Jak se vyhnout podzimnímu nachlazení a respiračním problémům?

PR článek

Lékárna Zelený andělLékárna Zelený anděl

Podzim, to není jen barevná příroda a padající listí. Bohužel k podzimu patří i rýma, nachlazení a kašel. Když se rozhlédneme kolem sebe a vidíme desítky nachlazených lidí, jen čekáme, kdy to přijde i na nás. Pokud se však o sebe budeme trochu starat, podaří se nám podzimní nemoci vyhnout. Prevence je naprosto zásadní. A pokud nás přeci jen nemoc potká, s pomocí přírodních produktů nebo léků se jí zbavíme během pár dní.

Imunita – obranný štít proti nemocem

Pokud chceme odolat masivnímu náporu bacilů, musíme se na bitvu patřičně připravit. Preventivní budování imunitního systému je přitom naprosto zásadní. Pokud máme dobrý imunitní systém, poslouží nám jako štít, který veškeré bacily odrazí. Jeho budování ale není ze dne na den, vyžaduje dlouhodobou přípravu.

Důležitým posilovačem imunity jsou vitamíny v čele s vitamínem C. Vitamíny lze samozřejmě přijímat ve formě potravy, největší množství se nachází v ovoci a zelenině. Pokud o sobě víte, že nejste velkými ovocnými a zeleninovými fanoušky, doplňte vitamíny alespoň ve formě potravinových doplňků.

Slunce a odpočinek

Pro posílení imunitního systému je důležitá fyzická i psychická pohoda. Obojí podpoří pravidelné vystavování se slunečnímu záření. Během deštivých podzimních dnů se objeví i několik slunečných. Neváhejte a vyrazte na procházku nebo za sportem. Slunce má prokazatelně pozitivní vliv na psychiku, zlepšuje náladu a posiluje imunitní systém.

Naprostou nezbytností je pak kvalitní spánek a dostatek odpočinku. Lidé, kteří mají náročnou práci, jsou denně vystavování psychické zátěži a málo spí, se podzimnímu nachlazení vyhnou velmi těžko. Posilování organismu vám ale rozhodně prospěje. Pohybujte se venku, sportujte, otužujte se, choďte do sauny. Organismus tím zatížíte a připravíte na dobu, kdy bude muset čelit náporu bacilů.

Když se nemoc projeví, hledejte pomoc v přírodě

Nachlazení, kašel a respirační problémy jsou běžnou podzimní záležitostí. Pokud i přes preventivní snahy o posílení imunitního systému došlo k onemocnění, nic si z toho nedělejte. Ve většině případů se s nemocí vypořádáte během několika dnů bez návštěvy lékaře. Pokud by však problémy přetrvaly, neváhejte a svého doktora navštivte.

Po prvních projevených příznacích příchod nemoci nepřehlížejte a hledejte pomoc v přírodě. Existuje celá řada přírodních přípravků, tinktur nebo bylin, které vám uleví od bolesti a urychlí léčbu. Důležitý je také klid a zvýšený odpočinek.

Pro přírodní produkty do lékárny Zelený anděl

O významu a vlivu přírodních produktů na lidský organismus ví mnohé personál z brněnské lékárny Zelený anděl. Lékárna sídlí v lokalitě Brno – Černá Pole a kromě klasického lékárenského sortimentu nabízí i velké množství produktů přírodní medicíny. Posláním lékárny je zajistit kvalitní nabídku a soustředit se na osobní přístup ke klientovi. Lékárna cílí na klienty, kteří hledají cestu ke zdraví v přírodě a nechtějí se omezovat jen běžným lékárenským sortimentem. I ten však v lékárně Zelený anděl naleznete.

LékárniceLékárnice v Brně - Černých Polích

Léčivé bylinky – proti nachlazení i respiračním problémům 

Cenným zdrojem vitamínů, minerálů a dalších blahodárných látek jsou léčivé byliny. Každá bylina vyniká jinými vlastnostmi a hodí se k léčbě i prevenci jiných onemocnění. Při správné kombinaci několika bylinek se vytvoří účinná směs, která vás rychle zbaví nachlazení i kašle. Navštivte lékárnu v Brně – Černých polích a svěřte se se svými problémy. Zkušený tým lékárníků vám představí svou rozsáhlou nabídku léčivých bylin. Při výběru vám poradí a společnými silami vyberete byliny, které vás rýmy i kašle rychle zbaví.

Tkáňové soli při chřipce i nachlazení

Dalším alternativním způsobem boje proti chřipce, kašli a nachlazení je použití tkáňové soli. Co jsou to tkáňové soli? Jedná se o minerální živiny nacházející se v našem organismu. Minerální rovnováha a správný pohyb v tkáních je přitom naprosto zásadní. Dojde-li k nerovnováze, přichází i riziko onemocnění. Pokud nerovnováhu zavčas napravíme, nemoci se rychle zbavíme. Lékárna Zelený anděl prodává tkáňové soli, vyrobené v souladu s přírodou, bez použití chemie. Podobně jako homeopatika se rozpouštějí v ústech. Použití je bezpečné a vhodné i pro děti.

Než sáhnete pro klasických lécích, rozmyslete se, jestli vaše problémy nevyřešíte jen s pomocí přírody. Prostředků nám k tomu poskytuje spoustu. Pokud navštívíte zmiňovanou lékárnu v Brně – Černých Polích, rádi vám poradí a řeknou, kdy přírodní produkty pomohou a kdy je naopak vhodnější sáhnout po běžném lékárenském sortimentu. Lékárníci mají bohaté zkušenosti s přírodní i klasickou léčbou.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1085x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Brutální dávka zázvoru zalitá horkou vodou to jistí.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte