Ibišek snižuje krevní tlak

ibisek 24Zvýšený krevní tlak patří mezi klasické civilizační onemocnění, které může nepřímo  ohrožovat lidský život. Dle nedávno  provedených výzkumů může pití čaje z ibišku pomoci krevní tlak snižovat.

Co ukázal výzkum?

Výzkum zveřejněný na výroční konferenci American Heart Association v New Orleans,  vedla specialistka na výživu Diane McKay. Po dobu šesti týdnů měla k dispozici 65 dobrovolníků různého věku a pohlaví se systolickým krevním tlakem od 120 do 150 mm Hg a diastolickým pod 95 mm Hg.

Dobrovolníci byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina požívala 3 x denně šálek čaje z ibišku. Druhá skupina užívala placebo preparát.

Výsledek byl potěšují, neboť se prokázalo, že první skupině, užívající ibiškový čaj, se hodnoty systolického krevního tlaku snížili o 7,2 mm Hg  a druhé skupině, užívající placebo, se systolický krevní tlak také snížil, ikdyž jen o 1,3 mm Hg, což mimo jiné dokazuje, že lidská víra může být také efektivní. Pozitivní bylo též zjištění, že ibišek lidem s nejvyšším krevním tlakem pomohl nejvíce.

Ibišek na krevní tlak skutečně pomáhá

Celkově lze tedy říci, že ibišek skutečně pomáhá snížení krevního tlaku a to především u osob, které mají mírně zvýšený krevní tlak, nebo se ke zvýšenému krevnímu tlaku blíží.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 7905x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.