Jak vznikají geopatogenní zóny a jak je odrušit?

Jak vznikají geopatogenní zóny a jak je odrušit?

Proč je důležité vědět, jak se geopatogenní zóny vytváří ? Protože nám to pomůže pochopit, jakým způsobem můžeme eliminovat jejich vliv. Cesta ke geopatogenním zónám na Zemi vede nejdříve ke Slunci, kde všechno začíná. Naše Slunce k nám vyzařuje různé formy energií. Hybnou silou je termonukleární reakce, při které dochází k přeměně vodíku na hélium. Uvolněná energie je vyzařována do prostoru v podobě tepelného, světelného, ultrafialového i kosmického záření. Kromě toho dochází ke vzniku protuberací – slunečních skvrn, kde silné magnetické pole katapultuje do prostoru velké množství hmoty. Vzniká sluneční vítr, jehož převažující složkou jsou protony. Množství slunečních skvrn závisí na tom, ve které fázi 11,5 letého slunečního cyklu se nacházíme.

Schumannovy vlny

Právě sluneční vítr hraje při utváření prostředí na Zemi důležitou roli. Částice slunečního větru naráží vysokou rychlostí do horních vrstev atmosféry a ionizují přítomné atomy plynů. Tak vzniká elektricky vodivá vrstva. Tato vrstva chrání Zemi před UV zářením a vytváří kolem Země kruhovou anténu. Energie zachycená ionosférou je touto anténou vyzařována na zemský povrch v podobě širokého spektra elektromagnetických vln, jehož zkladní kmitočet je odvozen z obvodu kruhu, kterým obepíná zemi - 7,81 Hz. To znamená, že vlna obíhá zemi 7,81x za vteřinu. Tento jev popsal v 50tých letech minulého století německý geofyzik Ing. Schumann a podle něj dostal i název – Schumannovy vlny.

Ing. Schumann se svými spolupracovníky poukázal na to, že ionosférické záření může hrát významnou roli pro život na Zemi jako harmonizátor mozkových nebo srdečních rytmů. Tyto názory však nebyly oficiálně přijaty.

Co jsou geopatogenní zóny?

Ionosférické záření po dopadu na povrch Země vytváří energetické pole, které má určité fyzikální vlastnosti – potenciál, frekvenční spektrum. Tyto parametry jsou ovlivňovány přítomnými minerály. Protože zemský povrch i podloží Země je nehomogenní, jsou vlastnosti tohoto pole v každém místě jiné. Někde dochází ke značnému poklesu potenciálu a posunu frekvenčního spektra k nižším kmitočtům. Typickým příkladem tohoto jevu jsou vodní prameny, zvodnatělé geologické zlomy, uhelné nebo rudné žíly. Dlouhodobé zkušenosti ukázaly, že tato místa nejsou vhodná pro člověka, hospodářská zvířata, zemědělské plodiny nebo ovocné stromy. Proto dostaly název geopatogenní zóny. Podle geologů jsou nejzdravější lokality, kde se nachází křemičité písky nebo štěrky.

Možnosti odrušení geopatogenních zón

Jak již bylo řečeno, vlastnosti prostředí jsou určeny fyzikálními parametry a kopírují minerální složení zemské kůry. Ovlivnit podloží Země je nereálné, avšak pozměnit geomagnetické pole lze. Pro život člověka máme vzorové prostředí, což jsou lokality s křemičitými písky nebo štěrky. To je náš ideál. Pomocí různých přístrojů se lze přiblížit k ideálním podmínkám. Seznámíme se s několika přístroji pro eliminaci geopatogenních zón, zhodnotíme jejich možnosti a případné nevýhody.

Tvarové zářiče

Jsou nejstarší a nejrozšířenější přístroje pro vylepšení prostředí. Do této skupiny patří pyramidy, různé antény z drátů, osobní harmonizátory, menhiry, tvarové zářiče z různých minerálů atd.

Zářiče mohou do jisté míry vylepšit prostředí. Jejich omezení spočívá především v tom, že jejich účinek se snižuje se čtvercem vzdálenosti. Velmi důležité je nastavení rezonančního kmitočtu a pásma harmonických kmitočtů. To by mělo být v souladu s Schumannovými vlnami- základní kmitočet 7,81 Hz. Tomu neodpovídá zejména klasická jehlanová pyramida. Země není zatím krychle a jejímu tvaru více vyhovuje kužel. Avšak ty kuželové pyramidy, které jsou nabízeny na internetu, nemají dobře nastavenou šířku pásma. Pyramidy nepracují nad patogenní zónou! Špatně nainstalované pyramidy svému majiteli ublíží více, než patogenní zóna.

Některé materiály působí jako negativní zářič. To znamená, že snižují potenciál a posunují frekvenční spektrum ve směru nižších harmonických kmitočtů. Sem patří i oblíbený minerál šungit. Proto je důležité si uvědomit, co je našim cílem.

Zářiče je potřeba udržovat v čistotě, jinak prachová kontaminace sníží jejich účinnost. Utírejte prach z jejich povrchu každý týden.

Podložky, stínící fólie

Zvláštní skupinou jsou různé podložky a fólie pod lůžko. Výrobci vychází z představy, že tím zachytí škodlivé záření ze Země. Jenomže materiál podložky se ihned přizpůsobí danému prostředí. Ani silná vrstva betonu nedokáže odstínit geopatogenní zónu. Podložky nejen že nefungují, ale po jejich uzemnění přivedou k tělu majitele ještě elektrosmog. U kovových fólií musíme vzít v úvahu jejich velikou elektrickou kapacitu, což úplně přeladí přirozené frekvence prostředí.

Přístroje kontaktní - uzemněné

Kolem roku 2000 začal fungovat systém Dobrá vlna, který umožňuje tyto přístroje využívat. Systém pracuje podobně jako elektronické obvody. Přijímá určitou složku ionosférického záření, tu zesiluje /optický selektivní zesilovač/ a impulzy získaného vlnění se po uzemnění vychylují směrem k centrálnímu příjímači a na určité ploše vyrovnávají nedostatečné potenciály i poklesy kmitočtů na požadovanou úroveň. Tento příjímač může být pouze jeden na celé zemi. Umožňuje přesné nastavení rezonančních kmitočtů, rozsah kmitočtových pásem a lze přidávat i homeopatické informace. Upravované prostředí je homogenní, blíží se vzorovému prostředí, které generuje křemičitá hornina. Takto lze úplně odstínit vliv vodních pramenů, uhlí, ropy, kovových rud nebo Hartmannových i Currieho pásů. Nejnovější typy přístrojů mohou fungovat bez jakékoliv udržby desítky let.

Přístroje mají velikou perspektivu pro zlepšení životního prostředí člověka, hospodářských zvířat i pro zvýšení výnosů ovocných stromů nebo zemědělských plodin. Sériová výroba by přinesla i jejich neskutečně nízkou výrobní cenu. Zatím čekáme na klíčového investora.

dobravlnafoto

Několik rad na závěr

Při nákupu jakéhokoliv přístroje požadujte možnost vyzkoušení na 2 - 3 měsíce. Pokud vám ji výrobce neumožní, nic nekupujte. V současné době nejsou k dispozici objektivní měřící přístroje pro měření geopatogenních zón. Spolehlivou kontrolu umožňují přístroje EAV / Oberon, Jonášovy přístroje atd./. Za 40 dní po instalaci si můžete tímto způsobem ověřit, jestli zátěž geopatogenní zónou skutečně zmizela. Pokud nehodláte vyhodit peníze, buďte nedůvěřiví, protože většina nabízených přístrojů funguje nedostatečně.



Diskuse k článku

  • Jiří Maxera

    10:11 16. 1. 2018 +3
    Dobrý den paní Belkova,
    píšete o rudné žíle -o těchto anomáliích se v článku nezmiňuji a proto se podívejme, co se tam vlastně děje. Co je to rudná žíla ? Nejčastěji se jedná o směsi chemických sloučenin kovů a horniny. Kovy jsou elektricky vodivé, kdežto hornina je elektricky nevodivá. Tato směs tedy vytváří velikou soustavu malých kondenzátorů, kde částice kovů představují elektrodu a hornina je dielektrikum. Takovéto podloží se chová jako elektrický obvod naladěný na určitý kmitočet. Potom zde dochází k rezonanci s ionosférickým zářením a kvalita / potenciál/ zemského pole klesá. Virgule proutkaře se nad tímto místem kříží.
    Můžete si udělat tento pokus. Vemte trochu vody a jemný písek. Virgule nebude na tyto materiály reagovat. Ale když smícháte vodu a písek virgule se nad nimi kříží ! Co se najednou stalo? Vytvořili jsme směsný elektrický kondenzátor, kde je elektrickým vodičem voda a dielektrikum křemičitý písek.
    A nyní k vašemu problému, který máte doma. Jedná se o zdraví vašeho dítěte a proto si přejeme to nejlepší opatření. Tím je posunutí lůžka, místa na učení, na hraní mimo anomálii. To asi ve vašem případě není reálné. Kovová deska do podlahy vám nepomůže. To máme také vyzkoušeno. 20 let jsem se zabýval hledáním řešení podobných problémů našeho domu, otestovali jsme nejrůznější přístroje a protože žádné nebyly dosti účinné, vytvořili jsme spolehlivý přístroj, který potom využívala celá naše rodina a mnoho známých i zákazníků, kteří jsou spokojení. Vy máte velikou výhodu proti ostatním, že si díky svým schopnostem můžete vše ověřit.
    Podrobnosti o naší práci naleznete na stránkách : www.dobravlna.cz
    S pozdravem
    Jiří Maxera
  • Anna Belkova

    14:48 13. 1. 2018 0
    Dobry den, rada bych se zeptala, napric detskym pokojem prochazi patogenni zona,l. Nasla jsem ji ja a proutkar bez meho blizsiho popisu ji urcil temer stejne. Bohuzel se v teto casti nachazi luzko jedne z nasich holcicek, lze nejak zonu odklonit? Proutkar ji urcil jako rudne podlozi a doporucil odklon pomoci kovove desky pod podlahou. Dekuji za Vas nazor. Anna
  • Jiří Maxera

    10:12 21. 11. 2017 +2
    Přístroj GEO-ZON-PRIM jsem zatím netestoval. Podle dostupných informací se jedná v podstatě o systém uzemněný, takže za určitých okolností, kdy je uzemnění budovy vhodně umístěno, měl by přístroj fungovat. Pro správnou funkci je potřeba pravidelně utírat prach.
  • Josef Drlíček

    16:46 19. 11. 2017 +2
    Dobrý den,doma v paneláku používáme tzv. anténu GEO-ZON-PRIM,v návodu je,že anténa tlumí vybrané kmitočty v místě uložení o 15 až 20 dB.Je to soustava uzemněných mnohoprvkových dipolových antén.Prosím o váš názor na tento výrobek.Děkuji
  • Jiří Maxera

    20:54 18. 10. 2017 +7
    Depolar patří mezi zářiče. Platí obecně to, co je v článku psáno o zářičích.
    Tento přístroj bych nemohl osobně využít, neboť pracuje v úrovni příliš nízkého potenciálu, nižšího než má křemičitý písek. Pro určitou skupinu lidí je to však přijatelné.
    Každý přístroj je třeba posuzovat individuálně. Proto je důležitá možnost vyzkoušení. Naš přístroj Dobrá vlna lze nezávazně testovat minimálně 3 měsíce.
    jiri.maxera@seznam.cz
  • Dana Slatinská

    15:42 17. 10. 2017 +1
    Dobrý den, zajímá mne jak je osvědčený Depolar na GPZ. Děkuji
  • Jiří Maxera

    19:41 15. 10. 2017 0
    Dobrý den,
    s tímto přístrojem jsem se setkal pouze jednou. Majitel s ním nebyl zcela spokojen, protože očekával více - eliminaci geopatogenních zón, které prochází jeho domem. Záleží ovšem, co od něho očekáváte vy. Vzhledem k jeho konstrukci by měl zvýšit výrazně enegetickou úroveň prostředí jako silný zářič. Každý jednotlivý kus se může ovšem chovat rozdílně a proto by bylo na místě mít možnost vyzkoušení.
    S pozdravem
    Jiří Maxera
  • Simona Wallová

    23:08 13. 10. 2017 +2
    Dobrý den, zaujaly mne tyto výrobky:
    http://www.somavedic-brno.cz/
    Jaké jsou prosím Vaše zkušenosti či názory?
    Děkuji za odpověď.
  • Jiří Maxera

    10:00 2. 10. 2017 +1
    Dobrý den,
    s těmito výrobky jsem setkal. V každém případě byly bohužel špatně instalovány.
    Pyramidka ve tvaru jehlanu nesmí být totiž položena na geopatogenní zónu, protože na tomto místě nefunguje správně. Problém může být i v tom, že v některých domech není pro instalaci vhodné místo - když celá budova je postavena na lokalitě s mnoha negativními zónami.
    Pokud máte dojem, že něco není v pořádku, nechte si stav bytu znovu nezávisle prověřit - viz předcházející příspěvek.
    Rada nakonec - je nutné jednou týdně utírat prach na skříňce!
    Jiří Maxera
  • Petra Vecorková

    17:25 30. 9. 2017 +3
    Dobrý den,
    v článku je zmínka o pyramidách. Před lety jsem si zakoupila výrobek CHEOPS - odrušovač vlivů patogenních zón a škodlivých vlivů obrazovek, od prodejce Adam, Přerov. Můžete mi, prosím, sdělit Váš názor, děkuji.
  • Jiří Maxera

    11:16 16. 8. 2017 +12
    Dobrý den paní Reichlova,
    jestli správně rozumím, nemáte žádný problém, ale chtěla byste si prověřit vaše bydliště. Pokud máte možnost využít službu zkušeného solidního proutkaře, je to nejjednodušší. Další možnosti poskytují přístroje EAV, které nepřímo zjistí zátěž organismu geopatogenní zónou. Jedná se například o Jonášovy přístroje, Supertronic firmy Energi nebo Oberon.
  • Monika Reichlova

    13:30 11. 8. 2017 +8
    Dobrý den, zajímavé informace o geopatogenních zónách! Zajímalo by mě tedy, že když někdo za mnou přijde s virgulí nebo něčím podobným a že mi řekne jestli doma mám a případně kde "špatné zóny" tak kecá?? Nebo jak vlastně zjistím jestli žiji na zdravém místě z pohledu g.z. ? Děkuji za odpověď.
  • Zobrazit další komentáře

Lunární kalendář

ÚTERÝ 19. 03. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 25. 03. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah, dnes je úplněk. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Umělý odchov kachen: Jak inkubovat vejce a postarat se o mláďata

jak si může kachna do líhně nanést 15 vajec když se píše že starší 8 dnu jsou na nic

Černé fazole chrání srdce a rýsují štíhlou postavu. Chutnají božsky a jsou rychle připravené

Vážená paní Ellen,

děkujeme, že jste naší věrnou čtenářkou a zároveň jsme vděční za upozornění na chybu. V...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Jarní očistná hladovka

Rád bych v březnu držel 3-4 dnní očistnou hladovku jen o vodě. Kdy začít a kdy končit?...

Výklad karet

Ahoj, človíčku :)) Následující řádky zaujmou spíše někoho, kdo je nějakým způsob...

potřebujete finanční pomoc, pokud ano, kontaktujte tuto legitimní společnost

Solidní půjčka Potřebujete úvěr na konsolidaci dluhu, hypotéku, nákup nemovitosti, zah...
Zobrazit všechna témata

Pití alkoholu a jeho účinky na fyzické i duševní zdraví

Pití alkoholu je ošemetné téma, na které bylo napsáno již mnoho vědeckých i zdravotních článků. Ve společnosti jde zpravidla o tolerované chování, obzvlášť v době narozeninových či jiných oslav. Anebo se může j...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Žít svý sny...

Znám hodně lidí, který celej život jen dřou nebo všechen svůj čas věnujou dětem a svýmu okolí... A na sebe zapomínaj. Anebo ztratěj smysl svýho bytí a hledaj útěchu v chlastu, jinejch drogách, nakupování, půjčování si a bůhví v čem ještě. Když nám něco vnitřně chybí, snažíme se to někde jinde najít. Neuvědomujeme si ale, že odpovědi máme v sobě po celou tu dobu. Kdy jste naposledy naslouchali sobě samým? Nemáte pocit, že děláte hodně věcí jen proto, abyste se někomu nebo něčemu zavděčili?