Ginkgo biloba dokáže zlepšit paměť a nejen to

Účinky jinanu dvojlaločného, jak se Ginkgo biloba jako rostlina jmenuje, jsou lidstvu známy již od nepaměti. Patří totiž mezi nejstarší vegetaci naší planety a za svou existenci dokázala ustát mnoho klimatických změn a dalších nepřízní. Odolnost, která je pro ni typická, pomáhá vytvářet i u lidí. Působí totiž především na mozek, centrum myšlení, bez jehož správného fungování by se ani společnost nemohla přizpůsobovat změnám, co ji provází.

Z rostliny se používají především listy, v některých částech světa se lze ovšem setkat i s extrakty ze semen. V obou případech jsou však blahodárné účinky, co Gingko biloba vykazuje, způsobeny jedinečným složením látek, které v ní lze nalézt.

Základem jsou ginkgolidy

Látky, které způsobují pozitivní vliv na lidský organismus, se nazývají ginkgolidy. Mimo ně se v rostlině nachází flavonoglykosidy, terpenolaktony a bilobalidy. Jejich vlastnosti se pak zapřičiňují o to, že jsou posilovány cévy, a tak mimo jiného působí Ginkgo biloba i jako prevence kornatění nebo infarktu myokardu. Zajišťuje mnohem snadnější prokrvování všech částí těla, čímž se do nich jednoušeji dostávají potřebné živiny a kyslík. Orgány v nich uložené proto mohou lépe pracovat a jsou odolnější vůči negativním vlivům, jimž jsme denně všichni vystavováni, aniž si to uvědomujeme.

Ginkgo biloba jako zdroj energie a vitality

Jak už bylo ovšem zmíněno, Ginkgo biloba je nejčastěji spojována s tématem posilnění a zlepšení mozkové činnosti, zejména v otázkách fungování paměti a schopnosti koncentrace. Látky z rostliny se starají o efektivnější nakládání s kyslíkem, který je pro pamětové buňky velice důležitý. Ve výsledku se proto člověk cítí celkově osvěžen a plný energie a navíc mu nedělá žádný problém soustředění a vstřebávání informací. Mimo to se Ginkgo doporučuje i jako pomocník v boji proti závratím nebo demenci u Alzheimerovy choroby. Je to také silný antioxidant, a tak dokáže zbavovat tělo škodlivin v podobě volných radikálů.

Extrakt Ginkgo biloba tak ocení nejen třeba studenti, jejichž studijní výsledky závisí právě na bezproblémové činnosti paměti a schopnosti koncentrace, ale také ti, co pracují na pozici, která vyžaduje nejen neustálé vzdělávání, ale právě také soustředěnost. Jeho zázračné účinky však ocení i starší lidé, co si chtějí zachovat životní optimismus a svěžest, aby mohli i dále zvládat vše, co jim život nachystá.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2278x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

beru ginkgo s lecitinem, dostávám od dcery jako dárek, vždy se těším


Doporučujeme k tématu

Aimil Brahmi 60kps.

KOGNITIVNÍ FUNKCE, PAMĚŤ A MYŠLENÍ BIO Brahmi je v ajurvédě považováno za…

Cena: 239 Kč

AVANTURÍN náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků avanturínu (aventurínu), navlečených na…

Cena: 49 Kč

Éterický olej CITRON 10ml Dr.Popov

Přírodní éterický olej pro desinfekci prostoru, na dýchací cesty, pro…

Cena: 60 Kč

ŽENŠEN prášek 50g

Ojedinělý adaptogen zvyšující fyzickou a duševní odolnost vůči škodlivým…

Cena: 349 Kč

ŽENŠEN 200mg 60kps.

Doplněk stravy z kořenu známé rostliny Ženšen je legendární rostlina…

Cena: 165 Kč

STIMARAL, Energy 30ml

Bioinformační přípravek s rozchodnicí růžovou - zlatým kořenem Energie,…

Cena: 407 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte