Goji - kustovnice čínská 500g Wolfberry

Původní cena: 226 Kč Ušetříte: 24 Kč Cena: 202  

Dodavatel/Výrobce: Wolfberry

Sušené plody kustovnice čínské

Kustovnici čínské se říká ovoce dlouhověkosti, nebo červené diamanty. Účinky těchto plodů na lidský organismus prověřily staleté zkušenosti tradiční čínské medicíny, tibetští mniši z nich dokonce vyrábějí svůj elixír zdraví.

Wolfberry Goji kustovnice čínská je nejvyšší jakosti, protože se pěstuje v oblasti čínské provincie Ningxia, která je proslulá nejkvalitnějšími plody této rostliny na světě. Sušené bobule goji mají temně červenou barvu a chutnají asi tak, jako když zkombinujete třešně s brusinkami a šípky.

Kustovnice čínská je asi 150 cm vysoký keř s oranžovými plody a roste v jihovýchodní Asii od subtropů až po Himaláje. Půda, na které se jí v této oblasti daří, je obzvlášť bohatá na minerály, mnoho řek a potoků navíc zajišťuje celé úrodě maximální množství dalších látek, které jsou mimořádně cenné pro lidský organismus.

O rostliny goji se místní lidé starají s obrovskou péčí. Zralé plody se sklízejí tak, že se velmi opatrně setřásají na podložku, protože při špatném zacházení bobule zčernají, poté se nechává takto šetrně sklizená úroda v polostínu uschnout. Díky tomu, že se v okolí keřů kustovnice čínské nepěstují žádné jiné rostliny, jsou plody goji z provincie Ningxia chráněny před nákazami, kterými trpí jiná vegetace.

Provincie Ningxia získala za plody goji zlatou cenu na Malajském mezinárodním potravinářském veletrhu a tři zlaté ceny na Čínském zemědělském veletrhu.

Kustovnice čínská obsahuje mimo jiné:

  • Lycium polysacharidy
  • Aminokyseliny
  • Vitamín C
  • Vitamín B
  • Vitamín E
  • Beta – karoten
  • Beta – Sitosterol

 

Nutriční hodnoty ve 100 g:

Energie:357 kcal / 1500 kJ
Sacharidy: 70 g
- z toho cukry 44,2 g
Bílkoviny: 14,4 g
Tuky: 1,1 g
- z toho nasycené tuky 0,5 g
Vláknina: 2 g
Sodík: 0,3 g
Vápník: 112 mg

Doporučené dávkování:
Ideální denní konzumace je 10 až 20 g sušených plodů.

Jak konzumovat:
Kustovnice čínská se dá, podobně jako rozinky, jíst v sušené podobě, ale také si ji můžete přidat do cereálií, jogurtu, rýže, koláčů, nebo ovocných koktejlů.

Pokud nemáte rádi suché plody, tak 3 čajové lžičky goji zalijte 3/4l horké vody, nechejte 3 minuty odstát a sceďte. Vzniklý čaj si klidně přislaďte například medem a plody kustovnice můžete samostatně zkonzumovat.

Země původu: Čína

Obsah balení: 500g

Více o GOJi zde..


Kategorie: Sušené plody

Antioxidanty, Vitaminy a minerályStáhnout v PDF

Přečteno: 378x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.