Italské tyčinky Grissini vám domů přinesou pravou chuť Itálie

PR článek

tyčinkyItalské tyčinky Grissini  

Chcete-li zažít pravou chuť Itálie u vás doma, nemusíte si objednávat pizzu ani vařit těstoviny. Vyzkoušejte jemné a křupavé italské tyčinky Grissini, které se skvěle hodí jako doplněk k vínu nebo pivu, ale dát si je můžete i jako lehkou svačinu. Pekárna Král se jejich výrobou podle originálního receptu zabývá už dlouhé desítky let. Vybrat si můžete z osmi druhů tyčinek.

Italské tyčinky Grissini mají dlouhou tradici

Italské tyčinky Grissini jsou křehké, lehké a křupavé, vyrábí se z kynutého těsta a svůj původ mají v Itálii. Recept na italské tyčinky Grissini je starý více než tři sta let. Úplně poprvé je dle dochovaných informací upekl turínský pekař Antonio Bruner v roce 1679. Vedlo ho k tomu přání královského lékaře, který potřeboval chléb tenkého tvaru pro nemocného hraběte Vittoria Adamadea Savojského. Pekař těsto na chléb pro hraběte trošku vylepšil – přidal slad a tuk – a upekl tak první italské tyčinky Grissini, které si zakrátko všichni oblíbili. Říká se, že mezi milovníky těchto tyčinek patřil i Napoleon Bonaparte. Tyčinky se s oblibou pojídaly u divadelních představení.

pekarnaPekárna Král

Pekárna Král vyrábí několik variant italských tyčinek

A jak se italské tyčinky Grissini dostaly do Česka? Začala je péct jedna opavská pekárna už v roce 1972. Linku na výrobu italských tyčinek od roku 1997 provozuje Pekárna Král. Italské tyčinky Grissini se začínaly vyrábět v jednom provedení, dnes už jich je osm. Vybrat si můžete kromě tradiční varianty i opavské tyčinky s příchutí sýru, slaniny nebo sýru a chilli, grahamové tyčinky, sypané italské tyčinky, sezamové tyčinky nebo grissini mini. Tyčinky se skvěle hodí k alkoholickým nápojům, jako doplněk k dipům a omáčkám nebo jako lehká svačinka. Italské tyčinky Grissini si můžete koupit ve vybraných obchodech nebo si je objednat přímo domů.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Je to zajímavé, že někdo za totáče mohl jen tak dovézt výrobní linku z Itálie


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte