Jak zhubnout břicho účinně a zdravě? Vyzkoušejte 3 nejúčinnější cviky na břicho

cviky na břicho2Jak zhubnout břicho efektivně? 

Břicho je jednou z partií, která dokáže potrápit. Nadbytečná kila jdou často dolů pomalu, a i přes naši snahu máme stále bříško zakulacené. Pouhé diety totiž nestačí. Pokud se chceme do hubnutí břicha pustit, musíme začít i s posilováním a zdravým životním stylem. Poradíme, jak zhubnout břicho účinně a hlavně zdravě. Také řekneme, jaké cviky na břicho jsou nejúčinnější.

7 zásad, jak zhubnout břicho 

Bohužel si nemůžeme vybrat, v jakých partiích budeme hubnout a jaké nám naopak zůstanou. Tuk je rovnoměrně rozložený po celém těle. Kde ho budeme mít více a kde naopak méně, určuje genetika. Proto některé z nás trápí větší bříško, zatímco jiné zase větší stehna. Pokud plánujeme hubnutí břicha, budeme ztrácet tuk i na jiných místech těla

 1. Nevěřme na rychlá řešení. Nejenom, že jsou drastické diety nezdravé, ale hlavně krátkodobé (přečtěte si o drastických dietách). Proces, jak zhubnout břicho sice bude rychlý, ale stejně tak bude rychlé i opětovné přibírání. Jojo efekt je totiž při hladovějících dietách skoro zaručený. Raději se do hubnutí břicha pusťme pořádně. Výsledek bude stát za to.
 2. Jezme dostatek rozpustné vlákniny. Rozpustná vláknina na sebe váže vodu a ve střevech vytváří konzistenci gelu. Díky tomu se nám zpomaluje pohyb potravy střevy. Cítíme se plnější a nemáme potřebu se přejídat. Kromě účinnějšího způsobu, jak zhubnout břicho, budeme mít navíc břicho méně zaplněné, a tudíž plošší.
 3. Nepijme tolik alkoholu. Jak ukazují výzkumy, alkohol může vést k většímu ukládání tuku v břiše.
 4. Vyhýbejme se sacharidům, nezdravým tukům, cukru a slazeným nápojům. Jinak by mohla být snaha, jak zhubnout břicho, neúčinná.
 5. Jezme dostatek bílkovin. Jídla z vyšším obsahem bílkovin jsou nezbytná při zdravém hubnutí. Kromě jiného nám dávají větší pocit plnosti a rychlejší tvorbu svalů.
 6. Nestresujme se. V dnešní době se stresu úplně nevyhneme, ale můžeme se jej pokusit alespoň snížit. V opačném případě budeme rychleji přibírat na váze.
 7. Zkusme na jídelníček zařadit jablečný ocet, probiotika, zelený čaj a dostatek tekutin. Vše nám v tom, jak zhubnout břicho zdravě, doopravdy pomůže. Přečtěte si, jak zhubnout s jablečným octem

Hubnutí břicha je nejúčinnější s cvičením 

K hubnutí břicha nám pomůže jak zdravější životní styl, tak cvičení. Protože i štíhlé lidi může trápit vypouklé bříško. Příčiny nafouklého břicha mohou být mnohé. 

 • Zpevněné břišní svaly drží celou dutinu břišní hezky pohromadě a na jednom místě. Povolené svaly naopak zapříčiní, že je bříško vypouklé. A to i pokud nemáme velké množství břišního tuku. Hubnutí břicha a cviky na břicho jdou zkrátka ruku v ruce.
 • Ideálně cvičme více různých cviků. Břišních svalů je hned několik, s jedním cvikem a hubnutí břicha si většinou nevystačíme.
 • Pusťme se i do cviku zvaného jako vakuum. Může se stát, že i přes viditelně se rýsující svalstvo se nám hubnutí břicha zdá neúčinné a břicho máme stále zaoblené. Cviky na břicho jako vakuum zpevňují svaly, které se nachází pod zevním svalstvem. Pokud jsou tyto svaly ochablé, plochého břicha nedosáhneme.
 • Jak zhubnout břicho? Pro pevné bříško je navíc potřeba zpevňovat i svaly zad a celého trupu. Přečtěte si, jak posílit střed tělaDíky tomu budeme mít správný postoj, budeme narovnaní a břicho bude navíc vypadat plošší. Hubnutí břicha je proto potřeba doplňovat i zpevňováním celého těla.

Nejlepší cviky na břicho

Jak zhubnout břicho? Pravidelně opakujte tyto tři nejlepší cviky, které jednoduše začleňte mezi vše další běžné cvičení. 

Nejlepší cviky na břicho: Prkno 

Prkno patří mezi obzvlášť účinné cviky na břicho. Navíc neposilujeme jen břišní svalstvo, ale i trup a celé tělo. 

 1. Lehněme si na podložku na břicho a zvedněme se tak, že se budeme opírat o lokty.
 2. Tělo od krku až po nohy bychom měli mít v jedné přímce. Lokty by měly být přesně pod úrovní ramen. Cvik vypadá podobně, jako když chceme dělat kliky.
 3. V této pozici zůstaňme alespoň 30 vteřin. Z počátku si můžeme nastavit lehčí úroveň a ve cviku vydržet jen 20 vteřin. Jak bude naše svalstvo silnější, dobu můžeme prodlužovat klidně až na minutu. Anebo si udělat více kratších sérií za jeden den. Prkno cvičme každý den. 

cviky na břicho1Vyzkoušejte plank - účinný cvik na břicho.

Nejlepší cviky na břicho: Dělová koule

Cviky na břicho jako dělová koule nám procvičují celé břišní svalstvo. Proto jsou v hubnutí břicha velmi nápomocné.

 1. Sedněme si na podložku a rukami obejměme kolena.
 2. Poté nohy natáhněme a společně s nimi natáhněme i ruce, která pokládejme za hlavu. Ruce i nohy by se neměly dotknout podložky, ale k ní těsně přiblížit. Cvik vypadá, jako bychom si chtěli lehnout na záda, aniž se nám nohy či ruce dotknou země.
 3. V této pozici zkusme chvíli vydržet.
 4. Poté přejděme pomalu opět do sedu a znovu obejměme nohy. Jak zhubnout břicho? Opakujte tento cvik každý den. 

Nejlepší cviky na břicho: Prkno na boku 

Toto cvičení patří mezi obtížnější cviky na břicho, ale je velmi účinné. 

 1. Lehněme si na podložku na bok, opřeme se o loket a narovnejme nohy.
 2. Zpevněme celé tělo a zvedněme bok nad podložku. Zapíráme se při tom o loket, kotníky a celé tělo máme v rovné přímce.
 3. V této pozici chvíli vydržme a poté tělo spusťme opět na podložku.
 4. Nezapomeňme cvik opakovat i na druhém boku.

Podělte se s námi také o vaše zkušenosti, jak zhubnout břicho. 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Aimil Garcinia 60kps.

PODPORA HUBNUTÍ Přispívá k zdravému chodu metabolismu a kontrole tělesné…

Cena: 239 Kč

Křemelina Vitatrend, sáček 500g

Přírodní detoxikační prostředek, vhodný i pro vegany. Doplněk stravy.…

Cena: 425 Kč

Křemelina 300g Allnature

Přírodní detoxikační prostředek, vhodný i pro vegany. Doplněk stravy.…

Cena: 325 Kč

Super Greens s kurkumou EV

Probiotická směs ze zelených superpotravin s kurkumou, významný zdroj…

Cena: 490 Kč

Proteinový nápoj Maca Power BIO 160g

Maca je už od pradávna známá jako prostředek pro zvýšení výkonnosti,…

Cena: 264 Kč

Proteinový nápoj Berries Lover BIO 160g

Příchuť „Berries Lover“ v sobě spojuje chuť letního ovoce a jemně…

Cena: 264 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte