

První rada zní: Pokud je to aspoň trochu možné, kojte. Proces laktace je energeticky náročný. U plně kojeného miminka je při kojení spotřebováno asi 2200-3000kJ za den. Podle medicínských studií to znamená průměrný úbytek 0,8 kg měsíčně.

Strava matky = kvalita mateřského mléka

Pokud chcete zhubnout po porodu, rozhodně nejsou doporučeny velké váhové úbytky. Strava matky by měla být pestrá a vyvážená, tedy alespoň 3 porce obilovin např. ve formě pečiva a příloh, 3 porce zeleniny, z toho 2 porce zeleniny syrové, 2 porce ovoce, 3 porce mléka a mléčných výrobků, sýrů a 1 porce masa.To však neznamená, že byste měla za den spořádat několik bílých rohlíků, talíř hranolek a steak k obědu.

RNDr. Petr Fořt, Csc. – uznávaný výživový specialista

Pokud chcete mít hubnutí po porodu pod kontrolou, neváhejte se obrátit na výživového poradce nebo nutričního specialistu, který přesně ví, co přesně a v jakém množství si můžete jako čerstvá maminka dopřát a čemu se naopak vyhnout. Každý člověk má také individuální typ metabolismu a proto je důležité k tomu při tvorbě jídelníčku přistupovat. Doktor Petr Fořt na základě více jak 20-ti leté praxe vyvinul metodu Komplexní nutriční typologie, o které se dočtete více zde.

Dále by vás mohlo zajímat:

18 důvodů, proč nemůžu zhubnout – Ebook Zdarma

Výživový poradce Praha

Výživový poradce Brno


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2119x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce