Ionizátor vody IPS G ½“

doprava zdarma
Cena: 4630  

Dodavatel/Výrobce: MKV Prešov spol. s r. o., SK

Pomůcka na úpravu vody v domácnosti

Ionový polarizační systém (IPS) - je určený na fyzikální úpravu vody v domácnosti. IPS zabraňuje tvorbě vodního kamene a koroze. Zároveň napomáhá při jejich odstraňování.

IPS je možné instalovat v uzavřených a otevřených dynamických systémech. IPS nemění chemické složení vody. Pracuje účinně a spolehlivě bez obsluhy, chemikálií, magnetů a venkovního zdroje energie.

Technický popis ionizátoru vody IPS G ½" :

IPS je složený z průtokového tělesa se vstupním a výstupním otvorem. V tělese jsou umístěny nejméně dvě elektrody. Každá je z jiného elektricky vodivého materiálu. Voda, která protéká tělesem, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek. Elektrické napětí tohoto článku stačí na to, aby se molekuly protékající vody zpolarizovali. Velikost tohoto napětí je v rozmezí 0,6 – 0,8 V. Napětí je závislé od elektrické vodivosti vody.
Při protékáni vody mezi elektrodami dochází k jevu, při kterém soli vápníku, hořčíku, a železa v podobě uhličitanů, síranů a chloridů, disociují na hydroxidy. Výsledkem je, že kationty ztrácejí schopnost vytvářet krystalické nánosy. Tyto uhličitany se sice vytváří dále, ale už jen v podobě měkkých částic -kalu. Voda je po průchodu přes IPS ionizovaná po dobu 24 – 72 hodin.

Parametry:
Průtok: 0,5 m3/hod
Závit: G 1/2"
Délka: 237 mm

Použití:
Všude tam, kde je předpoklad tvorby vodního kamene.


Kategorie: Filtry vody, ionizátoryStáhnout v PDF

Přečteno: 512x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.