Jak nabrat svalovou hmotu a získat dokonalé tělo?

Podpořte růst svalové hmoty vhodným jídelníčkem, zvyšte příjem kalorií, vyhněte se ovšem sladkým a tučným jídlům. Trápí vás úbytek svalů či se vám stále nedaří vypracovat pevné a svalnaté tělo? Máme pro vás několik tipů, jak přibrat svalovou hmotu a získat tak tělo snů.

Pokud chcete, aby vaše tělo bylo zformované a obsahovalo více svalové hmoty než tuků, je nutné dát důraz na správnou kombinaci cvičení, jídelníčku a životosprávy.

  1. Strava pro růst svalů

Podpořte růst svalové hmoty vhodným jídelníčkem, zvyšte příjem kalorií, vyhněte se ovšem sladkým a tučným jídlům. Pro větší svaly je nutné jíst hodně bílkovin, jejich nejlepším zdrojem je maso. Vyšší množství bílkovin obsahují také vejce, luštěniny a špenát. Důležitá je rovněž pravidelnost stravování, jezte přibližně 5 – 8x za den. Nezapomínejte na dodržování pitného režimu, a to zejména během tréninků.

  1. Doplňky stravy

Nepodceňujte ani přísun minerálů a vitamínů, které jsou pro růst svalů důležité. Pozitivní účinky na budování svalové hmoty má semeno pískavice řeckého sena, která je obsažena ve vybraných doplňcích stravy. Z toho pohledu je výjimečný produkt TestoMax. Vedle vysokého obsahu bílkovin je semeno pískavice řeckého sena velmi přínosné i pro svůj pozitivní vliv na libido. K tomu obsahuje také hořčík, který přispívá k bezproblémové činnosti svalů.

  1. Správný a pravidelný trénink

Pokud jste začátečníci, doporučujeme na počátku cvičit s trenérem, je důležité provádět cviky správně, jinak si můžete ublížit. Tréninky musí být vyvážené, zatěžujte všechny důležité partie těla.

  1. Dostatečný odpočinek

Zajímavostí je, že svaly nerostou v posilovně, ale po cvičení při odpočinku. Pro regeneraci organismu je důležitý také dostatek spánku, nedostatek spánku vám může vaše úsilí ve cvičení zcela zmařit.

Nezapomínejte na dodržování pitného režimu, a to zejména během tréninků.

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro schopnost organismu budovat svalovou hmotu je hladina testosteronu. Pokud máte příliš nízkou hladinu testosteronu, vhodné přípravky, jako byl právě zmíněný potravinový doplněk TestoMax, vám pomohou bojovat proti úbytkům svalové hmoty a dalším negativním vlivům, které přináší klesající hladina testosteronu.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 983x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.