Garážová vrata LOMAX: Úspora vytápění, kde byste ji nečekali

PR článek

 Venkovní žaluzie

Horké letní dny i noci se pomalu zkracují a s tím se přibližuje doba topné sezóny. Vzhledem k neustálému nárůstu cen za energie je úspora vytápění jedním ze základních pilířů snižování nákladů v domácnosti. Tepelná izolace či kvalitní plastová okna jsou důležité faktory, které míru tepelných ztrát ovlivňují. Úsporu vytápění však hledejte i tam, kde není na první pohled patrná. Ke snižování nákladů na vytápění totiž přispívá i pořízení kvalitní stínicí techniky (venkovních žaluzií, rolet) a moderních garážových vrat.

Stínicí technika v zimě otepluje

O stínicí technice se neprávem hovoří pouze ve spojení s ochranou před slunečními paprsky. Venkovní žaluzie i rolety mají opravdu schopnost zabraňovat přehřívání budov, účinek však mají i během zimy, kdy budovu naopak oteplují.

Venkovní rolety a venkovní žaluzie v chladném období zvyšují tepelněizolační vlastnosti okna, a to až o desítky procent. Kombinace stínicí techniky spolu s okny s nadprůměrnými izolačními vlastnostmi vede k výrazné úspoře na vytápění. Jak ušetřit za topení? Řešením je pořízení venkovních rolet nebo žaluzií.

 žaluzie

Správné použití venkovních žaluzií a rolet

Správné používání stínicí techniky je jednou z možností, jak ušetřit za topení. Tepelněizolační vlastnosti okna jsou zvýšeny jen v případě, jsou-li rolety či žaluzie staženy. Nezapomínejte stahovat stínicí techniku při odchodu z domova. Zatemněte také okna v místnostech, ve kterých se obejdete bez denního světla.

Nezapomínejte na stahování rolet a žaluzií přes noc. Moderní stínicí technika umožňuje inteligentní nastavení a dokáže se řídit autonomně podle čidel. Žaluzie či rolety jednoduše nastavíte pro automatické stahování v předem určený čas. Na stínicí techniku nebudete muset vůbec myslet.

Zamezte úniku tepla skrze garážová vrata

Mnozí věnují velké úsilí při zateplování budov a pořizování kvalitních oken a dveří a zapomínají přitom na garážová vrata. Kvůli velké ploše může unikat skrze garážová vrata velké množství tepla, což se týká ve velké míře dvoukřídlých garážových vrat. Nemají přerušený tepelný most, a proto se hodí spíše do nevytápěných či částečně vytápěných prostor.

 Vrata ušetří za topení

Naopak sekční, posuvná či rolovací garážová vrata se zvýšenou izolační schopností dokáží zadržet velké množství tepla a přináší viditelnou úsporu vytápění. Panely garážových vrat LOMAX mají nejlepší tepelnou izolaci na českém trhu. Vrata obsahují vrstvu z PUR pěny, která v kombinaci s kvalitními materiály a celoobvodovým těsněním přispívá k nadprůměrným izolačním vlastnostem.

Pořízením garážových vrat s těsněním a izolačním vrstvou společně se stínicí technikou přispějete k omezení tepelných ztrát a k úspoře vytápění. Je třeba si uvědomit, že stínicí technika nechrání jen před sluncem, ale také před chladem. Výrobky společnosti LOMAX mají na trhu pevné místo a díky zakázkové výrobě odpovídá požadavkům konkrétního klienta. Investujete jen jednou, na vytápění ale budete šetřit dlouhodobě.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte