Guarová guma BIO 100g Wolfberry

guarova-guma-wolfberry-bio-100-g (1)guarova-guma-wolfberry-bio-100-g (2)
Cena: 58  

Dodavatel/Výrobce:

Vláknina, zahušťovadlo a stabilizátor v BIO kvalitě

Guarová guma BIO Wolfberry 100 g je rozpustná vláknina, zahušťovadlo a stabilizátor.

Přírodního původu, vyráběná z guarových bobů z kontrolovaného ekologického zemědělství v BIO kvalitě.

Více informací o produktu GUAROVÁ GUMA:

Guarová guma se získává z vyloupaných a rozemletých semen rostliny Cyamopsis tetragonolobus z čeledě bobovitých, která roste především ve střední Asii. Guarová guma tvoří i bez zahřívání ve vodě silně viskózní roztok, který je využíván jako zahušťovadlo, pojivo a stabilizátor nejen v potravinářství, ale i v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.

Guarová guma patří k rozpustným vlákninám, které jsou důležitou složkou lidské stravy. Tyto látky sice procházejí trávicím traktem v nezměněné podobě, ale zpomalují vyprazdňování žaludku a stimulují pohyb odpadních látek z těla ven. Evropský úřad pro bezpečnost potravin potvrdil, že guarová guma má prokazatelně pozitivní vliv na kontrolu tělesné hmotnosti, normální trávení a metabolismus tuků.

Guarovou gumu oceníte při výrobě domácích jogurtů, kefírů, zmrzlin, mléčných koktejlů, při zahušťování polévek, omáček, kečupů, salátových zálivek a podobně. V těstě zvyšuje jeho objem a pojivost, takže se někdy využívá místo xantanové gumy.

Nutriční hodnoty: Energie: 794 kJ / 190 kcal; Tuky: 0.9 g – z toho nasycené 0.8 g; Sacharidy: 0.7 g – z toho cukry 0.1 g; Bílkoviny: 5.0 g; Sůl: 0.03 g; Vláknina: 82 g; Vlhkost: 3.5 g

Země původu: Čína

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Obsah: 100 g


Kategorie: Mouky, škroby, práškyStáhnout v PDF

Přečteno: 1943x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.